Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez tictac 24 kwi 2013, 20:58
Mam kilka tabletek, ile trzeba czekać na pierwsze działanie ?
Jak sobie radzi układ pokarmowy w sytuacjach stresowych ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez fozzie 25 kwi 2013, 07:23
tictac, Ja brałem sulpiryd przez kilka miesięcy i trochę mi pomagał na IBS ale nie do końca. Od trzech miesięcy jestem na citalu i teraz widzę znaczną poprawę a właściwie brak objawów.

przez Mamgird 05 lip 2013, 23:18
Ja mam podobny problem, czyli według Was ma to podłoże psychologiczne, a nie fizjologiczne? Nie jestem osobą nadzwyczaj nerwową, czy jednak wskazana jest wizyta u psychologa, bądź psychiatry?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nieidealna 12 sie 2013, 14:12
Mnie dopadł refluks.. Strasznie dokuczliwe schorzenie.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez Ophelia 12 sie 2013, 17:17
ja znów przestałam jeść.
ostatni miesiąc był dla mnie trudny, w zasadzie ostatnie dwa miesiące i skończyły się załamaniem nerwowym.
waga mi spadła, znów mam jadłowstręt.
a najgrosze, że odżywiałam się prawidłowo, dopiero przez to załamanie wszystko wróciło i najgorszym objawem, oprócz "nerwicowego' bólu brzucha jest osłabienie organizmu. bolą mnie kolana, nadgarstki, mięśnie pod skórą, każdy ruch mnie boli i robi mi się słabo, ale nie mogę patrzec na jedzenie. zjadłam bułe ze łzami w oczach, bo przeraziłam się tym stanem, wiem dobrze z czym się wiąże.
Ophelia

przez milady 20 sie 2013, 22:54
Stosunkowo bezpieczne leki na lęki

Które z leków leczących (czy raczej: hamujących) zaburzenia lękowe (w fobii społecznej) nie oddziałują tak inwazyjnie na organizm? Mam zespół jelita drażliwego,więc np. takie dodatkowe dolegliwości ze strony układu pokarmowego nie byłyby dla mnie wskazane.
Ostatnio edytowano 21 sie 2013, 02:10 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść postu

przez SmutnaTęcza 07 lis 2013, 16:41
Chyba nie mogę jeść... jak tylko coś zjem czy wypiję, zaczyna boleć mnie brzuch... A co gorsze, puchnie jak balon i staje się twardy. Przy schylaniu się (a raczej próbie schylania) odczuwam ból i opór. Tylko czekam, aż ktoś spyta, który to miesiąc albo będzie chciał ustąpić mi miejsca w komunikacji miejskiej myśląc, że jestem w ciąży. :( Boję się przez to jeść... W domu jeszcze jakoś, ale wśród ludzi... :( Jak się tego pozbyć? Cholerne wzdęcia. A może coś więcej?

przez Capone85 17 mar 2014, 12:02
Witam,mam 29 lat. Od ponad 3 miesięcy mam problemy z jelitami-tak mi się wydaję. Czuje w brzuchu takie gniecenie,uwieranie,czasami pieczenie. Brzuch raczej mnie nie boli. Objawy zazwyczaj pojawiają sie po przebudzeniu jak zaczynam o tym myslec. Nie chudnę,nie goraczkuje. Mam wykonany test z apteki na krew utajona(ujemny). Dwa razy morfologia z on -ok. Badanie krwi pod kątem Helicobacter-ujemny.Usg jamy brzuszek nic nie wykazalo. Stolec oddaje raz do dwóch razy dziennie,raczej z problemami. Zazwyczaj jest twardy i bobkowaty,czasami postrzepiony,nie brudzi papieru. Czesto mam uczucie,że mam dużo gazów w jelicie ale nie mogę ich sie "pozbyc". Uprawiam dużo sportu i czesto podczas gry w kosza objawy ustępują albo są slabsze. Co ciekawe po większej ilości spozytego alkoholu objawy ustępują. Pije siemie lniane,zażywam tribux na prace jeli,raz jest gorzej,raz lepiej. Zaznaczę ze od kilku lat chorowalem na nerwice ktora glownie dotykala mojego serca i czesto wlasnie przy uprawianiu sportu zaczynalem panikować ze ciezko mi sie oddycha itp i dolegliwosci te ustąpiły wlasnie od momentu kiedy zaczął mi tak dokuczać brzuch. Ucisk i dyskomfort występują praktycznie bez przerwy od 3 miesięcy z różnym nasileniem. Dolegliwosci nie wpływają na mój sen.Mam tez biały a wcześniej był biały z żółtym nalot na języku,bylem z tym u lekarze pierwszego kontaktu myśląc że to grzybica ale nic takiego nie stwierdził. Proszę o poradę

przez Maggda92 17 mar 2014, 16:33
Aurora92 napisał(a):Chyba nie mogę jeść... jak tylko coś zjem czy wypiję, zaczyna boleć mnie brzuch... A co gorsze, puchnie jak balon i staje się twardy. Przy schylaniu się (a raczej próbie schylania) odczuwam ból i opór. Tylko czekam, aż ktoś spyta, który to miesiąc albo będzie chciał ustąpić mi miejsca w komunikacji miejskiej myśląc, że jestem w ciąży. :( Boję się przez to jeść... W domu jeszcze jakoś, ale wśród ludzi... :( Jak się tego pozbyć? Cholerne wzdęcia. A może coś więcej?

Ja też to mam. Kiedyś dostałam jakieś tabletki od lekarza i pomogły, miałam iść na badania ale nie poszłam ze strachu bo nie są za przyjemne.
Brzuch mam ciągle twardy, ale jem coraz więcej i to nie zdrowo i nie umiem się opanować
Maggda92

przez gaps 26 mar 2014, 14:01

przez cyklopka 28 mar 2014, 00:05
Ja jestem prawie pewna, że regularne jedzenie i nieduże porcje by mi pomogło na wzdęcia i inne, ale chyba musiałabym sama mieszkać, żeby nikt mi się w to nie wcinał.

Kiedyś próbowałam odstawić ziemniaki ze względu na wzdęcia, niestety żyję w kulturze, która uznaje ziemniaki i mleko za najzdrowsze, najdelikatniejsze i najlżej strawne pożywienie i "ktoś mi głupot nagadał, a ja w to wierzę".
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez SmutnaTęcza 28 mar 2014, 14:32
Nie wiem, czy ma to ze sobą jakiś związek, ale wydaje mi się, że odkąd ograniczyłam spożywanie soli (poniekąd na wzór mamy, która jest do tego zmuszona ze względów zdrowotnych) nie dokuczają mi wzdęcia. :smile: :yeah: A nawet jeśli są, to nie tak silne. Już od dłuższego czasu nie miałam spuchniętego brzucha i bolesnego uczucia rozpierania. W końcu sól zatrzymuje wodę w organizmie i sprzyja gromadzeniu się gazów w jelitach, więc może jednak ograniczenie jej podziałało. ;) Byłoby też fajnie zrezygnować z jedzenia ziemniaków, ale niestety w tej rodzinie się nie da - jestem zmuszona je jeść. :x

przez izaa 28 mar 2014, 15:19
Aurora92, Efekt motyla? :D ograniczenie soli i takie efekty? no no :), wg mnie zdrowa, zbilansowana dieta czyni cuda :D, trochę warzyw (unikanie strączkowych), owoców, trochę mięsa, troche nabiału i powinno być dobrze :). Są też zioła, warto dodawać do potraw, regulują pracę jelit, albo pić rumianek :D

przez cyklopka 31 mar 2014, 13:28
Aurora92 napisał(a):Byłoby też fajnie zrezygnować z jedzenia ziemniaków, ale niestety w tej rodzinie się nie da - jestem zmuszona je jeść. :x

Bo tu jest Polska! Zupa, mięso, ziemniaki, surówka i kompot! :evil:

A ja wierzę w to, że organizm sam sygnalizuje nam czego potrzebuje. Jeśli jest zachcianka na coś konkretnego, ale raczej zdrowego (czyli nie że szukam czipsów i pepsi), to może tak być, że szukamy konkretnego składnika np. wapnia w serze czy jakiejś witaminy w warzywie.

No tylko problem jest w tym, że nie zawsze nasz organizm jest figurą decydującą o tym, co się je w domu, bo przyzwyczajenia innych osób są ważniejsze.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Sortuj wg