Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez kaja123 24 lis 2012, 14:02
pisanka napisał(a): Są na to jakieś stałe leki?

tylko łagodzące objawy :(

przez pisanka 24 lis 2012, 15:19
:( od 3 tygodni biorę leki i faktycznie coś tam pomogły, ale tak jak piszesz, złagodziły objawy, ale ich nie wyeliminowały, co jest strasznie uciążliwe, bo wpędza mnie w ciągły dyskomfort w miejscach publicznych :( leki mam niedługo odstawiać, bo miałam je brać tylko miesiąc, i potem idę do gastrologa z badaniami z laboratorium. Zobaczymy co powie, ale podejrzewam, że nic co mogłoby mnie uspokoić.

Znacie jakieś metody radzenia sobie z zespołem jelita?

przez magda771 24 lis 2012, 15:40
JA MIAŁAM problemy z tym ogólnie z żołądkiem z całym brzuchem
jak "odstawiłam" wymiotowanie masakra była
wiadomo do lekarza wtedy nie poszłam bo bym musiała powiedzieć co jest:/
i jakoś sama się leczyłam, ziołowe tabletki coś na trawienie
i wzdęcia miałam nic nie pomagało teraz piję ocet jabłkowy
wiecie jakie ma działanie i o dziwo na prawdę jest ok.
tzn. nie mam wzdęć jak kiedyś no i rzadziej problemy z brzuchem,
choć zdarza się że po byle czym mdli mnie i odbija mi się że szok
od niedawna
mam dwa rodzaje tabletek---na szczęście lekarz o nic nie pytał :)
i na razie jakoś daję radę:)
...wiem co to być na dnie bać się własnego cienia, chować twarz przed innymi wiem co to płacz gdy nie słyszy nikt nieme wołanie o pomoc wiem co to walka więc... znowu walczę kiedyś o nie życie teraz by żyć.... i wierzę że to co najlepsze jeszcze przede mną...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freya 24 lis 2012, 17:42
pisanka, niestety nie znam skutecznej metody na problemy jelitowe. Od miesiąca znowu jestem na lekach, bo nie dawałam rady z bólami brzucha.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez kaja123 24 lis 2012, 17:46
Znacie jakieś metody radzenia sobie z zespołem jelita
no tak jak pisałam wyżej - tylko leki łagodzące objawy. Może objawy będą rzadsze jeżleli złagodzi się objawy nerwicy.

przez pisanka 24 lis 2012, 19:10
hmm dzięki za wszystkie informacje :)

przez Pawel2013 02 sty 2013, 00:26
U mnie zespół został stwierdzony jak byłem dzieckiem. Zawsze przy nerwowych chwilach "rzucało mi się na ukł. pokarmowy". Głównie wydawało mi się, że zaraz zwymiotuję :(. Oczywiście będąc dzieckiem mówiłem, że mnie boli brzuszek :( Raz trafiłem do szpitala z podejrzeniem wyrostka, później jak sytuacja się powtórzyła stwierdzili zespół :(. Teraz co pewien czas mnie łapie. Gazy u mnie też powodują "jazdy" ;) czyli sytuacje nerwowe. Dlatego ja unikam rzeczy ciężkostrawnych np. brukselkę zjadam tylko wzrokiem ;) no i czasem hydroksyzyna jak idę na przyjęcie i mnie "zaciska".

przez pisanka 02 sty 2013, 13:19
ja muszę mieć dietę lekkostrawną, bo przy cięższych rzeczach mam straszne bóle, a skoro i tak czyści i tak, to wolę, żeby brzuch nie bolał :P chociaż ostatnio i tak się poprawiło :)

przez pollock 09 sty 2013, 11:39
fantomek napisał(a):juz sam nie wiem co mi jest.a wiec wszystko jeszcze raz od poczatku.
jakies 5 lat temu zaczely sie problemy.pojawily sie zapracia i problemy z wyproznianiem.zaczalem ganiac po lekarzach i na badania,kolonoskopia nic nie wykazala,tomografia brzucha tez nic,wyniki krwi dobre,przeswietleni klatki piersiowej tez ok.lekarz szpikowal mnie roznymi lekami na rozruszanie moich jelit.leki te powodowaly albo biegunki albo bule brzycha i jelita (po lewej).przez jakis czas przestalem chodzic do gastrologa bo nic nie pomagal.caly czas nieregularne wyproznianie i zaparcia.nie zatwardzenia.zmienilem gastrologa na nowewgo.nowy lekarz zrobil tez kolonoskopie i tez nic nie zobaczyl.w miedzy czasi mialem migotanie serca i bylem w szpitalu.caly czas mam te zaparcia,bule brzucha poniewaz brzuch rosnie jak balon bo sie nie moge wyprozniac.szlak mnie juz trafia z tego powdu i bardzo mnie to denerwuje.
duzo pije,warzywa i owoce taj jak karza lekarze.nic nie pomaga.prubuje rozne domowe sposoby i tez nic.od okolo roku pojawily sie mocne bule klatki piersiowej,oslabienie,zrezygnowanie,boje sie jezdzic,boje sie isc do pracy,duszenia w gardle,jestem jakis smutny,nic mi nie sprawia przyjemnosciogolnie zrezygnowany.

co mi jest?depresja czy nerwica?czy zaparcia wystepuja przy nerwicy czy deppresji?mam juz te zaparcia od okolo 5 lat.w tej chwili jest fatalnie.

Od stresu na pewno, a po drugie spróbuj pic siemie lniane, kupisz w aptece za ok 7 zł a naprawdę potrafi zdziałać cuda lepiej niż tabletki, ja choruje na Helikobakter potocznie refluks żołądka i przełyku, jakoś od lutego 2012 co ciekaw po zmianie pracy na spokojniejszą i bardziej mi odpowiadającą moje problemy prawie znikły! Pojawiają się tylko jak pije alkohol piwo wino (Własnie na takie problemy jak już masz ochotę sie napić to tylko wódki) piwo rozwali ci jelita i trawienie na co najmniej 2 dni, lub jem ostre potrawy.
CO jeszcze mogę ci polecić z tabsów to CONTROLOC na receptę ok 13 zł a również pomaga z tego co wiem z tego się nie da wyleczyć, uratować może tylko dieta i spokój, nerwy i depresja ma kluczowe znaczenie w procesie trawienia i z pewnością zaszkodzi

:) pozdrawiam

przez Sorrow 23 sty 2013, 21:12
Ja od dłuższego czasu mam problemy z biegunką i teraz znalazłem dwie rzeczy które mi pomogły.

Po pierwsze to Smecta na biegunkę.

Po drugie to poza nerwami jest druga przyczyna, tzn. podrażnienia mechaniczne. Ja miałem takie motywy, że najgorszą rzeczą były krwawienia z odbytu i bóle odbytu które powodowały jeszcze gorszą biegunkę. Odkryłem że to nie z nerwów tylko od papieru toaletowego - po prostu przy wycieraniu szybciej się podrażni/uszkodzi skóra niż się człowiek wyczyści.
Teraz się wstępnie wycieram a potem normalnie myję. Od razu mi się skończyły krwawienia i drastycznie mi się zmniejszyła częstość chodzenia do kibla na dłuższe posiedzenie.

przez Mihau 11 lut 2013, 00:25
Kiedyś nie miałem problemów z żołądkiem. Co bym nie zjadł zawsze ok. Od czasu kiedy mam fobię, głównym,i objawami są właśnie problemy żołądkowe - niedobrze mi itp.

przez pisanka 11 lut 2013, 09:05
to jest klasyka. mi na szczęście to przeszło, ale swego czasu nie mogłam przez to z domu wychodzić. teraz zdarza się to sporadycznie, ale zdarza się

przez tictac 11 lut 2013, 23:28
Czy ktoś brał Sulpiryd na IBS i biegunki spowodowane stresem ?
Czy łączył Sulpiryd z lekami z grupy benzodiazepin ?

-- So mar 02, 2013 6:11 pm --

Chyba już wszyscy zdrowi...
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez ewaryst7 21 kwi 2013, 16:04
Ja brałam Sulpiryd i świetnie mi pomogl, od prawie roku , mam spokoj :)

Sortuj wg