Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez shinobi 01 mar 2012, 12:04
paradoksy, a tą dietę bezresztkową od dawna stosujesz, bo się nie wczytywałem?
Po sobie wiem, że lekkie jedzenie, stosowanie tej diety, bardzo pomaga.

przez paradoksy 01 mar 2012, 12:10
mam mieć lekką na jelita, a śródziemnomorską na obniżenie cholesterolu...
więc w zasadzie jem jak jadłam, staram się wyeliminowac jakiekolwiek sosy, no i śmietany nie toleruje.. co dodam śmietany to lecę do kibla.
paradoksy

przez izzie 01 mar 2012, 13:54
paradoksy, a może ogólnie nie tolerujesz produktów mlecznych, nie masz tak? Przy IBS tak ejst b. często.
A co do diety lekkostrawnej i śródziemnomorskiej, możesz to spokojnie połączyć. To jakie produkty możesz spozywać, też zależy od tego, czy masz akurat zaparcie czy biegunke... Zaparcia też są rózne, są 2 główne odmiany i w jednej jest dieta bogatobłonnikowa a w drugiej ubogo, żeby nie drażnić dodatkowo jelit.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arla 01 mar 2012, 18:07
pisanka, a robili Ci badania na celiakie ? albo na tolerancje pokarmowe?
izzie, co do tych materiałów prześlesz mi :mrgreen: może masz coś lepszego niż ja
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez pisanka 01 mar 2012, 19:42
Arla nie robili mi badań na celiakie, a na tolerancje pokarmowe coś tam miałam, ale nie pamiętam co tam wyszło, chyba nic istotnego :(

przez izzie 04 mar 2012, 13:24
arla, ok, podaj mi jakiegoś maila, jak będę mieć chwilę , to Ci powysyłam materiały ;)

przez _asia_ 04 mar 2012, 19:07
ludzie mający nadwrażliwe jelita - badajcie się pod względem alergii i nietolerancji pokarmowych!!!!! w większości przypadków jest to właśnie reakcja na ukryte nietolerancje pokarmowe i alergie!!!
jak ktoś ma problemy z jelitami to na pierwszy ogień do wyrzucenia są zazwyczaj: wszystko co zawiera gluten (a to nie tylko pieczywo, makarony itd.) oraz mleczne! oczywiście niestety nie tylko. niektórzy są nadwrażliwi na dodatki i konserwanty w żywności, inni na fruktozę w owocach, jeszcze inni na różne białka (najbardziej jaja kurze, ryby)...
ja od półtora roku byłam na diecie bezglutenowej i poprawa niesamowita. przy czym 3 tygodnie temu coś mi odbiło, że zjem owsiankę - i reakcja była tragiczna, nie tylko żołądkowo-jelitowa, ale też psychiczno-emocjonalna!!!
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez pisanka 04 mar 2012, 19:33
Dobrze, że piszesz. Może faktycznie to sprawdzę?

przez arla 04 mar 2012, 20:07
pisanka, koniecznie to sprawdź
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez qosia 04 mar 2012, 20:36
ja też jakiś czas zmagałam się z dolegliwościami żoładkowymi. Chyba koło 3 lat mnie to męczyło. Zaparcia, wzdęcia i kłujący ból po lewej stronie brzucha , nie pozwalały mi normalnie funkcjonowac . Najgorszy był ten ból - nie mogłam nawet zakupów zrobić, musiałam wracać do domu i się położyć. Odwiedziałam dużo lekarzy , wydałam duzo kasy;( wszystkie badania miałam wzorcowe. W końcu okazało się że to IBS. Wszystkie dostępne leki na tę dolegliwość przestawały działać po ok. miesiącu stosowania.
W końcu jeden gastrolog przepisał mi na te dolegliwość lek psychotropowy - nie pamiętam nazwy. Tak mnie przeraziło ,że mam go brać ,że objawy ustąpiły.....
juz chyba od pół roku sporadycznie pojawiają się objawy. Nie mam pojęcia czemu mi przeszło....

ludzie mający nadwrażliwe jelita - badajcie się pod względem alergii i nietolerancji pokarmowych!!!!! w większości przypadków jest to właśnie reakcja na ukryte nietolerancje pokarmowe i alergie!!!
jak ktoś ma problemy z jelitami to na pierwszy ogień do wyrzucenia są zazwyczaj: wszystko co zawiera gluten (a to nie tylko pieczywo, makarony itd.) oraz mleczne! oczywiście niestety nie tylko. niektórzy są nadwrażliwi na dodatki i konserwanty w żywności, inni na fruktozę w owocach, jeszcze inni na różne białka (najbardziej jaja kurze, ryby)...

_asia_, ciekawe co piszesz, ale ja nie zauważyłam u siebie nie tolerancji czegoś konkretnego. Tzn zabójcze są dla mnie wszystkie potrawy z kapusta i innymi rzeczami które powodują wzdęcia. Ale to objaw u wielu ludzi.

przez _asia_ 04 mar 2012, 20:52
często powodem nadwrażliwych jelit jest też dysbakterioza, czyli zbyt mało dobrych bakterii, pomocne są probiotyki - w dużych ilościach - rzędu ok. 100 mld dziennie. czasem niestety jest też bakteriemia (tak to się chyba nazywa) czyli przerost złych bakterii, i tu jeszcze bardziej niezbędne są probiotyki. pomocna jest też chlorella.
jest też coś takiego jak zespół przeciekającego jelita - i tu też będą objawy IBS.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez pisanka 04 mar 2012, 20:57
ja miałam dysbakteriozę jelitową i musiałam pić jogurty probiotyczne, ale szybko przestałam, bo nie mogłam już znieść ich smaku :/ w tygodniu pozapisuje się do lekarzy i porobię znowu badania, bo ja sama już nie wiem czy mam coś z tym układem pokarmowym, czy nie :/

przez _asia_ 04 mar 2012, 20:59
przy wrażliwych jelitach warto unikać produktów wysokosiarkowych, a konkretnie bogatych w wolne tiole, jeśli nie wyeliminować to przynajmniej nie jadać zbyt dużo:

Lista pokarmów wysokotiolowych
• karczochy (nie francuskie)
• szparagi
• pieczywo zawierające serwatkę, cysteinę, jaja lub enzymy
• tofu
• kiełki fasoli
• fasole różnego rodzaju
• brokuły
• brukselka
• kapusta
• karob (mączka chleba świętojańskiego)
• kalafior
• sery wszelkiego rodzaju
• szczypiorek
• czekolada
• kawa
• śmietanka
• jarmuż
• produkty mleczne
• jaja
• czosnek
• fasolka szparagowa
• chrzan
• por
• soczewica wszelkiego rodzaju
• mleko od każdego zwierzęcia
• zupa miso
• cebula
• papaja (nieznacznie)
• groszek
• orzeszki ziemne
• ananas (nieznacznie)
• rzodkiewki
• brukiew
• kapusta kiszona
• szalotka
• kwaśna śmietana
• ser sojowy
• mleko sojowe
• szpinak
• łuskany groch
• tempeh
• tofu
• rzepa
• kurkuma (choć nie jest bogata w tiole, to podnosi poziomy tioli)
• serwatka
• wyciąg z drożdży

Mi osobiście produkty wysokosiarkowe szkodzą. :roll: Ale wiadomo - każdy jest inny i różnie reaguje na różne pokarmy. Najsilniej reagują na nie ludzie mający problem z candidą obciążeni jednocześnie metalami ciężkimi zwłaszcza rtęcią.

-- 04 mar 2012, 20:00 --

pisanka, jogurty probiotyczne nie zawierają za dużo dobrych bakterii... a od nabiału lepsze są swoje kiszonki. i oczywiście dobre probiotyki, np. Optima.

Helen Keller

przez izzie 04 mar 2012, 21:00
pisanka, to kup sobie po prostu jakiś probiotyk np. w kapsułkach. Najlepiej synbiotyk (pro + prebiotyk).
Ja biorę codziennie.

Sortuj wg