Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Re: Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

przez tomakin 04 lip 2008, 16:55
przy ogólnym zapaleniu błony śluzowej żołądka bulgocze

przy refluksie dwunastnicy bulgocze

przy żółciowym zapaleniu żołądka bulgocze

I w kilkudziesięciu innych przypadkach, które da się wykryć gastroskopią.

przez maxima83 05 lip 2008, 19:20
Cześć. U mnie wykryto pół roku temu zwężenie pnia trzewnego... Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale ta choroba bardzo wpłynęła na moją psychikę, a ponieważ studiuję psychologię :) postanowiłam w "chołdzie osobom cierpiącym" napisać pracę magisterską na ten właśnie temat. Czy ktoś z was chciałby ze mną porozmawiać na temat samopoczucia jakie wywołuje ta choroba? Mam nadzieję, że moją pracą pomogę innym i sobie. Jakby się ktoś znalazł proszę o kontakt maxima83@tlen.pl.
Serdecznie pozdrawiam Aga

przez nieudacznik 05 lip 2008, 21:06
Witam. Mnie nic nie boli (jesli chodzi o jelita i żołądek), nie bulgocze, ale wypróżniam sie co 2 dzień i to tylko troche i stolec jest taki raczej płynny (papka taka)- podobny do takiej krowiej kupy ;( i mam tak zawsze. Jem dużo owoców, warzyw, mięsa nie jem, ryby rzadko, z mlecznych rzeczy to tylko kefir i twaróg, pije sporo wody mineralnej. Odżywiam sie ogólnie dobrze a stolec zawsze rozwalony, czasem taki jak powinien być.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Barabasz 06 lip 2008, 23:58
Żaden, porządny lekarz nie będzie leczył pacjenta bez badań, no chyba że jest jasnowidzem.
Pozdrawiam wszystkich z ibs

przez kajmanka 07 lip 2008, 12:30
u mnie co jakiś czas bóle brzucha, jak dotad nie wiadomego pochodzenia.. sprawy kobiece wykluczone, usg jamy brzusznej nic nie wykazuje oprócz malych złogów piasku w nerkach, ale one sa za male zeby powodowaly takie bole. boli z lewej strony, najczesciej jak sie schylam, wiec moze to od kregoslupa, musze zrobic przeswietlenie. czesto mam tez zaparcia i wzdety brzuchol, staram sie stosowac racjonalna diete.
chyba jednak musze sie udac do gastrologa, ale cholernie boje sie kolonoskopii!!!!
Kasia

przez kajmanka 07 lip 2008, 12:31
u mnie co jakiś czas bóle brzucha, jak dotad nie wiadomego pochodzenia.. sprawy kobiece wykluczone, usg jamy brzusznej nic nie wykazuje oprócz malych złogów piasku w nerkach, ale one sa za male zeby powodowaly takie bole. boli z lewej strony, najczesciej jak sie schylam, wiec moze to od kregoslupa, musze zrobic przeswietlenie. czesto mam tez zaparcia i wzdety brzuchol, staram sie stosowac racjonalna diete.
chyba jednak musze sie udac do gastrologa, ale cholernie boje sie kolonoskopii!!!! podejrzewam ze akurat to badanie, bo boli mnie podbrzusze, wiec jelita, a nie okolice zoładka..
Kasia

przez adam_s 07 lip 2008, 21:52
Dzisiaj moje samopoczucie sięgnęło chyba dna. Cały dzień było mi niedobrze, coś sie przewraca w zołądku - czuję tam raz takie gorąco a raz zimno.. to chyba coś z tym kwasem się tam dzieje. Ciągle mam wrażenie że mi się unosi do góry ten kwas i że zaraz nim zwymiotuję. Ale nie czuję kwaśnego smaku w ustach. Do innych dzisiejszych objawów ( już nie żołądkowych) mogę jeszcze doliczyć skakanie mięsnia na szyi i lekką derealizację.. I niech mi ktoś powie co może dawać takie objawy ( żołądkowe+taki+derealizacja :? ) To chybam serio nerwica.

Ps. jutro mam gastrologa z tym że prywatnie i na gastroskopię mnie dopiero skieruje. Więc diagnozy chyba jutro mieć nie będę. Ale mam nadzieję że jakieś leki dostanę.. :?
GG: 5988000

przez adam_s 08 lip 2008, 19:04
Diagnoza gastrologa: niestrawnośc.. Śmiać się czy płakać?

przez tomakin 09 lip 2008, 00:45
LOL :D

Szkoda że nie postawił diagnozy "brzuch pacjenta boli", yhyhyhy

Nie ma czegoś takiego jak "niestrawność", może być złe trawienie, ale ono ma przyczyny. Złe wydzielanie kwasu żołądkowego, zła praca dwunastnicy, jelit, kosmków jelitowych, złe wydzielanie enzymów przez trzustkę i wiele, wiele innych - i tak właśnie powinna wyglądać diagnoza, np niewłaściwe trawienie wywołane przewlekłym zapaleniem trzustki, a nie jakaś... niestrawność. w chwili obecnej u Ciebie najważniejsze to zajrzeć do żołądka i po prostu zobaczyć, czy nie ma tam czegoś takiego jak wrzody czy refluks.

Kurcze, może też gastrologiem zostanę i będę ludziom ten... no... niestrawność diagnozował :P

przez adam_s 09 lip 2008, 00:52
Dodam że dostałem leki - jedne na refluks drugie na trawienie ( zalecane są przy zapaleniu trzustki ). może spróbuję je pobrać jakiś czas i ocenię czy jest poprawa. Dodam też że ostatnio skłaniam się do tego ( chociaż dalej do konca nie wierzę ) że może mam jednak nerwicę.. Bo ostatniej nocy miałem klasyczny atak paniki przy okazji kłucie i palenie na kończynach. i na dodatek skakanie mięsni. Co to może być..
Co do gastroskopii to skierowania nie dostałem lekarka stwierdziła że nie jest ona konieczna :shock:

przez tomakin 09 lip 2008, 02:09
skakanie mięśni nie bierze się z ataków paniki, tylko z cholernie niskiego poziomu magnezu bądź wapnia w komórkach nerwowych. To samo dotyczy "palenia" pod skórą, tu bardziej podejrzany jest wapń niż magnez.

gratuluję lekarki, która "czyta z oczu" na co pacjent jest chory. "Pewnie ma refluks i chorą trzustkę, a może nie ma... leki tak czy tak mu sprzedam, zawsze to parę groszy od firmy, z którą mam umowę. Nic to, że niewłaściwie podane leki tylko zaszkodzą, liczy się sprzedana sztuka." Ehhh... szkoda słów.

Wiesz, mogę Ci "w ciemno" wypisać dietę, która pomoże przy 90% przypadłości, ale jednak nie jestem takim kretynem jak Twoja lekarka i wiem, że zawsze jest te 10% przy których to akurat zaszkodzi. Dlatego zawsze najpierw chciałbym, abo były przeprowadzone wszystkie możliwe badania. No ale skoro badań nie ma bo lekarka woli sprzedaw... erm... wypisywać leki, niż sprawdzić na co jesteś chory... jak chcesz, możesz zaryzykować dietę. Ale za takie "ryzyka" odpowiedzialności nie biorę.

przez adam_s 09 lip 2008, 04:14
Jeśli chodzi o magnez to zażywałem jakiś czas do niedawna i stwierdzam że naprawdę dużo lepiej się po nim czułem. Możliwe też że wypłukałem sobie nim wapno z organizmu. Tylko jak uzupełniać niedobory i tego i tego że by nie poszło to na marne?

Co do diety - chętnie się na nią zgodzę. Skoro jest pewność 9:1 że pomoże. Cóż, biorąc te leki też teraz ryzykuję :D . Ta dieta jest bardziej uzupełniająca braki witamin i minerałów czy raczej "żołądkowa"? Moje obecne odżywianie raczej pozostawia bardzo wiele do życzenia toteż chętnie zastosowałbym taką dietę.
Pozdrawiam i dzięki za zaangażowanie ;)

przez kajmanka 09 lip 2008, 10:13
Moim zdaniem, powinienes zrobić porzadne badania, skonsultowac to z lekarzem, a pozniej dopiero decydowac sie na jakas diete i to przygotowana przez specjaliste.. moze sproboj pojsc do innego gastrologa..
Kasia

przez adam_s 09 lip 2008, 11:38
kajmanka napisał(a):moze sproboj pojsc do innego gastrologa..

Taa i znowu płacić prawie 100 zł za zdiagnozowanie niestrawności ? Bo z kasy chorych jestem na 5 listopada zapisany.

Sortuj wg