Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Zahn 07 kwi 2008, 18:16
Próbowałem już afirmacjami, pozytywnego myślenia i podobnych metod, aż po techniki relaksacyjne... nawet pomagało... przynajmniej lepiej mi się zasypiało :) Ostatnio moja terapeutka wymyśla mi różnego rodzaju prace domowe... co robić, żeby wlać w siebie drobinkę optymizmu i pozytywów... nie wiem, jeszcze czy pomaga... ale jest nadzieja :)
"Śpiewać... Cieszyć się majem... Niektórzy to mogą..."

kolonoskopia

przez Misiunia 07 kwi 2008, 19:02
Miał ktoś?Mnie to czeka w czwartek i masakrycznie sie boję...Badanie będzie pod narkozą i sama nie wiem czy to lepiej czy gorzej.Słyszałm,ze bez narkozy boli,a z narkozą moga cos uszkodzic w środku.Jestem panikarą,hipochondryczka i juz sobie wybrażam najgorsze rzeczy (że sie nie obudzę,że mi jelito podziurawią bo nic nie będe czuła itp).
Ogólnie to mam stwierdzone jelito wrazliwe na tle nerwowym,ale lekarz zalecił kolonoskopie,bo ostatnio mam krew przy wypróżnianiu.Normalnie tak sie boję że rozważałam żeby nie iśc na to badanie,ale z drugiej strony jak jak nie pójde to dalej będę sobe wkręcac chorobę Crohna,albo raka jelita...
Dzień przed badaniem mam wypic 3l FORTRANSU na wyczyszczenie jelit,a na temat tego srodka też słyszłam historie jak z horrorów.Mam chory żołądek (nadkwasota,przewlekłe stany zapalne) i martwie się ze środek przeczyszczający podrazni jescze bardziej śluzówkę.
Napiszce cos proszę,bo strach mnie paraliżuje tak,że nie jestm w stanie nic robic,żołądek mam zawiązany na supeł i do głowy przychodza same czarne myśli.....

przez ulala 07 kwi 2008, 23:01
zrobilo mi sie to samo najpierw mdlosci , potem sztywnienie w przełyku i poczucie ze zaraz zwymiotuje w banku, jak wychodze do szkoly itp.
To jest poprostu podłe, raz bylam na jazdach i mnie to dopadło , nie wiem jak dojechałam do domu, a najgorsze to to ze mam lada moment mature , boje sie strasznie ze jej nie zdam przez to bo stchorze i nie pojde, jestem załamana i tez panicznie boje sie grypy zalodkowej
człowiek jest kowalem swojego losu tylko gówno plynie z pradem ....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Lęki objawiające się mdłościami

przez KACHA 08 kwi 2008, 00:18
Ratunku, co zrobić!!!!
Ostatnio prawie w ogóle nic nie jem nawet obiadu nie robie jak i dla męża, dziś w dzień zjadłam jedną kanapke i szybko poszłam się zdrzemnąć a pisze teraz bo czuje jak mi strasznie słabo mam wrażenie, że zemdleje troche z głodu i ze stresu a wzięłam na uspokojenie xanaks i aviomarin a i tak boje sobie zrobić coś dojedzenia, że będzie mi gorzej i że zwymiotuje. Zjednej strony ciesze się, że chudne ale ja nie chce zachowywać się jak anoraktyczka a co gorsza w paść przez ten cholerny lęk w anoreksje.... :cry:
Napiszcie co robicie, żeby zjeść bez lęku ten obiad i podajcie jakąś rade.. :?:

przez Darianna 08 kwi 2008, 10:39
Jak ja czasami nie mogę jeść to biorę jakąś gazetę do poczytania (tylko ciekawą, żeby się wczytać) lub książkę. Wtedy zapominam, że jem i dopiero wtedy sobie przypomnę, jak na talerzu już nic nie ma :-) Mi z dzieciństwa został "Kaczor Donald" i trzymam tą kolekcje w szafie i jak mi sie coś takiego dzieje, to go biorę i czytam komiksy ;-)
Tylko z jedzeniem jeszcze sobie daję radę, ale sobie poradzić z 2 godzinnym bierzmowaniem? :-/ Wczoraj lekarka przepisała "Hydroxyzinum" i ma działać po ok. godzinie i jak na razie czuje, to zaczyna działać... :-) Ale też ważne jest sobie wmówić, że działa :-) Tak będę musiała zrobić na bierzmowaniu...

przez tictac 08 kwi 2008, 17:53
No widze że nie zaciekawie ...
Masz na myśli że gdybyś nie miała krwi w kale lekarz nie zlecił by
kolonoskopi ??? Jak zaczęłaś badania lecznie itd ?Miałaś gastroskopie...
Ja myśle że lepiej przy naszych wywodach nerwowych poddac sie
znieczuleniu ogólnemu... Nie wyobrażam sobie tego "na żywo" a tymbardziej bez znieczulenia miejscowego ...
Poprostu o tym nie myśl jakoś przeżyjesz, wiem że miałabyś ochote
uciec od tego badania ale pomyśl że w piątek bedzie już po wszystkim.
Chętnie poszedł bym do lekarza albo psychiatry ale na rozpoznanie nerwicy potrzebne są badania by wykluczyc inne choroby i tego najbardziej sie obawiam że bede musiał je przechodzic.
I jak to ja potrafie bede tak odkładał do ostatniej chwili a póxniej bedzie
jeszcze gorzej ...
Pozdrawiam:)
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

Lęki objawiające się mdłościami

przez KACHA 08 kwi 2008, 20:22
Pamiętam jak też nie mogłam chodzić do kościoła z tego samego powodu co ty..Darianna i w sumie już nie chodze tylko jak są święta. Jak miałam swój ślub wyobrażałam sobie, że to najpiękniejszy dzień moi, życiu w białej sukni najbliższa rodzina, wesele do białego rana. Ale moja bujna wyobraźnia przerodziła się w lęk, co zrobie jak dostane atak lęków w kościele, jak zwymiotuje na moją piękną suknie i co wtedy jak będe musiała odwołać ślub z tego powodu, ale uratował mnie xanaks i jak byłam na weselu już zaczęłam tańczyć i dobrze się bawić żałowałam, że wzięłam xanaks. A teraz jestem szczęśliwą mężatką :smile:
Tylko nie wiem za bardzo co ci poradzić bo ja w szkole jak chodziłam do medycznej i przez lęki opuszczałam zajęcia i nie zdałam jednego przedmiotu z tego powodu no i nie ukończyłam szkoły.
Ja lecze się psychotropami a bardzo chce je odstawić i nie mieć lęków. Piszesz, że dostałaś Hydroxyzinum na mnie to nie działa, ale mam nadazieje, że sobie poradzisz zapewne bo jak pisałaś nie bierzesz żadnych psychotropów to krok w którym masz silną motywacje by zwalczyć lęki i nawet proponuje ci np. wakacje pójść na terapie 3m-c na oddział dzienny myśle, że Tobie by ona pomogła...

przez Misiunia 09 kwi 2008, 11:01
[quote="tictac"]Masz na myśli że gdybyś nie miała krwi w kale lekarz nie zlecił by
kolonoskopi ??? Jak zaczęłaś badania lecznie itd ?Miałaś gastroskopie... [/quote

Chyba raczej by nie zlecił,bo uparł się,że to jelito wrażliwe (i szczerze mówiąc mam nadzieję,że się nie myli).
Leczenie zaczęłam 4 lat temu.Zaczęło się od bólów żołądka,wzdęc,ciągle mi było niedobrze,chudłam,bolała mnie głowa...a,że jestem hipochondryczką to oczywiście wmawiałam sobie setki tysięcy straszliwych chorób.
Zrobiłam gastroskopię,która wykazałą refluks,zapalenie śluzówki i nadkwasotę.Lekarz stwierdził,że moje dolegliwości mają podłoże nerwowe.Dostałam nawet leki uspokajające,ale zamiast pomagac czułam się po nich jescze gorzej,więc je odstawiłam.Biorę co jakis czas controloc na żołądek,ale właściwie cały czas muszę uważac na to co jem.
Około roku temu doszły mi jeszcze objawy ze strony jelit-bóle,kolki,przelewania,wdęcia,na zmianę:zaparcia i biegunki...Lekarz stwierdził,że to "tylko nerwy".Dostałam duspatalin,niby troche pomogło,no ale ostatnio ta krew...i dlatego dostałam skierowanie na kolonoskopię...to już jutro..bleeeee

Mam pytanie do Zahn,a

przez diablik 09 kwi 2008, 14:16
jakie prace domowe "przepisuje" Ci terapeutka??

przez Darianna 09 kwi 2008, 20:52
Już jestem po bierzmowaniu... :-) Wytrzymałam... już na początku mnie przestało mdlić... I dałam radę :-) Teraz wiem, że to jest do pokonania. Ale księża o tym wiedzieli, że może mi się słabo zrobić i cały czas się na mnie patrzyli, nawet biskup się patrzył... ;-)

przez tictac 11 kwi 2008, 00:32
Słuchajcie ...
mam małe pytanie
Oprócz dolegliwosci takich jak biegunka mdłości wzdęcia itp ostatnio
swędzi mnie odbyt i mam strasznie podrażnioną sciąnke odbytu...
Szczególnie po biegunkach...Odbyt jest zaczerwieniony i czasami po wypróżnieniu albo w nocy swędzi mnie strasznie ...Nie zauważyłem krwi ani w kale ani w okolicach odbytu jeżeli mniej rzadziej sie wyprózniam np po stosowaniu stoperanu troche dolegliwosci ustają chyba dlatego że to miejscie nie jest tak drażnione...
Wykluczyłem owsiki brak krwi ale boje sie że to może byc zapalenie jelita grubego lub jakieś inne cholerstwo...
Jest jakaś masc bez recepty która pomoże mi w leczeniu zmniejszy podrażnienie i swiąd???
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez kropa 11 kwi 2008, 11:11
Widzę, że nie tylko ja tu z problemami gastrycznymi trafiłam.

Z drugiej strony to chyba nie dziwne, zespół jelita nadwrażliwego uwidacznia się zwykle w sytuacjach stresowych, nerwicach itd. Też na niego cierpię, też przeszłam kolonoskopię (i każdemu z serca polecam znieczulenie!! to nie jest narkoza, nic więc nie uszkodzą, to takie znieczulenie, gdzie reagujemy na polecenia lekarza, ale potem nic nie kumamy :)) i różne inne cuda.

Na przewlekłe zaparcia poza wodą, warzywami, owocami itd. polecam wysokobłonnikowe: orzechy (zwłaszcza laskowe i włoskie), suszone morele (mnóstwo błonnika), śliwki oraz ewentualnie rodzynki.

Do tego trzeba dużo pić, bo błonnik bez wody działa nie tak jak trzeba. Działa.
"jest jak jest, los dał ile chciał;
obym tylko wiarę w cuda aż do końca miał..."

przez tictac 14 kwi 2008, 10:50
Ale to jest takie znieczulenie miejscowe i czy tylko fizyczne czy na
nerwy też coś dostawałaś ???
Musze także zastanowic sie nad dietą bo niektóre produkty naprawde
robią mi wojne w jelitach ...Na żołądek nie narzekam ale po niektórych
produktach i w sytuacjach nerwowych przychodzi mi na myśl biegunka
i zaczynają sie już automatycznie bule brzucha przeżynania, wzdecia no
i lece do WC :roll: a po chwili jak ręką odjął ale wzdecia nie ustają i tak...
Nie wiem czy najpierw isc do psychologa czy do lekarza rodzinnego ...
Może gastrolog po małej diagnozie przed wymuszoną gastroskopią
czy kolonoskopią przepisał by mi coś i ułożył mała diete ...
Gdyby była poprawa było by ok ..
nie chce przechodzic tych cholernych badan ;(
A chciałbym wkońcu w pęłni życ a te problemy gastryczne mnie ograniczają... Z drugiej strony czasami już nie moge wytrzymac i chciałbym isc zrobic milion badan zapisac sie na terapie i ostro wziąsc sie za siebie... Zobaczymy widze że nie jestem sam i kolonoskopia nie jest konieczna w każdym przypadku !
Pozdrawiam

przez pracownik 15 kwi 2008, 14:39
bzzz, ja się borykam długi czas z tymi problemami, miałem USG, morfologię, pasożyty 2razy - w zasadzie została kolono. Mam to samo co ty tictac jeśli chodzi o że wezmę się za siebie itp... ale samo badanie mnie lekko przeraża.... 2 razy udało mi się na parę dni zlikwidować problemy gastryczne relaksem i rozluźnieniem + dietą własną (to były święta, zero stresu sam ze sobą :). Czuję natomiast że jeśli w ciągu najbliższego czasu to nie minie to zrobię to kolono dla świętego spokoju.

Interesuje mnie coś ciekawego, czy zaraz po przebudzeniu nie macie waszych objawów?, ja tak mam - dosłownie zaraz po przebudzeniu jest wszystko ok, nie czuje tego memrania, szczypania czasami - w jelitach na dole, nic się nie przelewa, i wszystko jest git... ale po minucie jak pomyślę o tym już się zaczyna :)

Ogólnie jest to dość lipna sprawa, wiem jak potrafi rozwalić życie i normalne działanie. Wolałbym już chyba trzęsące się ręce niż to.

Sortuj wg