Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez sebcio 03 lis 2007, 20:55
najgorzej jak tak sie zdazy w malym pomieszczeniu a Ty siedzisz tylko z jedna osob,a bo jesli nie ja to wiwadomo ze to tego drugiego "robota" bo przy trzech osobach tej pewnosci juz nie ma
sebcio

przez dominet 03 lis 2007, 22:48
No tak...z tym że leki na zespół jelita drażliwego już brałem przez jakiś czas i jak dotąd nie przyniosły poprawy..........eh totalna załamka

przez nitka1183 03 lis 2007, 23:03
Zespół jelita drażliweo leczy się także lekami antydepr. z całkiem dobrym skutkiem...
Na gazy pomocny jest espumisan, w moim przypadku najskuteczniejszy, brałam te które wymieniłeś też bez rezultatów...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tomakin 03 lis 2007, 23:20
A odpowiedz na parę pytań "z innej beczki"

ile ważysz w stosunku do wzrostu?

jak się odżywiasz?

czy często miewasz rozwolnienia?

nie masz przypadkiem jakiś dodatkowych objawów świadczących o problemach z trawieniem? Najczęściej będą to objawy niedoboru witamin, czyli zmiany skórne najczęściej w okolicach paznokci u rąk i nóg.

nerwica to takie słowo - wytrych stosowane przez lekarzy gdy nie bardzo wiedzą co powiedzieć - wpisują nerwica i mają spokój. Ale już bez przesady, co jak co, utrata kontroli nad zwieraczami już nie podpada pod zjawisko nerwicowe. Można dostać za przeproszeniem sraczki ze strachu, ale nie puścić bąka.

przez agapla 03 lis 2007, 23:54
Zgadzam sie z Tomakinem nie zwalajmy wszystkiego na nerwice ,ja proponuję ,odpowiednią dietę ,ruch , espumisan i trening zwieraczy ( czyli ściskasz i odpuszczasz mięsnie) coś w stylu treningu kegla ;)

przez dominet 04 lis 2007, 14:28
No więc tak:
Wagę mam raczej odpowiednią do wzrostu 73kg na 178cm

Odżywiam sie raczej dobrze

I mniej więcej od momentu kiedy to się zaczęło nie miałem rozzwolnień

Nie towarzyszą mi przy tym żadne inne dolegliwości poza dyskomfortem psychicznym oczywiście.

Jednej rzeczy której nie zapomnę to pytanie lekarza rodzinnego czy to aż tak mi przeszkadza..........matko chodzenie po lekarzach naprawdę wykańcza,banda debili i kretynów -bo jak inaczej nazwać ludzi którzy nie rozumieją co się do nich mówi????????? Ta sytuacja mnie dobija, zupełnie nie mam sił już na nic....dobrze że jest chociaż to forum gdzie można się wyżalić

Help:D

przez SeedoO 08 lis 2007, 00:00
Witam,od jakiegos miesiaca mam dziwne bole.Ale moze wszystko od poczatku....
Pewnej nocy nagle zacza bolec mnie zoladek,potem przestal,potem znowu zacza bolec z rana, tak bardzo ze zwolnilem sie z lekcji.Wtedy poszedlem do lekarza z mama,przepisal mi smekte i powiedzial, ze musze sie przeglodzic.Bole minely na 2-3 dni potem rozpoczely sie klucia brzucha najpierw z prawej strony,potem z lewej.Klucia nie maja okreslonego punktu bola i na dole i wyzej promieniuja na srodek, ogolnie sa wszedzie:)Nastepnie doszedl tez zoladek i blalo na zmiane albo zoladek albo klucia....
Po paru dniach poszedlem znowu do tego samego lekarza zrobil mi jakis test na obecnosc wirusa,wyszlo ze nic nie mam.Doktor powiedziala mi,ze jest nadwrazliwy i , ze nic u mnie nie widzi.....
Pomyslalem, ze przyjdzie, ze zeczywiscie moze sobie w mawiam.....ale bol trwa jzu ze 3 tyg od wizyty u lekarza i wtedy zaczelem duzo czytac i trop naprowadzil mnie na nerwice zoladkowa.
Nie ukrywam mam w domu niezly metlik codzienne nerwy trwajace jzu troche ladnego czasu.Co na dodatek stalem sie bardziej agresywny niz zawsze.
Niedawno bylem u babci i tam w spokojnej atmosferze posiedzialem i opowiedzialem o tym babci i cioci i pierwsze co powiedzialy to nerwica zoladkowa.

Ps.Klucia nie sa az tak intensywne ,zakluje potem pusci.A co dziwniejsze gdy bylem w swobodnej atmosferze przez kilka dni u babci boli prawie nie bylo....co mi moze byc i czy to jest nerwica?
Aha i sa tez czasami luzne stole,a czasami zatwardzenia.
Pozdrawiam i porsze o wyrozumialosc w waszych opiniach pamietajcie ze mam 15 lat , wiadomo w tym wieku organizm jest silny i jakie sa mozliwosci tych boli:P

przez milena 08 lis 2007, 00:29
...
Ostatnio edytowano 16 gru 2007, 14:23 przez milena, łącznie edytowano 1 raz

przez celineczka3 08 lis 2007, 08:33
Według mnie objawy które opisujesz bardzo pasują do fizycznych objawów nerwicy. Mogą one być wywołane silnymi skurczami mięśni gładkich które często występują w nerwicy. Jeżeli organizm jest poddany bardzo silnemu napięciu z którym nie jest sobie w stanie poradzić zaczynają napinać się różne mięśnie w ciele człowieka. Wiem co mówie ponieważ sama od kilku lat zmagam się z silnym napęciem mięśni brzucha które czasem dają znać w postaci dokuczliwego kłucia żołądka. To bardzo niemiła przypadłość ale ustępuje jak tylko zaczynam się uspokajać. Ty też powiedziałeś że gdy byłeś w spokojnej atmosferze to bólu prawie nie było. Oczywiście nie wykluczone że może jest jakaś bardziej fizyczna przyczyna Twojego stanu. Ale jeśli wykonanie wszelkich badań nic nie wniesie proponuję pomyśleć na poważnie o nerwicy i koniecznie zacząć ją leczyć póki na dobre nie zniszczy Ci życia.powodzenia:)
celineczka3

przez SeedoO 08 lis 2007, 14:14
Witam, nie mialem robionego zadnego badania, lekarz uciskal w roznych punktach ale niczego nie zauwazyl.Gdy mama poprosila o zrobienie przynajmniej podstawowych badan lekarz powiedzial, ze nie ma potrzeby i,ze wszystkie wyniki i badania ktore mialem kiedys byly bardzo dobre i ,ze badania maja za zadanie pomoc zdiagnozowac przyczyne, a on nic u mnie nie widzi....
A odzywiam sie bardzo dobrze....pozatym nie slyszalem,zeby w moim wieku ktokowiek mial takie bole(o ile mozna to tak nazwac ,bo to nie sa bole to sa klucia, ale nie sa az takie, ze nie moge nic robic,to poprostu takie niemile uczucie:D).Zoladek czasami pobolewa,ale nie tak czesto po powrocie do domu jeszcze ich nie mialem.

przez celineczka3 08 lis 2007, 14:34
Wiele młodych ludzi ma takie dolegliwości tylko o tym nie mówi.Dobrze że już to trochę u Ciebie minęło. W takim razie chyba nie ma się czym przejmować, ale jeśli się to będzie powtarzać to polecam tego nie lekceważyć.Powodzenia:):):)
celineczka3

przez SeedoO 08 lis 2007, 15:57
aha bardzo dziekuje za odpowiedz:)Czyli radzisz mi to poprostu przeczekac,tez tak mysle,ze skoro lekarz mowi ze jest wszystko ok to cos to musi oznaczac:PNo mam nadzieje ze bole same przejda,jeszcze raz thx za uwage:)

Problem z wydalaniem.

przez greywing 10 lis 2007, 18:58
Witam wszystkich.

Odkąd pamiętam mam pewien problem, lecz teraz się on nasilił. Otóż od dziecka załatwiałem się średnio co 2-3 dni, i nie miałem żadnych problemów, lecz teraz nie załatwiam się co 5 dni, a raz nawet mi się zdarzyło 7 dni przerwy. Lekarz rodzinny przepisał mi tabletki na regulacje pracy jelit, które mają działać po 2 godzinach... Biorę je od 4 dni i nic, tylko skurcze czuje. :( Nie wiem już jaka jest tego przyczyna... Nie mam ani biegunki ani zaparć, po prostu nie mam tego odruchu... A czuję, że mam brzuch pełny wiecie czego... Już próbowałem ze środkami przeczyszczającymi, ale to dramat był, tylko brzuch mnie bolał i nic nie dały...

Pisze o tym na tym forum, bo prawdą jest, że "łatwiej mi idzie" jak nie ma nikogo w domu... Jak jestem w gościach to już w ogóle. Dlatego myślę o nerwicy. Cóż boje się myśleć do czego takie zwlekanie z wydaleniem może prowadzić, ale nie poradzę... Tak mam i już...
:oops:

przez jaaa 10 lis 2007, 19:41
dziwne ze ci srodki przczyszczajace nie pomagaja
:roll: do lekarza ponownie sie wybierz

Sortuj wg