Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Jovita 11 paź 2007, 16:32
no to widze ze gastroskopie mieliscie bez zarzutu... niestety ja przeszlam horror podczas gastroskopii , odruchy wymiotne i straszne bekanie - samoistne... myslalam ze umre to bylo okropne ! Dodam ze mialam robione to badanie BEZ ZNIECZULENIA !!! bo inteligentna pielegniarka mi nie podala..
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez gettinsober 11 paź 2007, 18:38
u mnie nie było tak źle, nie było bólu, ale raczej uczucie niepokoju, co jest raczej zrozumiałe. Pomogło skupianie się na własnym oddechu
a drop of rain, a piece of dust, a friend of mine, no friend I trust.

przez Jovita 11 paź 2007, 18:40
ale mnie potwornie gardlo bolalo i zoladek !! zreszta lekarz wepchnal mi ta rure na sile i nie mialam znieczulenia...!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marek123 12 paź 2007, 00:30
Ja też się z tym mecze, gazy, biegunka.
Nie wiem jak u was ale mi np pomaga ruch, siłownia , jakieś zajęcia ruchowe ;)
Poza tym bardzo mi się nasiliło jak przytyłem :/ wczesniej np nie kotlowalo mi sie w brzuchu a teraz masakra. Trzeba dużo się ruszać zdrowo jest.
Ostatnio poszedłem do fizycznej pracy 8-9 h dziennie i muszę przyznac ze nastąpiła ogromna poprawa, teraz siedze w domu i znow mnie goni :/
Tak ogolnie podstawa mojej diety jest ryż - hamuje biegunki , nie wzdyma, do tego mozna jakies gotowane mięsko.
Trzeba z tym żyć, zawsze sobie mówie ze ludzie mają gorzej np rak, woreczek na odchody :/

przez Andrew_i 14 paź 2007, 22:48
Ja miałem gastroskopie jak lekarze nie wiedzieli jeszcze co mi jest że mam lęki i nerwice. Nie było tak strasznie najpierw pryskają gardło takim sprayem który znieczula gardło, potem dają taki aparat na szczęki w kształcie koła aby przy zaciskaniu zębów nie ścisnąć urządzenia no i wprowadzają tą sondę do gardła potem do brzucha. No jest to takie sobie uczucie ale lepsze od niektórych lęków i innych takich spraw. W sumie nie ma się czego bać. Jak ja przeżyłem to wszyscy przeżyją te badanie.

przez eligojot 15 paź 2007, 08:41
To było jedno z dramatyczniejszych przeżyć w moim życiu. Za nic w świecie nie mogłem połknąć tej rury. Odruchy wymiotne co chwila wstrząsały całym ciałem, oczy łzawiły, oddychać dało się tylko przez nos. Po badaniu miałem podrażnione gardło aż poranione i obolały żołądek tak "od środka".
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez Gosiulka 15 paź 2007, 09:48
Nigdy nie zapomnę tego i nigdy już tam nie wrócę.To był koszmar co prawda nic mnie nie bolało ale za to ten strach że nie będę mogła oddychać i że sie udusze KOSZMAR. Najpierw pani kazała mi położyć się na boku i dała to coś na usta, wtedy włożyła rurę a ja byłam tak spanikowana że nawet nie próbowałam oddychać to wyrwałam sobie tę rurę i szarpnęłam ją tak mocno że wyjęłam ją sobie sama (a ona już była w brzuchu) :oops: Łzy lały się jak szalone no to pani dopiero wtedy popryskała mi gardło znieczuleniem i wtedy jak ręką odjął spokojnie przeszłam to badanie i o dziwo przeżyłam ;) Na koniec jak pani dawała mi wynik to powiedziała mi że żołądek mam zdrowy ale mam leczyć się na nerwicę (ale mnie wtedy wkurzyła) bo wtedy się jeszcze nie leczyłam i nie miałam objawów lęków (a może to był pierwszy atak???) :lol:
Przyjaciel forum

przez Mooni 15 paź 2007, 10:53
ja tez przeżyłam. Przytjemne to nie było. Też miałam odruchy wymiotne i prze kilka godzin po tym bolało mnie gardło. W sumie okazało się, że wszystko mam w porzadku, no a pół roku później dowiedziałam się, że powodem bólów jest nerwica.
Jeżeli nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Gastroskopia-kto przeżył?

przez Agataxxs 15 paź 2007, 11:48
ja tekze mialam to badanie ale postanowiłam wybrać sie prywatnie, bo nasluchalam sie ,ze w szpitalu robią to szybko i nie delikatnie. Prywatnie zapalcilam 100 zl i naprawdę nie żałuje. Badanie nie nalezy do przyjemnych ale to naprawde nic starsznego . ja mozge isc za Ciebie:)

przez lekliwy 18 paź 2007, 10:45
moze polecicie jakis lek bez recepty na problemy z jelitem ? tak jak pisalem mnie brzuch nie boli tylko po prostu musze sie wyproznic 2-3 razy :/
takze sam nie wiem co kupic - na biegunke tabletki ?

Gastroskopia a pobraniem próbki

przez anielka 28 paź 2007, 16:07
hej ;)
czy miał ktoś z Was robioną gastroskopie z pobraniem próbki>?
ja mial robioną zwykłą, bez narkozy, a we wtorek mam mieć z pobraniem próbki i pod narkozą.. zastanawiam sie tylko czy sens jest brać tą narkozę, bo jeśli pobranie próbki jest bezbolesne to może lepiej robić to "na żywo"?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:50 am ]
ja dziś ide na moją drugą gastroskopie - mam mieć pobraną próbkę z żółądka.. miałam mieć to badanie robione pod narkozą, ale ostatecznie podjęłam decyzję że ide na żywo...
trzy poprzednie noce śniło mi się że mi ta rura utknęła w przełyku :)
tak na dobrą sprawę to bardziej boję się że zemdleje podczas badania niż samego badania - ot paranoja nerwicy..
o 14.00 trzymajcie za mnie kciuki!

Bardzo nietypowy problem z gazami.POMOCY!!!!

przez dominet 03 lis 2007, 20:08
Witam! Od ponad roku mam bardzo krępujący problem-nie mogę utrzymać gazów.Co gorsza niekiedy nawet nie wiem że one ze mnie uchodzą bo tego po prostu nie czuję.Zdradza to dopiero brzydki zapach.Taki stan utrzymuje sie u mnie przez cały czas. Leki typu Duspatalin,Lacidofil,Debridat także nie pomogły. Gastrolog u którego byłem rozłożył ręce choć podejrzewa że może to być na tle nerwowym,oczywiście ja to wykluczyłem .....................

I tutaj mam do was pytanie:: CZY FAKTYCZNIE MOŻE TO BYĆ NA TLE NERWOWYM???????????????????? CZy może jest tu ktoś kto już to przerabiał????????

Błagam pomóżcie!!!!!!Z tym po prostu nie da się żyć!!!!

przez sebcio 03 lis 2007, 20:13
a dlaczego nie? nerwica powoduje nieraz naprawde dziwne objawy
sebcio

przez jaaa 03 lis 2007, 20:28
zespol jelita wrazliwego da sie leczyc ;)

Sortuj wg