Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez GRACJA 02 kwi 2007, 22:17
Jeśli nie ma choroby wrzodowej żołąka /bo trzeba to najpierw wykluczyć/ to można spróbować tabletki NO-SPA. Działają rozkurczowo. Ja mam skurcze jelit na tle nerwowym i mnie to pomaga. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

Bóle żołądka

przez sylwusia-78 07 kwi 2007, 19:52
Na nerwice cierpię od 4 lat,już zdążyłam się przyzwyczaić ale teraz pojawiło się coś nowego a mianowicie bóle żołądka, co zjem to mnie boli i jest mi nie dobrze to są takie falujące skurcze.Boję się że mam wrzoda i umrę.Moje pytanie to czy ktoś z was też tak ma te bóle żołąda,ile one trwały i czy przeszły boję się cos zjeść na święta że znowu będzie mnie boleć.Pozdrawiam Proszę odpiszcie
Nerwica to wróg Którego trzeba pokonać.

przez Róża 07 kwi 2007, 21:43
Pijcie rumianek zaparzony razem z miętą-działa cuda ;) .
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Depresja czy nerwica?

przez Heidi__17 15 kwi 2007, 16:11
Witam wszystkich forumowiczów, którzy to czytają!

Mam 17 lat i na forum używam imienia... hmm Heidi :]
Piszę to, ponieważ kompletnie nie mogę poradzić sobie z moim życiem,w szystko mi się wali, jestem tym wszystkim zmęczona, nic mi się nie chce a co najgorsze... miałam kilka prób samobójczych, ale zabrakło mi odwagi... :(

Nie wiem od czego mam zacząć... ale kiedyś w końcu trzeba to wszystko z siebie wyrzucić :(

A więc tak... od kilku lat żyję w ciągłym stresie, wszystko mnie przeraża, nie chce mi się spędzać czasu z innymi ludźmy, unikam z nimi kontaktu, wiecznie czuję się zmęczona, mam silne bóle głowy (aż czasem robi mi się ciemno pod oczami i kręci mi się w głowie), miewam bóle mięśni i skurcze... mam wysypkę na lewej ręce (nie wiem od czego), cały czas jestem zdenerwowana, serce mi szybciej bije, miewam nawracające uczucie beznadziejności w potyczkach z trudnościami życia (tak ogólnie), strasznie przytyłam (aż 10 kg!!!), odczuwam (na maxa) wyczerpanie nerwowe, dokuczają mi bóle żołądka, nie wiem czy to ważne, ale przynajmniej raz w miesiącu łapie mnie grypa (a później muszę wszytsko nadrabiać po nocach co było w sql), STRASZNIE PRZESZKADZA MI TO, że nie mogę się głośno, szczerze i swobodnie śmiać!!! Poprostu nie umiem! Boję się tego... Tendencja do nagłych ataków płaczu kiedyś mi dokuczała, bo co chwilę się rozklejałam a teraz kompletnie nie mogę wydusić z siebie ani łezki, bo poprostu "nie mam na to siły, i tak jestem beznadziejna" :( mam tiki nerwowe, czasem zgrzytam zębami, mam obniżoną samoocenę, jestem zawsze senna i niewyspana, strasznie się pocę (czasem jestem cała mokra, moje ciało jest całe wilgotne), często chce mi się... siusiu, czasem jak się wkurzę (a mam dopiero 17 lat) to kupuję sobie fajki i pale tyle ile dam radę... ostatnio to było 5 fajek a po przyjściu do domu wymiotowałam resztę dnia :( nie mogę się skoncentrować, czasem zapominam proste rzeczy, o których niedawno była mowa... często leci mi krew z nosa, jestem osłabiona, kilka razy miałam tak, że... zemdlałam, byłam blada jak ściana i potwornie bolała mnie głowa :( cechuję mnie impulsywne zachowania, niestabilność emocjonalna, zwiększona lękliwość (wszystkiego się boję idąc przez las rozglądam się na prawo i lewo czy ktoś mnie nie śledzi... kiedyś podczas wystąpienia w szkole głos mi się załamywał, cała się trzęsłam,zarumieniłam się-poprostu miałam potwornego buraka, pociłam się a nogi i ręce z resztą jak reszta ciała strasznie mi drżały), kilka razy podczas spaceru z psem zdarzyło mi się, że widziałam jakiegoś facveta a potem on zniknął... czasem boli mnie kark lub kręgosłup (rodzice mówią, że to od złego spania), zażywam środki uspokajające (w ciut większych ilościach), czasem jak każdy nastolatek sobie popijam z kumpami i koleżankami, parę razy zdarzyło mi się pić samejw domu :( szybko i łątwo się denerwuję, ekscytuję (raz jak mama mnie zdenerwowała, bo moi rodzice strasznie faworyzują moją młodszą siostrę to tak się wkurzyłam, że aż nadłamałam biurko, na którym stoi komputer). Nie wiem czy to normalne i istotne, ale mam miesiączki, które trwają aż 7 dni i są strasznie obfite... niw mówiąc już o tych bólach brzucha! Czuję się dziwna, słaba, jakbym była odrealniona od tego " świata". Nie potrafię przeżywać radości, bo wolę martwić się problemami, przypuszczeniami, ż e"coś się nie uda", "co będzie jeżeli...", cięzko podejmować mi jakiekolwiek decyzje, chociażby takie... którą wybrać kurtkę, bo raz podoba mi się taa jak kupię tę to będę niezadowolona.

Czy ja mam fobię społeczną, depresję, nerwicę a może to jakiś rak, może mózgu, co?? Proszę niech ktoś mi powie co się ze mną dzieje... Moi rodzice tak jak i dziadkowie twierdza, że wymyślam i sobie coś urajam!!! Lekarz powiedział mi, że to może być nerwica, ale nawet nie dał skierowania do neurologa a ja nie wiem co mam robić! koleżanki mówią, żebym nie przesadzała, ale ja naprawdę tego nei robie!!! Poza tym ostatnio złapała mnie (jak co roku o tej porze) ta sama dolegliwość... Jak wiemy czas wiosenno-letni to czas wszelkich alergii... Co roku przychodzę z tym samym do lekarza a on wypisuje mi tylko leki zamiast dać mi skierowanie do alergologa!!! Jestem pewna, że to alergia i zapalenie spojówek! Moje oczy mnie pieką, swędzą, łzawią, mam potworny katar (cały czas leci mi z nosa) i kicham non-stop nie mogąc zasnąć... ale coż, lekarz mówi, że nie mam alergii!

Co tu jeszcze dodać... może te moje dolegliwości są czymś spowodowane? Jakimś wstrząsem z dzieciństwa? Jak uważacie? Nie chcę iść do psychologa, bo oni uważają, że wszystko wiedzą i traktują mnie jak wariatkę (przynajmniej Ci, u których ja byłam). Co do tych urazów... to kiedyś jak jeszcze byłam mała to oderzyłam się głową o kamień i strasznie krwawiłam, czy to może być powód? Czy muszę zrobić sobie tomografię?? Chociaż jak tylko bym powiedziała rodzicom, że chce zrobić takie badania zaraz by gadali: "jak zwykle wymyślasz, tobie wiecznie coś jest, cały czas Cię wszystko boli".

Proszę o pomoc!!!

przez 331ania 15 kwi 2007, 16:25
Witaj Heidi__17 -dość długi post-ale super że napisałaś-bo tak to byś się męczyła z tym w samotności.Jeśli naprawdę chcesz wiedzieć czy jesteś chora i czy choroba leży po stronie psychiki to odwiedz psychiatrę bo to jedyne mąrde rozwiązanie bo wszystkie twoje dolegliwości somatyczne mogą ale nie muszą mieć podłoża psychicznego:)dlatego też myślę że trudno będzie poradzić cokolwiek tu na forum na tyle wymienionych dolegliwości-jest ich naprawdę sporo i tylko lekarz i to właśnie psychiatra będzie w stanie ocenić czy masz neriwcę,depresję czy tez inną chorobę-oraz czy wymaga ona leczenia.Pozdrawiam cię i 3mam kciuki byś trafiła na dobrego lekarza który pomoże ci się uporać ze wszystkimi dolegliwościami:)
ExModerator

przez Heidi__17 15 kwi 2007, 16:45
Dzięki Aniu za wsparcie :) wreszcie ktoś się zainteresował moimi problemami :)

przez agapla 15 kwi 2007, 16:49
a ja myślę że powinnas zrobic wszelkie badania , a przynajmniej te podstawowe, i sprawdzic hormony ,większość tych dolegliwości o których mówisz mogą byc właśnie sprawką hormonów a ponieważ jestes tak młodą osobą wiele na to wskazuje , oczywiści problemy nerwicowe tez mogą byc ale nikt z nas nie jest lekarzem .Wiele osób leczy się na nerwice czy deprechę a okazuje się ze ich problemy wynikają z np nie doborow niektórych pierwiastków pozdr

przez 331ania 15 kwi 2007, 16:50
:)Bo po to jest to forum:) by się wspierać ,wzajemnie podtrzymywać na duchu oraz dzielić się przeżyciami-wiec znalazlaś się w naprawdę dobrym miejscu:)Pozdrawiam ;)
ExModerator

przez smutna_panna 15 kwi 2007, 16:56
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale nie chcę zakładać nowego wątku.
Problem mam podobny choć w sumie trochę inny...
Łapie mnie to na klasówkach, gdy jest cicho. Coś dzieje się z żołądkiem. Zaczyna mi tam coś bulgotać, jakby miało wybuchnąć. Boli. Ale bez żadnych odruchów wymiotnych, nic tych rzeczy. Lodowaty pot na całym ciele. Ręce, nogi zaczynają cholernie się trząść, nie mogę skupić na niczym uwagi. Latam z nerwów cała. Napinam każdy mięsień, nie mogę się ruszyć. Ogarnia mnie panika i ledwo hamuję łzy bezsilności, strachu i stresu. Koszmar. Miałam coś takiego dwa razy, w innych przypadkach udawało mi się nad tym zapanować, wyjść z klasy itp. W momencie gdy wychodzę, momentalnie przechodzi. Najczęściej dopada mnie gdy jestem w ścisku, w małym pomieszczeniu. Gdy siedzę z tyłu, gdy jest większa przestrzeń, otwarte okno, nie ma tego.
Mam wrażenie, że to mój wymysł. Mam świadomość tego, że to może nadejść, zaczynam myśleć, żeby tylko nie nadeszło, nakręcać się. Wiem, że to nerwy, ale przed czym, skoro nie przed niczym co jest związane z klasówką itp. Nie denerwuję się tym. Ale w podświadomości dzieje się coś takiego... Jakiś paniczny strach, nie wiem.
Boję się tego. Boję się, że dopadnie mnie w czasie matury i zawalę.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale napisałam o co mi chodzi.
Ma ktoś podobnie?

przez Heidi__17 15 kwi 2007, 17:12
Miałam robione badania... mój lekarz pierwszego kontaktu powiedział, że są bardzo dobre, potem kazał jeszcze zmierzyć ciśnienie mam 120/70 (chociaż nie wiem co ma ciśnienie do moich dolegliwości :]); także wyniki mam bardzo dobre i nic tam nie znaleziono... robiłam morfologię, cukier, EKG itp a co do niedoborów witamin to biorę centrum i skrzypowitę, bo też myślałam, że to może niedobór witaminczy coś w tym stylu... Cóż jeszcze zobaczę, bo jutro idę do mojego lekarza pierwszego kontaktu, poproszę po skierowanie do alergologa (bo aktualnie płaczę przy pisaniu tej odp taki mam katar, zapewne od alergii, ale ja tu nie będę stawiała diagnoz :] i od razu może jakoś namówię go, żeby dał mi skierowanie do neurologa... a w środę idę jeszcze do mojego psychologa (będę rozwiązywała jakieś testy na inteligencje) ale wcale nie chce mi się tam iśc, bo ajk już pisałam wcześniej "oni myślą, że wszystko wiedzą" ;/ dziękuję wam za rady :*

przez 331ania 15 kwi 2007, 17:17
hehe,ja też właśnie płaczę- i nie ze śmiechu ani smutku tylko właśnie z powodu alergii-pyłki brzozy:)pozdrawiam i witam w klubie:)
ExModerator

przez agapla 15 kwi 2007, 17:19
Bardzo dobrze tak trzymaj sprawdz wszystko ,ja bym zwróciła jeszcze uwagę na te hormonki pozdro ;)

przez Heidi__17 15 kwi 2007, 17:32
Oki jutro jak wrócę od lekarza to jeszcze napiszę wam czy dał mi te dwa skierowania (mam nadzieje, że da i będę się o to modliła) :) a co do tych hormonów to do kogo powinnam się zwrócić z tym? Jak wyglądają takie badania? Gdzie się je robi? Wiem tylko tyle, że z tarczycą jest u mnie spoko

przez agapla 15 kwi 2007, 17:41
Z hormonami to do ginekologa , a jesze dodatkowo pisałaś o tych długich miesiączkach ,tyciu, więc warto go odwiedzić .A nie masz czasem jakiegoś zwierzaka w domu ? bo może stąd twoja alergia?
Ostatnio edytowano 15 kwi 2007, 17:45 przez agapla, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg