Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Czy to nerwic??? Jak sobie z tym poradzić?? :(

przez pomocy 23 sty 2007, 15:00
Mam 19 lat jestem studentem od pewnego czasu w chwili stresu zaczyna okropnie bilec mnie brzuch :cry: ostatnio w ciągu tygodnie schudłem 4 kg. a jestem piłkarzem niewiem jak sobie z tym poradzic. Mozecie mi cis poradzic?? jak z tego wyjsc??

przez emiflo 23 sty 2007, 19:08
przede wszystkim sprawdź czy nie ma innych przyczyn , a jezeli nie to prosto do psychologa.
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez pajak 23 sty 2007, 21:05
no, ja biegałem ładny czas zanim trafiłem do psychiatry :( dopiero ona mi jakoś pomaga

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nemezis26 24 sty 2007, 13:34
Kochani, miałam jeszcze niedawno podobne kłopoty. W takiej sytuacji gastrolog nieiwele pomaga, choć oczywiście przepadać się trzeba, by wykluczyc poważne schorzenie żołądka. Mnie wyleczyła Asentra. Biore od trzech miesięcy, i w zasadzie zapomniałam, ze mam żołądek :smile:
A było koszmarnie: bóle jak od wrzodów, wymioty, biegunka bez przerwy, koszmarek taki. Ale leki robia swoje. pozdrawiam wszystkich

przez Remigiusz 24 sty 2007, 13:47
MOJA RADA!

Miałem wszysto! każda chorobę, kazdy obiaw nerwicy lekowej! dosłownie kazdy! i co? I co z tego? I chcesz z tego wyjść.? to przestań myslec o tym, idz do WC jak musisz , nie idz jak nie muszisz! To jest tylko w twojej głowie w twoich myslach. Jak wyjdziesz z wrazliwości jelita to bedziesz miał cos innego! Na 100 procent. A jak to olejesz, tak jak i olejsze następną dolegliwość to nawet nie bedizesz wiedział kiedy minie nerwica! kochaj siebie jakim jesteś. śiwat i zycie polega na rozwiazywaniu problemów. A twoim jest przestac o tym mysleć. to wszystko! i wypie..... tenjakis lexand do kosza w pieruny! to co czujesz to tylko emocje!
remik.blog.pl - Tylko dla ludzi którzy chcą na swoje emocje patrzeć jak na dar od Boga!

przez atrucha 24 sty 2007, 14:40
Remigiusz napisał(a): to co czujesz to tylko emocje!

Tia..ja tam czułam wyraźne parcie na stolec :mrgreen:
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

przez Jewka 24 sty 2007, 15:15
TOFIK napisał(a):Jewka, masz nadwrażliwość jelita?

Miałam, ale się pozbyłam, kiedy 8 lat temu zmieniłam sposób odżywainia.
Kiedyś o mało nie zemdlałam z bólu, nie byłam w stanie zapanować nad sobą, po prostu przewróciłam się z bólu.
Tłuszcz bardzo dobrze łagodzi wszelkie podrażnienia w przewodzie pokarmowym, a węglowodany przeciwnie, tym bardziej błonnik.

[ Dodano: Sro Sty 24, 2007 2:15 pm ]
atrucha napisał(a):
Remigiusz napisał(a): to co czujesz to tylko emocje!

Tia..ja tam czułam wyraźne parcie na stolec :mrgreen:

Człowiek reaguje podobnie do skunksa :) Wiem, bo kiedyś przezylam gwałtowny stres i... lepiej by było, zeby nikogo nie było wtedy obok mnie :) Jelita wykonały swoją robote :D

przez TOFIK 24 sty 2007, 20:45
wybczcie to określenie ale poruszamy się w obrębie dość "gównianego" tematu ;)
a nawrażliwość akurat niestety mam. i to z tym objawem parcia. błonniki są dwa, rozpuszczalny i nie. ten pierwszy wzmaga perlstatykę jelita drugi nie. tłuszcze rzaczej nie bywają zalecane przy nadwrażliwości chociaż trafiają się osoby co im to za bardzo nie przeszkadza. ale szczerze to nie spotkałem jeszcze np gastrologa który stwierdził by "nie bać się tłuszczu" może poza oliwą.

przez emiflo 24 sty 2007, 20:53
Remi (mam duży sentyment do tego imienia) , a Tobie się już udało wyjść z nerwicy ? Jak tak , to powiedz mi jak sobie poradzić w takiej sytuacji: Jadę autem i nagle bardzo mocno zaczyna mnie boleć brzuch , zjeżdżam na pobocze i czekam aż minie (choć tracę nadzieję, że minie) , nie mogę się ruszyć ani oddechu złapać; potem mija i jadę dalej , ale strach zostaje.
Co można innego zrobić?
Pozdrawiam
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez KINDLA 26 sty 2007, 17:35
Witajcie czy ktoś z was wie gdzie w warszwawie można wykonać gastroskopię pod narkozą bo ja na żywo tego nie zrobię proszę o namiary..
Witam !!!Jestem nowy od 10 lat zmagam się z nerwicą już było dobrze i nadal wszystko powróciło nie wiem co mam robić jestem załamany.Mam mdłości,bóle brzucha,żołądka,biegunka.Jak ktoś może niech napisze mi jakieś wskazówki.Pozdrawiam

przez Bring me to live 26 sty 2007, 20:21
Skoro wiesz, że to nerwica to po co Ci gastroskopia???
192cm, 85kg i zielono-niebieskie oczy, w których czai się lęk...

przez atrucha 27 sty 2007, 18:20
toya75 napisał(a):palimy łyżkę soli w bawełnianym gałganku.Gdy zobaczycie że została sama upalona sól to rozpuszczamy to co zostało z soli w pół szklanki wody.I wypijamy sobie dużą łyzkę stołową a za dwie godziny znowu kolejna łyżkę. Gwarantuję skutecznść na wszystkie wymioty i biegunki :idea:

I dorzucamy tylną żabią nogę i dwa języki kreta.. :twisted:

A poważnie.. kiedy mam to cholerstwo to mogę i sól jeść byleby się tego pozbyć.
Przyjaciel forum

przez Harper 29 sty 2007, 23:13
Cześć wszystkim.

Może ja nie za bardzo na temat, ale mi się skojarzyło... A wiecie oczywiście, że są ludzie po operacjach jelita grubego, ktorzy nie wypróżniają się standardowo, tylko chodzą z woreczkami, to się bodajże stomia nazywa? I wiecie, czego oni się najbardziej boją? Że w wyniku np. zatrucia pokarmowego (muszą trzymac dietę i bardzo uważać na to, co jedzą) ten woreczek im pęknie. Bo to się zdarza. I wszystkich wokół ochlapie, bo to też się zdarza. Więc wszyscy, którzy się boją, że się porobią w majtki niech pamiętają, że to będą tylko ich majtki, a nie garnitury osób postronnych. I tym optymistycznym akcentem kończę wypowiedź.

[ Dodano: Pon Sty 29, 2007 11:13 pm ]
A i jeszcze dodam, że ci co nie jedzą, żeby nie mieć problemów z szukaniem toalety (doskonale ich rozumiem) to mogą się ratować nutri-drinkami. To takie napoje do kupienia w aptece, trochę zastępują normalne jedzenie, a wchłaniają się przed dotarciem do jelit, czy jakoś tak. Zapobiegają wycieńczeniu organizmu. Generalnie są przeznaczone dla osób mających problemy z układem pokarmowym. Odżywiają, ale nie obciążają organizmu.

przez aloha 04 lut 2007, 16:55
atrucha napisał(a):Właśnie jestem świeżo po grypie żołądkowej..Dwa dni wycięte z życiorysu. Jeszcze nie trzymam pionu :lol: Schudłam 4 kg. Wirus rota jest tak intensywny,że biegunki i wymioty występujące w nerwicy lękowej to przy nim pikuś..

dokładnie się z Tobą zgodzę, mój żołądek też fiksuje na tle nerwicowym, zwłaszcza wtedy gdy jest czas nasilonego stresu...
czasem było tak źle, że skręcałam się z bólu + ból w klatce piersiowej, to było straszne przeżycie...
Nadzieja karmi, ale nie tuczy...

Sortuj wg