Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

przez fantomek 01 lut 2006, 02:00
juz sam nie wiem co mi jest.a wiec wszystko jeszcze raz od poczatku.
jakies 5 lat temu zaczely sie problemy.pojawily sie zapracia i problemy z wyproznianiem.zaczalem ganiac po lekarzach i na badania,kolonoskopia nic nie wykazala,tomografia brzucha tez nic,wyniki krwi dobre,przeswietleni klatki piersiowej tez ok.lekarz szpikowal mnie roznymi lekami na rozruszanie moich jelit.leki te powodowaly albo biegunki albo bule brzycha i jelita (po lewej).przez jakis czas przestalem chodzic do gastrologa bo nic nie pomagal.caly czas nieregularne wyproznianie i zaparcia.nie zatwardzenia.zmienilem gastrologa na nowewgo.nowy lekarz zrobil tez kolonoskopie i tez nic nie zobaczyl.w miedzy czasi mialem migotanie serca i bylem w szpitalu.caly czas mam te zaparcia,bule brzucha poniewaz brzuch rosnie jak balon bo sie nie moge wyprozniac.szlak mnie juz trafia z tego powdu i bardzo mnie to denerwuje.
duzo pije,warzywa i owoce taj jak karza lekarze.nic nie pomaga.prubuje rozne domowe sposoby i tez nic.od okolo roku pojawily sie mocne bule klatki piersiowej,oslabienie,zrezygnowanie,boje sie jezdzic,boje sie isc do pracy,duszenia w gardle,jestem jakis smutny,nic mi nie sprawia przyjemnosciogolnie zrezygnowany.

co mi jest?depresja czy nerwica?czy zaparcia wystepuja przy nerwicy czy deppresji?mam juz te zaparcia od okolo 5 lat.w tej chwili jest fatalnie.

przez bibi 01 lut 2006, 09:59
na temat jelit to się nie znam
a odnośnie pytania to nerwice sa bardzo często razem z depresją i takie są też leki. ja mam nerwicę depresyjno-lękową i takie mi przepisano leki--lexapro
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez Dana 01 lut 2006, 10:03
Opisane objawy oczywiście mogą być nerwicowe, tym bardziej, że tylu gastrologów już probowało Ci pomóc i tym bardziej, że doszły do tego duszności i te pozostałe objawy. Myslę, że wizyta u psychiatry nie zaszkodzi, a może znacznie pomóc. Powodzenia!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez beti35 02 lut 2006, 12:13
Te objawy to zespol jelita wrazliwego.Choruje na to cholerstwo od 6 lat.To ma podloze nerwicowe i trzeba zawitac do psychiatry niestety.Ja sie lecze,ale wcale nie jest mi latwo.Potrzeba czasu.

przez fantomek 15 lut 2006, 03:13
z tego co wiem to zespol jelita wrazliwego powoduje biegunki
ja mam tak duze zaparcia ze wygladam jak kobieta w ciazy.naprawde wstydze sie juz gdziekolwiek rozebrac do podkoszulka.dobrze ze jest zima bo pod grubymi bluzkami czy swetrami tak nie widac.nic na te zaparcia nie pomaga

jak sie leczysz i jakie efekty?

przez roccola 15 lut 2006, 08:38
Witam .Mam taki problem ja ty..U mnie pojawił sie zaraz po pierwszym ataku lęku czyli nierozerwalnie łącze go z nerwicą...Tez baaardzo duzo piję jem lekkie rzeczy a problemy jak były tak są .Zaznaczam ze nigdy nie miałam z tym problemów mogłam jeśc za trzech nigdy nie tyłam a przemiana materi wzorowa. Teraz sie wszystko pomieszało.Nie znalazłam na to lekarstwa...Nerwica u mnie bardzo złagodniała...a zaparcia zostały...Ratuje sie czasem srodkami przeczyszczajacymi.. :(

przez bibi 15 lut 2006, 09:39
fantomek napisał(a):z tego co wiem to zespol jelita wrazliwego powoduje biegunki
ja mam tak duze zaparcia ze wygladam jak kobieta w ciazy.naprawde wstydze sie juz gdziekolwiek rozebrac do podkoszulka.dobrze ze jest zima bo pod grubymi bluzkami czy swetrami tak nie widac.nic na te zaparcia nie pomaga

a może jesz za duzo weglowodanów, a za mało warzyw i owoców??
jak pracowałam w Realu na dziale warzywa - owoce, to czesto miałam możliwość jedzenia różnego rodzaju degustacji. i moje jelita były czyściutkie :D.
a teraz siedzę w domu, jem czesto ziemiaki, potrawy mączne, i słodycze, w sumie same weglowodany. A jak zjem jabłko to mam od razu gazy.
i też mam straszne zaparcia i wzdęty brzuszek.
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez paula 17 lut 2006, 15:40
u mnie depresja nastąpiła po atakach nerwicy! ostatecznie stewierdzono depresję, ale to była nerwica, teraz to wiem!

przez paula 17 lut 2006, 15:48
Wiem o tym ,że sa to dwa różne schorzenia, ale bardzo często wynikaja one z siebie. U mnie zaczęło się oczywiscie od lęków, bałam sie wychodzić z domu, straciłam ochotę na zycie, zgubiłam gdzies sens tego wszystkiego i wtedy zaczęła sie depresja! A w depresji tez wystepuja objawy lękowe! Także czasem te dwie choroby przeplataja sie nawzajem.

przez paula 17 lut 2006, 16:03
No i o to chodzi, aby przełamywac te lęki. Ja tez juz wiele leków swoich przezwyciężyłam, ale pare jeszcze pozostało!

Sortuj wg