Stres,napięcie a zaburzenia odżywiania

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez lojantka 01 gru 2014, 22:44
jak Ci to doraźnie pomoże, to wcinaj tam sobie, lepsze to niż alkohol albo jakieś tabsy. ale nie wkręcaj, że nie masz już po co żyć, bo chłopu było uczucie nie po drodze. za rok nie będziesz w stanie odtworzyć ułamka tych negatywnych emocji, które teraz czujesz i będziesz się dziwić, że tak Tobą miotało. zawsze tak jest, stara jak świat śpiewka...
lojantka

przez DamianS97 01 gru 2014, 23:25
A czy przez stres może występować częste burczenie w brzuchu po posiłku ? ;oo Nie dawno zaczęło mi się tak robić i sam nie wiem czym to może być spowodowane ;x
Świat to nie samo słońce i tęcze , to wredne i obrzydliwe miejsce , nie ważne jak bardzo jesteś twardy świat rzuci Ci sie na kolana i nie pozwoli powstać
, jeśli nie będziesz walczyć...

-Eric Thomas

przez Arasha 02 gru 2014, 00:45
DamianS97, myślę, że jak najbardziej może to być nerwami spowodowane. A masz tak przez cały czas, czy w niektórych sytuacjach ? I co tam poza tym u Ciebie słychać ? Pozdrawiam :papa:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez self 23 sty 2015, 15:28
DamianS97, ja miałam niezłe jazdy z żołądkiem (burczenie i nie tylko), im bardziej się starałam, żeby nie było słychać to było gorzej. Każda stresująca sytuacja np. egzamin to nasilała. Wizyta u lekarza i kompleksowe badania układu pokarmowego wykazały, że niby jest coś na rzeczy ale w głównej mierze jest to reakcja na stres.

przez joaszka 06 lut 2015, 00:39
Właśnie siedzę i gryzę pięści, żeby nie pójść do nocnego po słodycze... Aaaaaaaaaaaa
joaszka

przez caliope 20 sie 2015, 22:10
Powiem szczerze ze troche wam zazdroszcze- ja nie moge jesc w sytuacjach stresujacych, doslownie nie moge nic przełknac i moge tak dlugo funkcjnowac :(

przez chojrakowa 02 paź 2015, 15:15
Ja na każde napięcie czy stres reaguję nasileniem tego dziadostwa. Nawet spadek nastroju uruchamia lawinę myśli pt jesteś tłustym nic nie wartym waleniem i skutkuje albo jakąś chorą dietą albo napadem bulimicznym. A że ostatnio napięcia dużo to się huśtam. Jem nie jem. Rzygam nie rzygam. Ale najgorsze że myślę wciąż o tym wciąż przeliczam kalorie, nie mogę na siebie patrzeć. Chciałaby normalnie jeść. Nie umiem :(
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Moska90 05 paź 2015, 12:19
Słyszałam, że dobrze działa olej kokosowy. Ma działanie antywirusowe i odchudzające. Myślicie, że warto go stosować zamiast innych tłuszczy?
Ostatnio edytowano 25 paź 2015, 04:31 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto link

przez Nasturcja 07 paź 2015, 12:34
DamianS97 napisał(a):A czy przez stres może występować częste burczenie w brzuchu po posiłku ? ;oo Nie dawno zaczęło mi się tak robić i sam nie wiem czym to może być spowodowane ;x

U mnie w sytuacji stresowej brzuch warczy niesamowicie, coś podobnego jakby szło na burzę.
Gdy stresuję się, nie mogę jeść, bądź jem na siłę i zbiera mnie na wymioty. Wcześniej pomagało zajęcie głowy np. oglądaniem telewizji lub internetem i karmienie siebie jakoś szło.

przez aneczkabcc 09 paź 2015, 10:12
Takie zachowania i załamania czesto zwiazane ]praca, lekarz powinien Ci pomoc wyjsc z problemu, nawet rozmowa ze specjalistą czesto pomaga. A ogolnie moze zmien cos drastycznie w swoim zyciu na lepsze, czasem zmiany są potrzebne :)
Ostatnio edytowano 25 paź 2015, 04:30 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto link

przez Artemizja 25 paź 2015, 04:32
Czy ten temat ma w nazwie zaproszenie do wklejania spamu, że po raz enty znajduję tu durnowate linki do stronek z tabletkami odchodzającymi albo kij wie czym? Czy Wy ludzie naprawdę nie macie choć odrobiny przyzwoitości, że wklejacie reklamę tabletek na odchudzanie w dziale zaburzeń odżywiania? :evil: :evil: :evil:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez trytko 16 lis 2015, 16:49
Cześć,
Strasznie dużo czytam w internecie na temat zdrowego odżywiania się i w jaki sposób dobra dieta może wpłynąć na nasze zdrowie czy organizm. Wiadomo jak będziemy stosować odpowiednie produkty żywnościowe od razu nie zobaczymy rezultatów bo jest to proces długotrwały. Na blogu znalazłem informacje jak dobrze na nasz organizm wpływa [url]WYNOCHA Z TYM SPAMEM[/url] . Co by się stało z naszymi chorobami jak byśmy jedli tylko zdrowe produkty ( bez dodatków ), produkty które są potrzebne naszemu organizmowi . Wydaje mi się że zachorywalność by spadła znacząco... Jakie jest wasze zdanie?

przez cdn. 18 lis 2015, 02:14
Wróciłam na stare śmieci ( studia), dostałam nawrotów obżarstwa. Jedynie co udało mi się zmienić to zasób lodówki - nie ma w niej już nic słodkiego, ani ciężkostrawnego. I co z tego, po 2 workach ryżu, paru kanapek z razowca człowiek też tyje. A ja dodatkowo puchnę, czuję sie jak balon. Ciężko mi przetrawić cokolwiek.
Najgorzej gdy w tym stanie muszę wyjść do ludzi. Od razu zaczyna się u mnie porównywanie, wiem że mój wygląd nie przeszkadza ludziom być być wobec mnie uprzejmym i się do mnie uśmiechać. Mój uśmiech w tym momencie to tylko jednak kurtyna. Czuję się podle.
Przejrzałam cały wątek. Chyba nie ma na to żadnego sposobu - tylko tyle udało mi się wywnioskować z waszych postów. Niestety, życie nie polega na unikaniu stresów.
Wracam na psychoterapię, spróbuję poruszyć ten wątek. Zobaczę czy cokolwiek to mi da - uświadamianie. Wydaje mi się że jestem świadoma tego kiedy stres narasta, ale niewiele mi to daje.
Na zaburzenia odżywiania cierpię od 13 roku życia, moje ciało to teraz krajobraz po bitwie. I po tylu latach na prawdę ręce opadają, czy da sie cokolwiek z tym zrobić.

przez antananarywa 18 lis 2015, 12:38
cdn.,

idź na terapię behawioralno-poznawczą, wtedy będziesz działac, a nie tylko sobie coś uświadamiac. gadaniem nic nie zmienisz.

Sortuj wg