Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez pisanka 16 maja 2012, 20:38
bretta jak chodziłam na terapie uzależnień od narkotyków to jednym z elementem terapii było też leczenie ED, bo jedzenie było elementem mojego uzależnienia (kompulsywne wyładowywanie emocji) i mój terapeuta w ramach programu zalecić mi pójście na taki mityng. Musiałam w miesiącu pójść trzy razy inaczej nie zaliczyłabym danego etapu terapii. więc trochę nie miałam wyboru, bo pewnie sama też bym od tak nigdy na takie coś nie poszła ;)
ale cieszę się, że się tam pojawiłam, bo jest to mimo wszystko ciekawe doświadczenie. Niestety takie mityngi nie cieszą dużym zainteresowaniem tak jak np. AA, czy AN. W Warszawie takie mityngi są chyba 3-4 razy w tygodniu (przynajmniej kiedyś były) i tak jak ja chodziłam to przychodziło maksymalnie 5-6 osób (w przeciwieństwie do AA, które w Warszawie odbywają ponad 20 razy DZIENNIE i na każdym takim mityngu jest ponad 10 osób, a zwykle o wiele wiele więcej). Jak rozmawiałam na mityngu AŻ z kobietami (nie miałam okazji poznać żadnego mężczyzny ;)) to dowiedziałam się, że kilka kobiet po leczeniu ED i uzależnieniu od jedzenia szukały miejsca na spotkania grupy wsparcia i tak powstało AŻ :) naprawdę fajna sprawa i polecam. Nie jest takie UDUCHOWIONE i SEKCIARSKIE jak AA ;)

-- 16 maja 2012, 19:43 --

http://anonimowizarlocy.org/index.php ;)

przez Laima 16 maja 2012, 20:52
Może znacie,ale wkleję,jakby ktoś chciał.To są strony z testami.Pierwszy to zaburzenia odżywiania,drugi-przekonań bulimicznych.Na tym portalu jest dużo ciekawych testów dla każdego.

http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=F50 test na zaburzenia odżywiania
http://www.psychologia.net.pl/testy.php?test=bulimia test na bulimie

Mi z obydwu wyszło,że mam bulimie
Laima

przez pisanka 16 maja 2012, 21:38
"nie jestem jeszcze chora" ale zaraz będziesz? jak wymiotujesz i obżerasz się to jest to już oznaka, że coś jest nie tak! I nie trzeba oglądać filmów dokumentalnych, żeby się o tym dowiedzieć. Idź dziewczyno na leczenie, bo tylko pogarszasz swój stan, a wierz mi, że gdy będzie już za późno, to nie tak łatwo będzie z tego wyjść!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pisanka 17 maja 2012, 08:34
sam fakt, że się tym interesujesz, że wymiotujesz itd jest sygnałem, że coś jest nie tak. nie musisz mieścić się w książkową definicję bulimii, żeby ją mieć. Jeżeli zjedzenie dwóch kanapek traktujesz jak objadanie się, to znaczy, że już masz zakrzywiony sposób patrzenia na jedzenia. Wiele osób je na noc, bo nie potrafi zasnąć na głodnego, to nie jest nic złego, chyba, że ktoś stosuje dietę, to wtedy dopiero jest ta zasada "nie powinno się jeść na noc". Moim zdaniem masz JUŻ problem i powinnaś coś z tym zrobić, bo zaraz będzie za późno. Możesz wierzyć mi na słowo, ponieważ też to przerabiałam kilka lat temu! też wypierałam chorobę, niby próbowałam się przed nią chronić, a wewnętrznie cały czas w nią brnęłam, aż do stanu KRYTYCZNEGO. Twoje zachowanie jest typowe dla osób z zaburzeniami odżywiania i kwalifikuje się do leczenia. Znam wiele bulimiczek, anorektyczek i innych osób z ED z terapii, wszyscy robili praktycznie tak samo. To jest tzw. syndrom wyparcia choroby, ale podświadomie brniesz w nią celowo. Taka wada choroby ;) ale skoro nie chcesz się leczyć to zobaczymy za kilka miesięcy :D

przez Laima 17 maja 2012, 15:18
Obawiam się jedzenia na zlocie.Wstydzę jeść gdziekolwiek poza domem.Nigdy nie jem.Jem tylko przy stałych domownikach bo tylko dy się pojawia np. siostra w głowie odzywa się moja małpa "Jesteś obżartuchem.Znów jesz,a podobno się odchudzasz.Przestań ciągle jeść."
Laima

przez pisanka 17 maja 2012, 19:54
GregoryHouse teraz się usprawiedliwiasz, bo pamiętam Twoje poprzednie posty sprzed kilku dni, czy tygodni i nadal twierdzę, że masz problem, który tylko nakręcasz. Twoja sprawa. Ja na Twoim miejscu już dawno bym z tym coś zrobiła zanim usilnie się upierać, że wszystko jest ok.

Laima tez to kiedyś przerabiałam, ale próby przekonania się do tego na pewno będą dobrym krokiem ku dobremu.

przez bretta 17 maja 2012, 23:21
Laima, tak naprawdę, nikt nie zwraca uwagi na to czy jesz, ile jesz. Nikogo to nie interesuje. Też mi się wydaje, że jak jem przy ludziach, to zaraz o mnie myślą nie wiadomo co, ale to nie prawda!
Do tego jesteś taka chudzina, że ludzie na zlocie zapewne się ucieszą, jak zobaczą że coś jesz jednak ;)...

GregoryHouse, a wymiotujesz bo Cię naciąga i tak się dzieje, czy sobie tym pomagasz (palcami w gardle np.)?
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez *Wiola* 17 maja 2012, 23:28
GregoryHouse, Jak dla mnie samo wymiotowanie jest już wskazówką. "Zdrowy" człowiek tego po prostu nie robi. Też mi się zdarza objeść na noc i nie tylko , ale do głowy by mi nie przyszło ,żeby to zwrócić :?
Moderator

przez Laima 17 maja 2012, 23:39
bretta napisał(a): GregoryHouse, a wymiotujesz bo Cię naciąga i tak się dzieje, czy sobie tym pomagasz (palcami w gardle np.)?

pytasz bo chcesz się nauczyć wymiotować :nono:

Nie jestem chudziutka.
Laima

przez pisanka 18 maja 2012, 00:02
bretta ma rację. Tak naprawdę ludzi gówno obchodzi co jesz, ile jesz i jak jesz, chociaż ten nawyk został mi do teraz, zwłaszcza jak jem coś słodkiego i myślę sobie, że zaraz ktoś będzie krytykował, albo śmiał się, że jestem gruba, bo jem ciastka do herbaty czy coś, ale potem wracam do pionu i mówię sobie, że przecież nie jestem gruba i nikt nie będzie liczył ile ciastek zjadłam, a tak naprawdę to ludzi to nawet nie interesuje. I jak bym zapytała kogoś np na imprezie ile ciastek kojarzy, że zjadłam, to podejrzewam, że większość powiedziałaby, że nie zwróciła uwagi, że w ogóle jakiekolwiek ciastka jadłam ;)

przez pisanka 18 maja 2012, 14:15
-

to czemu uważasz, że boisz się problemu bulimicznego? jeżeli tak jest to powinnaś iść do gastrologa i dowiedzieć się czemu masz takie objawy itd. może to być jakaś choroba gastryczna? Czemu od razu skojarzyłaś to z bulimią? Osoby zdrowe gdy mają coś takiego uważają to za problem gastryczny. Mój ojciec miewał podobne problemy i okazało się, że miał tasiemca i stąd u niego głód i jedzenie na noc,a potem złe samopoczucie, bóle brzucha, mdłości w efekcie prowokował wymioty,bo mdliło go,ale organizm sam z siebie nie prowokował wymiotów. To Kochana, leć do lekarza, a nie filmy dokumentalne o bulimii oglądaj ;P
Ostatnio edytowano 18 maja 2012, 17:03 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel

przez Laima 18 maja 2012, 15:46
GregoryHouse, skoro wymuszasz wymioty z obawy przed utyciem 2-3 razy w tygodniu to bez wątpienia masz bulimie.Nie mam żadnych wątpliwości u Ciebie. :-|
Laima

przez pisanka 18 maja 2012, 15:48
Nie, nie uważam, że jak ktoś się czymś interesuję to od razu to ma. Ja np. interesuję się i czytam książki o psychopatii i nie oznacza to, że od razu ją mam. Jednak nie czytam tego z obawą, że mogą ją mieć. Poza tym swoją opinie kieruję Twoimi innymi postami, które miały miejsce kilka dni, tygodni i miesięcy temu gdzie wyraźnie dawałaś znać, że coś w systemie ED jest nie tak. Tym kieruję swoją opinie, a nie jedynie Twoim zainteresowaniem filmami dokumentalnymi.

przez Snejana 20 maja 2012, 16:28
jestem jedyną na świecie anorektyczką, która nie ma jadłowstrętu psychicznego O.o
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Sortuj wg