Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Justice84 15 sty 2012, 02:38
:great: i :great: i :great: i .... :great: :smile:

przez MaleństwOOOooo 17 sty 2012, 21:20
Witam wszystkich... Jestem tutaj nowa.
Zarejestrowałam się ponieważ chce porozmawiać z wami na temat moich ED, a wiem, że nie każdy z mojego otoczenia jest w stanie mnie zrozumieć... Nie wiem od czego zacząć...
Może od tego, że jestem w pełni świadoma, że nie jest ze mną wszystko ok...
Mam wyrzuty sumienia po każdym zjedzonym posiłku...
Nie lubię jeść przy innych, mam wrażenie, że się na mnie patrzą....
Po zjedzeniu czegokolwiek mam uczucie, że zawaliłam... i tracę chęci do działania...
No i ta myśl, że muszę ważyć "tyle"....
"jestem niska a ważę za dużo.. inne ważą mniej... "
Czasami wymiotuję...
To trwa już od kilku lat. Na jakiś czas ucichło... Teraz wróciło.
Mam nadzieję, że jest wśród was ktoś chętny do rozmowy ze mną...

Mam 20 lat...
Ostatnio edytowano 28 sty 2012, 07:58 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: usunięto część zdublowanego postu

przez angel_of_sorrow 27 sty 2012, 23:13
witam wszystich

moj pierwszy dzien na forum

od lat zmagam sie z zaburzeniam odzywiania,przez 8lat cierpialam na anoreksje(a co za tym idzie zmagalam sie z depresja).Mam za soba liczne terapie,pobyty w wielu specjalistycznych placowkach.Anoreksje udalo sie "zaleczyc".Symptomy somatyczne zwiazane z choroba ustapily,a jednak myslenie anorektyczne pozostalo.Obecnie zmagam sie z hmmm nawet nie wiem jak to okreslic-mix anoreksji z bulimia i kolmpulsywnym objadaniem.Kompletnie nie radze sobie ze soba.Ograniczylam bardzo kontakty ze znajomymi,praktycznie nie opuszczam domu.Zmuszam sie do chodzenia do pracy ,non stop chodze w tch samych ubraniach,w ktorych i tak czuje sie jak slon.Nie nawidze swojego ciala a przez to siebie. Niedawno udalam sie do lekarza,zostal mi przepisany Ciataloprami(Cital,Cypramil),po ktorym czulam sie jeszcze gorzej,efekty uboczne byly nie do zniesienia ,nie wplynal tez on na poprawe mojego nastroju.Po kilku tyg lekarz zmienil lek na fluoxetyne,ona takze mi nie pomogla.:(:(:(
z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej,lykam coraz wiecej tabletek przeczysczajacych,po czym czuje sie glodna,wiec podjadam,przychodza wyrzuty sumienia i znow tabletki i kolko sie zamyka

Czy ktos z Was zna jakis skuteczny lek przeciwdepresyjny ,ktory jednoczenie pomógl mi(wyhamowal napady obzarstwa)w zaburzeniach odzywiania?
Czy ktos z Was stosowal Effectin XR(Effexor XR)?

z gory dziekuje za pomoc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Badziak 27 sty 2012, 23:23
angel_of_sorrow napisał(a):Niedawno udalam sie do lekarza,zostal mi przepisany Ciataloprami(Cital,Cypramil),po ktorym czulam sie jeszcze gorzej,efekty uboczne byly nie do zniesienia ,nie wplynal tez on na poprawe mojego nastroju.Po kilku tyg lekarz zmienil lek na fluoxetyne,ona takze mi nie pomogla.:(:(:(
z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej,lykam coraz wiecej tabletek przeczysczajacych,po czym czuje sie glodna,wiec podjadam,przychodza wyrzuty sumienia i znow tabletki i kolko sie zamyka

Czy ktos z Was zna jakis skuteczny lek przeciwdepresyjny ,ktory jednoczenie pomógl mi(wyhamowal napady obzarstwa)w zaburzeniach odzywiania?
Czy ktos z Was stosowal Effectin XR(Effexor XR)?

z gory dziekuje za pomoc

Zmienił lek po kilku tygodniach? Powinnaś stosować go przynajmniej 1,5 miesiąca. Po miesiącu zwykle widać pierwsze pozytywne efekty. A fluoksetynę ile czasu brałaś? To bardzo dobry lek dla bulimiczek, bo hamuje napady głodu. Generalnie hamuje apetyt.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Anielica 27 sty 2012, 23:33
Badziak, ale może też spowodować górkę w CZAD-zie.../ :twisted:
Anielica

przez angel_of_sorrow 28 sty 2012, 00:05
Lekarz zmienil lek po kilku ,dokladnie 4 tyg .efekty uboczne byly nie do zniesienia,pomijajac suchosc w ustach i metaliczny posmak,bylam okropnie senna,ciagle zmeczona ,a mysli depresyjne jeszcze bardziej sie nasilily,do tego stopnia ,iz zaczelam miec mysli o samookaleczeniu(do ktorego sie kiedys dopuszczalam)

Fluosetyne bralam tylko 3 tyg,moze powinnam uzbroic sie w cierpliwosc i brac ja dluzej,ale z kolei ona powodowala okropne bole pecherza i zatrzymywanie wody w organizmie(nie do zniesienia az zginalam sie z bolu)

przez Badziak 28 sty 2012, 01:34
Rozumiem. W takim razie Effectin mógłby być dobrym rozwiązaniem.

przez angel_of_sorrow 28 sty 2012, 01:54
a Tobie fluoksetyna pomogla?stosowalas Effectin?

przez Badziak 28 sty 2012, 10:26
Ja nie mam zaburzeń odżywiania. Fluoksetyny nie próbowałam, a odpowiednik Effectinu wywoływał u mnie silne myśli samobójcze. Najlepiej na mnie działa zestaw Anafranil + Amizepin. ;)

przez angel_of_sorrow 28 sty 2012, 13:10
rozumiem.podczas mojej osmioletniej walki z anoreksja,faszerowano mnie roznymi lekami.lekarze zalamywali rece i traktowali mnie niczym krolika doswiadczalnego.Mam za soba branie:Cipramilu,Coaxilu,Lorafen,Prozac,Bioxetinu,Seroxatu,Zyprexy,Effectinu XR,do tego srodki nasenne Stilnox i Imovane),pewnie jeszce kilka by sie znalazlo,ale po tylu latach juz nie pamietam.
Wiem,ze przy stosowaniu wiekszosci leku przeciwdepresyjnych zwieksza sie apetyt,a co za tym idzie waga.Dla osoby ,ktora ma na tym punkcie obsesje to trudny orzech do zgryzienia.Boje sie ,ze kiedy kolejny raz pojde do lekarza,znow zostanie mi przepisanie mi lek ,ktory nie poskutkuje,a dodatkowo przytyje;(

przez moniqe33 28 sty 2012, 20:16
ja dobrze wspominam seronil -przestałam na jakiś czas wymiotować..

jak brałam olanzim gdzie skutkiem ubocznym było tycie-schudłam bo bałam się skutków ubocznych i jadłam mniej...

teraz biorę mianec- lepiej spie
a na działanie setaloft czekam, ale mam jakieś fajne wrażenie, ze zycie mnie mniej przeraża

a nie wymiotuje już dwa tygodnie, tylko wiem , że takie stany pojawiaja sie i znikają... a za chwile babski wieczorek z ruskim, boje sie bo po alko mam kompulsy

ALE TYM RAZEM TO MI NIE ZEPSUJE ZABAWY!!

oby..
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez angel_of_sorrow 28 sty 2012, 20:51
Wszelkiego tego typu imprezy,swieta to zmora dla ED
Tak wiec trzymam kciuki za Ciebie moniqe33

przez gemma89 01 lut 2012, 12:38
MaleństwOOOooo ja chętnie z Tobą porozmawiam, też jestem nowa na forum, więc szukam kogoś z podobnym problemem. Mama nadzieję, że to przezwyciężymy.
Pozdrawiam.
gemma89

przez angel_of_sorrow 02 lut 2012, 15:07
kolejny dzien kiedy choroba wziela gore :(

Sortuj wg