Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez *Monika* 26 gru 2011, 20:45
Badziak napisał(a): Od trzech miesięcy jem dwa posiłki dziennie (zupa + II danie) i nie schudłam ani kilograma.

I nie schudniesz.
Jeśli po zupie zjadasz drugie danie, więc jesz jeden posiłek dziennie.
Wbrew pozorom... częste, racjonalne i zdrowe posiłki powodują chudnięcie, około 5-ciu posiłków.
Organizm magazynuje, spowalnia się metabolizm organizmu przy jednym posiłku dziennie.
Nie wiedziałaś kochana o tym?
Obrazek
Główny Moderator

przez Badziak 26 gru 2011, 21:58
Niby wiedziałam, ale mój dzień wygląda tak, że rano nie chce mi się robić nic do jedzenia, potem między zajęciami skończę na zupę, po zajęciach na drugie danie. Dzień dobiega końca to nie jem już nic i tak wychodzą dwa posiłki dobowo. Nie wydaje mi się, żebym jakoś głodowała, więc myślałam, że z racji małej ilości posiłków schudnę. W takim razie muszę jakoś zmodyfikować jadłospis, bo metabolizm i tak mam spowolniony przez karbamazepinę. Dołożę ćwiczenia co drugi dzień i jakoś to będzie.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez *Monika* 26 gru 2011, 23:16
Badziak, No...Aniu, jeśli tak zrobisz , jak piszesz....to za parę miesięcy...zobaczysz efekty. Zwłaszcza, że włączysz ćwiczenia gimnastyczne.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Laima 26 gru 2011, 23:24
Badziak, tylko,moim zdaniem,nie tędy droga.Wagę masz prawidłową.Dążysz niedowagi.Martwi mnie to..
Laima

przez _asia_ 27 gru 2011, 07:54
Badziak, jedzenie 2 posiłków dziennie to nie jest dobry pomysł, nie schudniesz w ten sposób, bo organizm zmienia metabolizm, przestawia się na oszczędny tryb, naprawdę lepiej jest jeść 4 posiłki dziennie, małe porcje. Przy czym trzeba pamiętać, żeby zjeść obfite śniadanie (i drugie śniadanie), mniejszy obiad i lekką kolację najlepiej do godziny osiemnastej. Częste jedzenie (średnio co 3,5) przyspiesza metabolizm natomiast jedzenie jednego bądź dwóch (nawet niewielkich) powoduje, że metabolizm zwalnia i zamiast się spalać tkanka tłuszczowa się kumuluje (mądry organizm oszczędza na czarną godzinę). Jedząc w ten sposób można czasem nie tylko nie schudnąć, ale nawet czasem przytyć zaburzając przemianę materii (no chyba, że praktycznie nic się nie je, ale chyba nie o to chodzi :pirate: ). Radziłabym zmienić nawyki żywieniowe natomiast nie stawiać na małą liczbę posiłków, bo to jest bardzo zdradliwe.

-- 27 gru 2011, 06:56 --

oczywiste, ale warto sobie przypomnieć: http://zdrowezywienie.w.interia.pl/zasady.htm ;)
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Justice84 05 sty 2012, 12:21
Zgodzę się z _asia_
Przy jednym posiłku dziennie lub dwóch nie ma mowy o zdrowym chudnięciu.
Dodatkowo rujnuje się psychika, gdyż determinacja w chęci zrzucenia kilogramów jest tak silna, że przy braku spodziewanych efektów można popadać w skrajności.
Mój problem jest odmienny, gdyż walczę z anoreksją.
W ostatnim czasie udaje mi się obserwować własne emocje dotyczące moich zaburzeń. jest to bardzo przydatne w walce z ED.
Zrozumienie istoty sprawy jest tu podstawą.
Wydaje mi się, że racjonalne żywienie połączone z aktywnością fizyczną może zdziałać cuda nie tylko w naszych ciałkach lecz również w umyśle. :smile:
Nieocenione jest również nawadnianie organizmu-trzeba sporo pić (woda, soki, herbatki) i nie dotyczy to tylko osób z ED a każdego z nas. :smile:

przez małaMI25 05 sty 2012, 15:51
Moje BMI to 19.Niby pisze niedowaga masy ciała.
Od 2,3 miesięcy mam tak,ze nałogowo podjadam po 22. Obiecuje sobie,że o 19 max jest mój ostatni posiłek.Ale kiedy leże w łóżku, dochodzi 22 lub 23 :00
to ja otwieram lodówke i robie sobie drugi obiad.
2 dni temu po 22:30 zjadłam ziemniaki z kotletem, truskawki ze śmietana i kilka kostek czekolady...
Przy moim zdrowiu to porąbane. Nie dośc ,że cukrzyca to to obżeranie się.
Nazwałam to tak bo czuje jak jem że puchnę, brzuch i żołądek mnie bolą.
mam okropną chęć to zwrócić, ale nie chce wepchać się w bulimię.
Nie podoba mi się moje ciało to jedna sprawa, ale nie umiem zapanować nad tym,żeby tak sie nie napychać.
Potrafie cały dzień być o jogurcie lub kanapce (plus 2 kawy) a pod wieczór opycham się jakbym nigdy nic nie jadła.
do tego poczucie winy ,że to co wepchałam w siebie to mnie oszpeca,niszczy itd.
Hm ... i co dalej z tym zrobić... :hide:
Boje się,że jak zjem to pójde to zwymiotować bo być może wtedy poczuje się lżejsza. :!: :?:
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

przez dogomaniaczka 05 sty 2012, 15:58
małaMI25, mam ostatnio to samo, tylko ja już wpadam w panikę, że znowu przytyję, zadręczam się bo 3kg przybrałam. Ja to w ogóle wpadam w skrajności, albo nic nie jem, albo się obżeram, całe tak swoje życie mam..ostatni rok dużo schudłam i teraz widzę z powrotem będe przybierać jak się nie opanuję...Codziennie sobie obiecuję, że stop...Ale niestety mam skłonności do zabijania smutków jedzeniem.

przez małaMI25 05 sty 2012, 16:16
hm czy mi też to grozi....
Przyjaciel- to osoba przy której można myśleć głosno

przez orzeszekij 05 sty 2012, 20:07
Kurcze... zerwałam z chłopakiem i od 1stydnia nic nie jem... tylko piję i to mało... schudłam już 4kg. jestem ogólnie szczupła... nie chcę chudnąć, bo BMI wynosi mi już 17,6... ale jak widzę jedzenie/ czuję... to tylko wymiotować mi się chce... jak zacząć normalnie jeść, czy stopniowo to zrobić... ? boję się, że mogę wpaść w anoreksje... bo nie odczuwam głodu... i już wyglądam... naprawdę żałośnie...

przez dogomaniaczka 05 sty 2012, 20:14
orzeszekij, myślę, że stopniowo..miałam też taki okres...miałam codziennie ataki paniki, nie mogłam patrzeć na jedzenie , żołądek ściśnięty, próbowałam jeść tylko suchy chleb, potem zrobiłam sobei takie mini mini kanapeczki wielkości jakiegoś małego klocka i tak pojedynczo sobie jadłam to żeby nie za dużo bo nie dawałam rady..jakoś mi w końcu przeszło..

przez Badziak 05 sty 2012, 20:17
_asia_, Laima, *Monika*, jem ok. 5 posiłków dziennie. O ile przekąszenie jabłka czy zjedzenie jogurtu można nazwać posiłkiem. ;) Oprócz w-fu na studiach (1,5h/tydzień) w ogóle się nie ruszam. Czas to zmienić.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Agasaya 05 sty 2012, 21:03
wpadam w skrajności, albo nic nie jem, albo się obżeram,

to całkiem jak ja... :roll:
zdarzało się wam może mdleć albo mieć poważniejsze zawroty głowy i być bardzo senną w fazie drastycznego ograniczenia jedzenia albo zwracania każdego posiłku?
Agasaya

przez dogomaniaczka 05 sty 2012, 21:04
Agasaya, myślę że odpowiedź na to pytanie jest oczywista...jak się nic nie je to łatwo omdleć, mieć zwroty głowy, bo najzwyczajnie w świecie nie ma się siły.

Sortuj wg