Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez *Monika* 09 lip 2011, 22:49
wrong, O qrde...to tymbardziej skontroluj nerki!
Obrazek
Główny Moderator

przez wrong 09 lip 2011, 22:53
echhh
badanie ogólne moczu wystarczy?
Zrobie w poniedzialek sobie, bez skierowania.
I was born with the wrong sign
In the wrong house
With the wrong ascendancy

przez *Monika* 09 lip 2011, 23:00
wrong, Myślę,że z moczu mogłyby wyjść nieprawidłowości gdyby bylo coś nie tak.
Powiedz lekarzowi,że chcesz zbadać nerki, ponieważ suplementujesz żelazo od dłuższego okresu czasu.
Usg nerek też by się przydało!
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wrong 09 lip 2011, 23:15
Miałam usg jamy brzusznej i nerek.
Dzieki za podpowiedz co do moczu.
I was born with the wrong sign
In the wrong house
With the wrong ascendancy

przez *Monika* 09 lip 2011, 23:22
wrong, To dobrze, że miałaś. Chodzi o to,żeby sprawdzić jak nerki pracują po suplementacji żelaza. Daj znać po badaniach! :D
Obrazek
Główny Moderator

przez _asia_ 10 lip 2011, 07:31
wrong napisał(a):_asia_, :bezradny:
Nie wiem tak do konca.... nie ma chyba miernika, ale problemem sa bardziej skrzepy. Bo jak leci skrzep to jest baardzo duzo krwi. Mialam robione usg, stwierdzono endometrium 12mm,na co pani dr stwierdzila, ze nie jest ok. Inny lekarz stwierdzil, ze on by to usunal i zbadal :bezradny:
Dam tej pani ostatnia szanse przy wizycie, jak mi nie zleci badan i nie zrobi znowu usg to papa. Ona to mi od razu zaproponowala spirale (1000zl), potem te leki, a badan zero ...

-- 09 lip 2011, 22:35 --

Miało byc, ze pani dr stwierdzila jest ok (12 mm)

no nie, co to za lekarz, ludzieeeee!!! :hide: koniecznie USG transwaginalne i dokładny pomiat hormonów w śriśle określonych dniach cyklu.
skrzepy - też miałam i miewam niestety. :? a ilu dniową masz miesiączkę? jest obfita? szczerze mówiąc to wątpię, żeby tylko okres mógł być przyczyną tak niskiego poziomu żelaza, musi być jeszcze jakaś inna przyczyna.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Anna Maria 10 lip 2011, 08:07
_asia_, wstydzę się przyznać co konkretnie jem :oops:
kupie sobie otręby,są odżywcze, a na inne rzeczy też mi pomogą i bardzo je lubie.
Anna Maria

przez BiałyLatawiec 10 lip 2011, 08:10
rozpacz...napady żarłoczności nasiliły sie coraz trudniej mi się opanować :cry:
nawet zwiekszenie fluo nic nie dało. potrafie caly dzien nic nie jeść(albo jednego jakiegos owoca), a pod wieczor ogarnia mnie taka siła...jakbym z tyłu glowy miała jakiś magnes ktory prowadzi mnie do lodówki...nie zaspokoję tej siły dopóki nie zacznie mnie bolec brzuch i nie odczuje mdłości. Nie wiem jak mam powstrzymac to, jestem wobec tego bezsilna teraz... :why

kasiątko, My tu mamy wszystkie takie opory :oops:
"Nieszczęsny! Tysiac gróźb mnie osaczyło,
Tysiąc trwóg każe drżeć, słabnąć, omdlewać.
Ja- pogrzebany jestem pod ziemia,
W grobowcu ciała".

przez Anna Maria 10 lip 2011, 08:20
BiałyLatawiec, jak przez większość dnia się głodzisz to nic dziwnego,że wieczorem masz napadad.Dobrze by było rozdzielić na kilka razy.Więcej do 14 g. a mnie kcal po niej.Ja dużo jem na śniadanie i obiad a kolacji nie jem bo nie czuje głodu (może troszeczke).Późno z reguły wstaje,więc wychodzą mi dwa posiłki dziennie .Chyba by było zdrowiej też to rozdzielić,ale jak zjem więcej niż dwa czuję wyrzuty.
Anna Maria

przez BiałyLatawiec 10 lip 2011, 08:32
kasiątko, chciałabym tak ale wlasnie do popoludnia kompletnie odrzuca mnie od jedzenia :-| to jest jak efekt fali jeden normalny posiłek pociaga za soba kolejne góry jedzenia...Dlatego robie co moge aby jesc jak najmniej i raz dziennie...
Racjonalne argumenty do mnie nie przejawiaja, to trwa juz tak dlugo ze nie mam wiary ze bedzie normalnie.
"Nieszczęsny! Tysiac gróźb mnie osaczyło,
Tysiąc trwóg każe drżeć, słabnąć, omdlewać.
Ja- pogrzebany jestem pod ziemia,
W grobowcu ciała".

przez nieidealna 10 lip 2011, 09:18
a ja się mogę pochwalić dwudniowym odpoczynkiem od wymiotów. ;) .
cóż, wczoraj zawaliłam, ale może dziś się znów uda.
Wy też, Dziewczyny, się nie dajcie. ;) .
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez _asia_ 10 lip 2011, 09:51
Kasiu, no, otręby są dobre, różne pestki, nasiona, siemię lniane (tylko mielone samemu na świeżo)...

BialyLatawiec
, Kasia ma rację, jeśli przez cały dzień nic nie jesz to nie dziwne, że masz potem atak głodu. :( Spróbuj może chociaż na siłę kilka razy dziennie wcisnąć coś w siebie, potem głód wieczorem będzie mniejszy. Powinno się jeść 4 razy dziennie...

nieidealna, to już coś, trzymam kciuki, żeby następnym razem przerwa była dłuższa... i coraz dłuższa... szkoda, że nie chesz podjąć terapii. :roll:

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez nieidealna 10 lip 2011, 10:28
_asia_, chcę, często sobie wyobrażałam, jak by to było. bo o terapii, nie tylko jeśli chodzi o odżywianie, wspominano mi już 3-4lata temu. chodziło akurat o terapie DDA. poza tym póki co czuje, ze jestem zupełnie sama. i na tym koncentruje swoją uwagę.. takie użalanie się w ciszy.
ja wciąż nie wierzę, że to jest na tyle poważne, że potrzebuję pomocy. to tez powód, dla którego się nie zdecydowałam.
no i mam małe problemy w kontaktach z obcymi ludźmi. nawet przez telefon. zawsze szukam kogoś, kto za mnie zadzwoni np. żeby mnie zarejestrować gdzieś.

a tak poza tym, to.. już drugi albo trzeci raz mi się zdarzyło, że cofała mi się treść żołądka.. nie chodzi o wymioty, ale o "ulewanie się", jak to potocznie mówią. to może mieć związek z wymuszaniem wymiotów.?
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez _asia_ 10 lip 2011, 10:53
nieidealna, prawdopodobnie masz osłabiony zwieracz przełyku, tzw. luźny wpust, dolegliwość ta występuje z różnych przyczyn, może to być spowodowane częstymi wymiotami choć nie musi, powinnaś udać się na gastroskopię, żeby sprawdzić co się dzieje, problemy z przełykiem nie są fajne, może się zrobić przepuklina rozworu przełykowego, nadżerki lub coś jeszcze poważniejszego. może to Cię trochę zmotywuje do powstrzymywania się od wymiotów...

Helen Keller

Sortuj wg