Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez czarnobiała mery 11 sie 2015, 15:41
Artemizja, dużo piję. Ja nawet nie wiedziałam, że tyle schudłam, jakoś specjalnie nie odchudzałam się. Ale obiadów nie jem praktycznie w ogóle. Gdyby ktoś mi zrobił, to bym pewnie zjadła.
Dużo miałam stresów w ostatnim czasie i chyba z tego powodu przestałam normalnie jeść.
Wcześniej gotowałam dla mnie i dla M. Ale że się z nim rozstałam, to przestałam w ogóle gotować, zupełnie nie mam motywacji do robienia sobie jedzenia.

przez Artemizja 11 sie 2015, 16:50
czarnobiała mery, rozumiem, bo ja mam niemal identycznie. Z tą różnicą, że ja jem, a mimo tego chudnę. Musisz jeść. Chociaż trochę, bo padniesz :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez czarnobiała mery 11 sie 2015, 17:26
Artemizja, no ja właśnie też jem. Ale zjem ćwiartkę bułki i już dalej nie mogę, jestem najedzona. Zawsze lubiłam jeść owoce, a teraz nawet one mi nie smakują. W sumie nic mi nie smakuje i nie jestem głodna, a w dodatku nie mam motywacji, żeby coś ugotować dobrego.
Piję ice tee, więc jakichś cukrów dostarczam organizmowi. W sumie mogłabym tylko pić tę ice tee i nic nie jeść, bo w ogóle nie czuję głodu, ale coś tam na siłę w siebie wmuszam.
Też miałaś jakieś stresy ostatnio?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez antananarywa 11 sie 2015, 18:25
nieidealna,
to zacznij znów brac leki.

przez nieidealna 11 sie 2015, 22:01
antananarywa, biorę cały czas. nawet zwiększoną dawkę, ale i tak mi nie wychodzi.. :(
codziennie rano sobie obiecuje, że dam radę, wytrzymam..
śniadanie jem, drugie śniadanie i... albo udaje mi się dotrwać do obiadu "na czysto" albo już przed obiadem zaczynam ucztę.
zaczynam żałować, że te 2 lata temu nie zostałam w szpitalu..

przez cyklopka 11 sie 2015, 22:49
Jako że od września mogę mieć mniej czasu na terapię postanowiłam, że jedną z sierpniowych sesji poświęcę obrazowi ciała. Całe życie mi wmawiano różne rzeczy na temat mojego wyglądu, nawet teraz ludzie mnie usiłują przekonać, że jestem dużo wyższa, czy dużo chudsza niż w rzeczywistości i nie jest to komplement. Nigdy nie miałam okazji sama określić siebie, wiedzieć jaka jestem na prawdę, znałam tylko zdanie innych, które mogło być bezzasadne. :roll:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez antananarywa 12 sie 2015, 09:49
nieidealna,
a może teraz powinnaś zgłosic się do szpitala? w końcu bardzo się wyniszczasz. wydaje mi się, że aktualnie potrzebujesz stałej opieki.

przez antananarywa 12 sie 2015, 09:50
może też byc, że bierzesz za dużą dawkę. ja przy zbyt dużej dawce sertraliny też rzygałam jak kot.

przez Artemizja 12 sie 2015, 10:34
czarnobiała mery, może to też kwestia tych upałów, że nie chce Ci się jeść? Ja miałam ostatnio dużo stresów.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez nieidealna 12 sie 2015, 13:16
Nie chce do szpitala, bo wiem jak takie pobyty się u mnie kończą. W szpitalu będę jeść i rzygać, a jak jeszcze przytyje to po wyjściu będzie gorzej..
Poza tym w poniedziałek wybywam z domu na ponad tydzień i liczę na to, że zmiana otoczenia mi pomoże.
Lekarka mówiła, że pewnie "dobijemy" do 300mg, a ja przy 200 ciągle jem i zwracam..
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez SmutnaTęcza 13 sie 2015, 11:16
czarnobiała mery, zgadzam się z Artemizją, w takich upałach ludziom często zwyczajnie nie chce się jeść, a jedynie dużo pić (a ty pijesz). Znam wiele osób, które w upałach przez całe lato nie robią obiadów. Nie wiem, może w Twoim przypadku też wchodzi w grę coś podobnego, chpciaż częsciowo, skoro mówisz, że stresów też miałaś wiele?

przez cyklopka 13 sie 2015, 12:27
W sumie nie dziwię się muzułmanom, że wymyślili ramadan, w najgorętszym miesiącu jedzą tylko po zmroku, ma to sens.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez czarnobiała mery 13 sie 2015, 15:17
Pewnie te upały też mają jakiś wpływ, chociaż trochę mnie przeraża, że tak bardzo schudłam.
Nie dostałam okresu i albo to od wagi (ale czy to możliwe, jak biorę tabletki), albo jestem w ciąży z kimś, z kim się rozstałam, to by było straszne.

przez acherontia-styx 13 sie 2015, 17:00
SmutnaTęcza, mi też się nie chce jeść jak jest upał, ale na dłuższą metę takie niejedzenie jest niedobre. Sama się o tym przekonałam na własnej skórze. Niby nic mi nie jest a w badaniach laboratoryjnych wychodzą wykładniki niedożywienia (i wcale nie mam na myśli anemii). Teraz wychodzi niejedzenie śniadań, nieregularne jedzenie itp. Teraz może czarnobiała mery tego nie odczuwa, ale za parę lat odczuje.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Sortuj wg