Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Artemizja 16 lis 2014, 14:51
cyklopka, to było w formie wyśmiania, czy raczej dla Niej to było po prostu stwierdzenie faktu?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez niosaca_radosc 16 lis 2014, 16:49
cyklopka, może to tylko Ty tak odebrałaś słowa psychiatry. Osoba chorująca na zaburzenia odżywiania, każdy kilogram przeżywa, jakby to było co najmniej 10, więc przytycie 4 kg, dla Ciebie to pewnie ogromny wysiłek. Jednakże psychiatra mógł zupełnie obiektywnie stwierdzić, że pomimo tych 4 kg więcej, nadal jesteś chuda. Taka uwaga wcale nie musiała być obraźliwa, ale wręcz przeciwnie. I nawet jeśli teraz myślisz, że lekarz specjalnie tak powiedział, że się śmiał, że Cię przezywał, wcale nie musiało tak być. To mogło być tylko Twoje subiektywne odczucie, wywołane faktem, że na punkcie wagi, jesteś prawdopodobnie bardzo przeczulona.
Oczywiście, ja tak sobie gdybam. Możesz Ty mieć rację, a to wtedy oznacza, że trafiłaś na... to raczej przemilczę, żeby zachować kulturę wypowiedzi, a nie na lekarza. Jednak to Ty musisz to porządnie przemyśleć i się nad tym zastanowić. Ale koniecznie na spokojnie i postarać się jak najbardziej obiektywnie i bez emocji.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez madeline1111 16 lis 2014, 18:56
cyklopka, doskonale to znam, nawet psycholog do której poszlam z zaburzeniami odżywiania stwierdzila " przecież ty nie zajmujesz nawet polowy fotela", u innego " pani powodem naprawdę jest frustracja z powodu wagi i wyglądu?". To trochę brak profesjonalizmu, ja rozumiem ze należy uświadamiać pacjenta, ale może jakoś stopniowo, delikatnie, a nie walić ogniem...ja zawsze twierdze,ze ktoś kto nigdy nie Mial z tym problemu,zwyczajnie tego nie zrozumie, no ale wcale się nie dziwie....

-- 16 lis 2014, 18:06 --

Z tego przejęcia az nielogiczne zdanie ulozylam:D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bukowski 16 lis 2014, 21:26
madeline1111, ja też się dziwie, ze przy takiej urodzie i sylwetce jaką prezentujesz swoją osobą masz takie kompleksy. Ale jednak też jestem w stanie to zrozumieć, ze każdy ma w sobie własne ideale wyobrażenie o sobie i dąży do tego. No i nie tylko pod względem kwestii aparycji.
Bukowski

przez everlong 16 lis 2014, 21:32
Mam dziwną relację z jedzeniem - traktuję je jako obrzydliwą konieczność i jest ono moim sposobem na karanie się. Albo się obżeram i po takim posiłku funduję sobie megamocną herbatę na przeczyszczenie (żołądek mnie napitala wtedy elegancko), albo jem megamało, głównie napoje przyjmuję... dzięki temu moja waga się waha bardzo mocno i obecnie wyglądam jak leciutki pączek. Blisko mi cholernie przy tym do Daisy z Przerwanej lekcji muzyki.
CHAD. Niebawem w klinice!

All hail:
Zolafren
Absenor

przez cyklopka 18 lis 2014, 12:11
Artemizja napisał(a):cyklopka, to było w formie wyśmiania, czy raczej dla Niej to było po prostu stwierdzenie faktu?

Raczej troska i zdziwienie brakiem uboków po mircie.

niosaca_radosc napisał(a):cyklopka, może to tylko Ty tak odebrałaś słowa psychiatry. Osoba chorująca na zaburzenia odżywiania, każdy kilogram przeżywa, jakby to było co najmniej 10, więc przytycie 4 kg, dla Ciebie to pewnie ogromny wysiłek. Jednakże psychiatra mógł zupełnie obiektywnie stwierdzić, że pomimo tych 4 kg więcej, nadal jesteś chuda.

Nigdy się nie odchudzałam, jako dziecko i nastolatka ważyłam parę kilo za mało jak na swój wzrost, z powodu braku apetytu i problemami z przełykaniem, przez co mi dokuczano (inne dzieci), wyrażano niezadowolenie z mojego wyglądu/zachowania (w domu), albo prawiono mi "komplementy", które były niezgodne z prawdą (przyjaciele rodziny, np. że jestem bardzo wysoka, wygimnastykowana albo że mam dobry metabolizm). W zasadzie wyrosłam w środowisku, gdzie byłabym bardziej akceptowana, gdybym była grubsza, więc teraz ciężko mi określić jak się czuję z tymi dodatkowymi kilogramami. Obiektywnie (wg. tabel) nie jestem teraz chuda, ale osoby starsze i niższe ode mnie tak to odbierają.

-- 18 lis 2014, 11:14 --

I ja to tak rozumiem, że moja lekarka jest ogólnie dobrą psychiatrą, ale na pewno nie specjalizuje się w ED.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez niosaca_radosc 18 lis 2014, 19:41
cyklopka napisał(a):
Artemizja napisał(a):cyklopka, to było w formie wyśmiania, czy raczej dla Niej to było po prostu stwierdzenie faktu?

Raczej troska i zdziwienie brakiem uboków po mircie.
Skoro sama wyczułaś troskę w głosie psychiatry, skąd taka złość? Może samo słowo "chuda" tak Cię wkurzyło?
Moderator

przez cyklopka 18 lis 2014, 22:02
Mimo, że nie miała złych intencji, to jednak nie potraktowała mnie do końca poważnie.
Komentarze na temat swojego wyglądu odbieram zwykle negatywnie. Nietrafiony komplement jest moim zdaniem gorszy od trafnej krytyki.
I Miss Forum

przez niosaca_radosc 18 lis 2014, 22:14
cyklopka, nie chcę Cię atakować, broń Boże, ale Twoje wypowiedzi są niespójne.
Raz piszesz, że Cię przezwała i że jak lekarka w ogóle tak mogła. Potem piszesz, że powiedziała to z troską w głosie, czyli że nie był to negatywny komentarz. Potem piszesz, że nie miała złych intencji, ale nie potraktowała Cię poważnie. Troska w głosie, niepokój, stwierdzenie, że nadal wyglądasz chudo - jednym słowem wyraźne zainteresowanie tą sprawą ze strony lekarki, ale wg Ciebie nie było to poważne traktowanie. Później twierdzisz, że komentarze odnośnie wyglądu, nieważne jakie by one nie były, zazwyczaj odbierasz negatywnie, ale zaraz potem dodajesz, że nietrafiony komplement jest gorszy od trafnej krytyki. Tylko, że gdyby Cię skrytykowała, jeszcze bardziej miałabyś jej to za złe, tym bardziej, że zdanie wcześniej sama stwierdziłaś, że wszelkie komentarze dotyczące wyglądu odbierasz negatywnie...
Dążę do tego, żebyś na spokojnie się nad tym zastanowiła i bardziej skupiła się nad tym co się dzieje w Twojej głowie. Odszukała sedno problemu. Dlaczego tak się zezłościłaś i dlaczego Twoje wypowiedzi się nie zazębiają. I najważniejsze, jak sobie poradzić ze skrzywionym obrazem siebie - bo myślę, że o to tutaj chodzi.
Moderator

przez cyklopka 18 lis 2014, 22:56
niosaca_radosc napisał(a):Odszukała sedno problemu. Dlaczego tak się zezłościłaś

Nie zezłościłam się, po prostu nie lubię jak ktoś mówi, że jestem chuda, bo całe życie tego musiałam słuchać, a teraz nawet, kiedy już nie jestem.
Myślę, że nie będę też analizować logiki tamtych postów, bo np. dwa tygodnie temu mogłam się czuć trochę inaczej niż teraz.
A też mój problem nie jest typowy.
I Miss Forum

przez niosaca_radosc 18 lis 2014, 23:08
cyklopka, ok, podchodzisz do tematu dość rozsądnie. Dwa tygodnie temu mogłaś czuć się zupełnie inaczej niż teraz, kiedy minęło tyle czasu i możesz spojrzeć na sytuację na chłodno. Jest jednak jeszcze jedna sprawa.
po prostu nie lubię jak ktoś mówi, że jestem chuda, bo całe życie tego musiałam słuchać, a teraz nawet, kiedy już nie jestem.
Ty twierdzisz, że nie jesteś, ale osoba zupełnie bezstronna twierdzi, że jesteś...
Moderator

przez cyklopka 19 lis 2014, 01:20
niosaca_radosc napisał(a):Ty twierdzisz, że nie jesteś, ale osoba zupełnie bezstronna twierdzi, że jesteś...

...i co w związku z tym?
I Miss Forum

przez Artemizja 19 lis 2014, 09:34
cyklopka, być może to jest tylko Twój odbiór, a nie to, w jaki sposób postrzegają Cię inni.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez cyklopka 19 lis 2014, 13:28
Artemizja, mój odbiór siebie, czy mój odbiór ich słów? :shock:
I Miss Forum

Sortuj wg