Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez niosaca_radosc 02 wrz 2013, 12:27
Dziewczyny, a chodzicie na terapię? Do lekarza? Może jakieś leki przeciwwymiotne, żeby zająć się Wami na cito? No i koniecznie terapia.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez freya 02 wrz 2013, 17:41
niosaca_radosc, od jutra znowu zaczynam chodzić na terapię. Leki biorę, ale żadnych przeciwwymiotnych.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez claustrophobic 04 wrz 2013, 21:32
Co ja robię ze swoim życiem? Nie daję już rady. Moje gardło to jeden wielki stan zapalny. I mimo wszystko....to mnie nie powstrzymuje.... jestem g*****.
Ostatnio edytowano 05 wrz 2013, 09:32 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel
'My heart currently resembles the ashes of my cigarettes.' - Virginia Woolf

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marimorena 04 wrz 2013, 22:27
claustrophobic, nie jesteś g ani żadną inną brzydką literką. ale zadaję sobie to samo pytanie, jak można tak bardzo się nienawidzić, całkiem stracić kontrolę? już nie rozumiem jak ludzie mogą bezproblemowo podchodzić do jedzenia

przez Artemizja 05 wrz 2013, 09:34
Też był czas, że tego nie rozumiałam. Teraz jednak sama "normalnie" podchodzę do jedzenia. Jestem jednak wciąż wyczulona na wszelkie sygnały jakichkolwiek problemów i reaguję od razu. To zapobiega nawrotom. Mam nadzieję, że i u Was tak będzie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez marcella 05 wrz 2013, 18:23
Witajcie.
Długo się zastanawiałam, czy założyć wątek, ale w końcu postanowiłam, że to zrobię.
Może zacznę od początku.
Brałam kiedyś leki, które "miały mi pomóc".
Nie było to po prostu pomóc, ja wierzyłam, że te leki mi pomogą, co mi się rzadko zdarza.
Po nich przytyłam trochę ponad 20kg.
Gdzieś około 2009r. pod presją otoczenia (głównie matka, które zaczęła mi wypominać, że jestem gruba, że w tym nieładnie wyglądam, i inne) zaczęłam "dietę".
A raczej głodówkę.
Schudłam do dość niskiej wagi, niestety wciąż mnie nie zadowalającej.
Każdy kęs jedzenia (obojętnie, czy nadprogramowy gryz jabłka, czy kanapka z serem) kończył się wielkimi wyrzutami sumienia.
Gdy pojawiał się głos-myśl, który mówił, że mam jeść mniej i mniej zbuntowałam się (jeśli można to tak nazwać) i zaczęłam jeść.
Tylko po to, żeby zrobić na złość temu głosowi-myśli.
Następnie zaczęłam się objadać. Jadłam do bólu brzucha, do mdłości, do odechcenia, ale wciąż chciało mi się jeść.
Czułam wewnętrzny głód psychiczny.
Był czas, gdzie próbowałam wymiotować. Potem jednak znów niejedzenie i objadanie się.
Teraz, po 3 latach nadal jest myśl, żeby nie jeść, żeby do tego wrócić...
Chcę być chuda, nie podobam się sobie.
Często czuję do siebie nienawiść, złość na siebie, a jednocześnie nie mogę przestać jeść.
I już nawet nie chodzi, żeby głodować, tylko żeby nauczyć się normalnie jeść.
Nie potrafię.
Głównym moim problemem są słodycze. Jem na przemian, słodycze, jedzenie śmieciowe, słodycze, czasem normalny obiad.
Większość czasu jem bardzo niezdrowe rzeczy, co zauważa otoczenie.
Jeszcze matka znowu zaczyna mówić "Przecież chyba chcesz mieć ładną figurę? Nie jedz tego", a to mnie jeszcze bardziej dobija.
Już nie wiem co robić.
Chcę poczuć wolność od tego...

Pozdrawiam i przepraszam za rozpisanie się.
Ja też radzę udać się na typową dla zaburzeń żywienia terapię, bo może to doprowadzić do naprawdę złego Twojego stanu i później będzie tragedia

przez EmInQu 05 wrz 2013, 19:25
W pierwszej kolejności powinnaś przestać oddychać ocenami matki i otoczenia. Domyślam się, iż żyjesz z nią na co dzień, więc tym bardziej jest to istotne dla dalszego procesu, którym będzie podniesienie i ustabilizowanie Twojej samooceny oraz nauka prawidłowego odżywiania. Tylko wtedy efekty terapii żywienia będą trwałe. Nic nie zdziałasz , gdy tylko zaleczysz problem.
Musisz nauczyć się rozumieć swoje faktyczne potrzeby.
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez monapayne 09 wrz 2013, 16:59
Cześć Wam...
Czy macie tak, ze nie potraficie dla siebie ugotować? Ja w ogóle brzydzę się pożywienia i spożywania go przeze mnie. Nie jestem w stanie jeść publicznie i robić sobie jedzenia w kuchni w mieszkaniu studenckim.

-- 09 wrz 2013, 17:39 --

Probował ktos nutri drinki? Mam candidę od tej calej glodowy wielkiej.. ciekawe czy mozna wtedy. W kazdym razie chyba wskazane są nutri przy wyglodzeniu.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez gochka 09 wrz 2013, 19:17
gochka napisał(a):Lilith, ja chodze caly czas na terapie grupowa dla wspoluzaleznionych. Mysle, ze ze swoim terapeuta moglabym o tym porozmawiac, wydaje mi sie, ze to poniekad uzaleznienie od jedzenia - sama nie wiem, jednak znajac mechanizmy uzaleznienia tak to wlasnie widze. W grupie tego nie powiem, ale spytam czy moge sie spotkac indywidualnie. Jak sie odwaze..

No i po ponad miesiacu sie dopiero odwazylam. Rozmawialam juz ze swoim terapeutom chwile, ze mam problem z jedzeniem, ale ze chce sie spotkac jak bedziemy miec wiecej czasu na rozmowe. Jestem umowiona na przyszly poniedzialek! Jestem z siebie dumna. Myslalam, ze nigdy sie nie odwaze.
Codziennie budzę się piękniejsza, ale dziś to już przesadziłam..

przez czarnobiała mery 09 wrz 2013, 20:50
robotnica napisał(a):Cześć Wam...
Czy macie tak, ze nie potraficie dla siebie ugotować? Ja w ogóle brzydzę się pożywienia i spożywania go przeze mnie. Nie jestem w stanie jeść publicznie i robić sobie jedzenia w kuchni w mieszkaniu studenckim.

Mi też jest wstyd jeść przy ludziach i gotować przy ludziach.
Ale generalnie u mnie z jedzeniem jest już całkiem dobrze, pomogło mi zajęcie się swoimi pasjami, maksymalne zaangażowanie czasu w robienie tego, co lubię. Nie mam już czasu na ciągłe ważenie się i myślenie, jak tu schudnąć. Bo są w życiu ciekawsze rzeczy do robienia. I to działa.

przez Powietrzny Kowal 09 wrz 2013, 21:00
I tak to Haniu elegancko utrzymuj - krok po kroku Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez czarnobiała mery 09 wrz 2013, 21:33
Powietrzny Kowal, dzięki :) Ty jak dobry duch czuwasz :smile:

przez Powietrzny Kowal 09 wrz 2013, 21:35
Mini duszek ;) :D - powiedzmy Kasperek Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez czarnobiała mery 09 wrz 2013, 21:53
Powietrzny Kowal, mój kolega jakiś czas temu nakręcił film, w którym jednym z bohaterów był duch Kacper. Jak chcesz, to mogę Ci dać linka, dobry duszku ;)

-- 09 wrz 2013, 21:55 --

http://www.longstar.art.pl/pages/o-bohater-dnia.php

Sortuj wg