Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Powietrzny Kowal 19 sie 2013, 23:41
nazywam się niewarto napisał(a):U mnie ostatnio całkiem dobrze, jem to, na co mam ochotę, nie ważę się obsesyjnie, jest ok.

I bdb! Obrazek
Pamiętasz mnie Haniu jakoś? Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Artemizja 20 sie 2013, 07:38
ks20, z jakiej pomocy korzystałaś? Tylko psychiatra i leki czy psychoterapia? Wiesz...ważne jest, żeby się nie poddawać, bo z tym można wygrać.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez czarnobiała mery 20 sie 2013, 09:59
Powietrzny Kowal napisał(a):I bdb! Obrazek
Pamiętasz mnie Haniu jakoś? Obrazek

Powietrzny Kowal, pamiętam, pamiętam! Właśnie się zastanawiałam, czy jeszcze tu jesteś. Miło Cię czytać :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Powietrzny Kowal 20 sie 2013, 12:16
nazywam się niewarto napisał(a):Powietrzny Kowal, pamiętam, pamiętam! Właśnie się zastanawiałam, czy jeszcze tu jesteś. Miło Cię czytać :smile:

Cieszę się Haneczko bardzo Obrazek
Mam nadzieję, że u Ciebie idzie wszystko jak powinno - czyli pozytywnie do przodu. Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez czarnobiała mery 20 sie 2013, 19:11
Powietrzny Kowal, dzięki, dzięki za miłe słowa :smile: Wszystko ostatnio jak najlepiej :smile:

przez Candy14 23 sie 2013, 17:12
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Ophelia 23 sie 2013, 17:24
zapisalam sobie na kartce zeby obrzjec jak sie natknelam na reklame w tv.
uwazam, ze zaden horror w kinie nie potrafi posiac takjiego spustoszenia we mnie i strachu jak cudza niedola.
Ophelia

przez zmęczona_wszystkim 23 sie 2013, 23:11
A mnie, niestety, nie przeraża. Współczuję oczywiście, ale gdybym miała możliwość zamienić się swoim cielskiem z przeciętną anorektyczką (no, nie taką chudą), to zrobiłabym to bez wahania. I nie chodzi mi tutaj o brak zrozumienia dla cierpienia anorektyczek, tylko o taką głupią zazdrość ze strony kogoś grubego, komu wydaje się, że z anoreksją łatwiej by sobie poradził niż z obżeraniem się. I jeszcze ta wizja bycia wreszcie osobą atrakcyjną, szczupłą, po której często tej anoreksji nie widać na zewnątrz. A jako gruba osoba nie tylko że cierpię wewnątrz, to jeszcze muszę sobie radzić z nieatrakcyjną na zewnątrz postacią. I nic nie mogę na to poradzić, że pomimo wiedzy o ich cierpieniach, często wkurzam się na nie - za to, że nie są zadowolone ze szczupłej sylwetki, która dla mnie jest nierealnym, odległym marzeniem.

przez Artemizja 24 sie 2013, 10:40
zmęczona_wszystkim, "wydaje się" to dobre określenie. Może na zewnątrz nie wygląda to zazwyczaj aż tak źle, ale wewnątrz króluje wieczna nienawiść do siebie...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez zmęczona_wszystkim 24 sie 2013, 12:32
Nefertari napisał(a):zmęczona_wszystkim, "wydaje się" to dobre określenie. Może na zewnątrz nie wygląda to zazwyczaj aż tak źle, ale wewnątrz króluje wieczna nienawiść do siebie...

Zdaję sobie z tego sprawę, ale z dwojga złego lepiej mieć nienawiść do siebie w bardziej atrakcyjnym opakowaniu, a nie w powłoce, która jest przyczyną dodatkowych dołów. Anorektyczka zniknie w tłumie, a nawet będzie uważana za atrakcyjną, a po grubej osobie każdy zauważy jej problem, wie, w jakie czułe miejsce uderzyć, nie wspominając o nikłej popularności w kontaktach towarzyskich. Zgodnie z przysłowiem: trawa jest bardziej zielona po drugiej stronie płotu, gdybym miała możliwość wyboru, opcja anoreksji byłaby dla mnie bardziej łatwa do zniesienia - tylko z mojej perspektywy.

przez evvelinka 24 sie 2013, 14:15
Witajcie. Ja chorowałam i na anoreksję przez jakieś 2 lata i na bulimię typu nieprzeczyszczającego i na kompulsywne objadanie się i na prawdopodobnie nerwicę teraz. Z anoreksji zostało mi to, że czasem się łapie na myśleniu, że jestem gruba, a noszę rozmiar 36 i jestem prawie na dolnej granicy normy wagowej, z kompulsywnego objadania się i bulimii mam napady obżarstwa. Podczas napadu potrafię zjeść 4000-7000kcal, a z bulimii zostało mi ćwiczenie po jedzeniu żeby spalić kalorie. Dopiero wtedy wyrzuty sumienia znikają i czuję się lepiej, bo uspokoiłam się po nawpieprzaniu się i nie przytyję, bo to spaliłam. Obecnie podejrzewam u siebie nerwicę lękową, gdzie ataki paniki występują na przemian z epizodami obżarstwa i zachowaniami kompensacyjnymi.

przez freya 24 sie 2013, 20:59
Pełen nawrót bulimiczny - wymiotuję codziennie po kilka razy...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Artemizja 24 sie 2013, 21:03
evvelinka, podjęłaś leczenie?

freya, co się stało, że nastąpił nawrót?

Administrator

przez eura28 24 sie 2013, 22:21
zmęczona_wszystkim,

gdybym miała możliwość zamienić się swoim cielskiem z przeciętną anorektyczką (no, nie taką chudą), to zrobiłabym to bez wahania

Skąd założenie, że anorektyczka ma być od razu chuda? W momencie zachorowania nie musi być chodzącym wieszakiem, bo przecież chce zrzucić kilka kilogramów, prawda? Anoreksja to przede wszystkim poważne problemy psychiczne, chudość przychodzi jako ich efekt.
lepiej mieć nienawiść do siebie w bardziej atrakcyjnym opakowaniu

Anorektyczka ma zaburzony obraz siebie i problemy z akceptacją, tak więc w żadnym wypadku nie uważa swojego ciała za "atrakcyjne opakowanie".
Anorektyczka zniknie w tłumie, a nawet będzie uważana za atrakcyjną

Będzie tak bardzo nienawidziła siebie i swoje ciało, że opinie innych o jej wyglądzie (nawet te pozytywne) nie będą miały większego znaczenia.
gdybym miała możliwość wyboru, opcja anoreksji byłaby dla mnie bardziej łatwa do zniesienia

Oj, jak wiele bym dała, żeby być znowu radosną grubiutką dziewczynką (tak jak w podstawówce) w zamian za niezetknięcie się z zaburzeniami odżywiania.

Być może jesteś teraz w jakiś sposób "zafascynowana" anoreksją, bo wnioskując z postów przeszkadzają Ci nadmierne kilogramy, a ona jakby nie patrzeć gwarantuje duży spadek wagi. Jednak jeśli byś chciała schudnąć (bo kto mówi, że nadwaga to coś złego i trzeba ją zgubić?), to polecam zdrową dietę - połączona z ćwiczeniami daje świetne efekty. Jakbyś zachorowała na anoreksję, to gwarantuję, że nastawienie obróci się o 180 stopni i będziesz żałowała, że w to wpadłaś.

Sortuj wg