Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez czarnobiała mery 16 kwi 2013, 20:23
freya, te zawroty głowy są chyba od niejedzenia, też tak mam czasem, że zaczynam się chwiać.
A jadłaś coś dzisiaj?

U mnie z jedzeniem ostatnio nie jest też najlepiej, coś tam jem, ale to są porcje dla niemowlaka, a ja nie umiem więcej jeść. I głównie jem warzywa i owoce, zupy i mleko 1,5%.

przez freya 16 kwi 2013, 20:40
nazywam się niewarto, również myślę, że te zawroty głowy występują z powodu niedoborów podstawowych składników odżywczych. Większość dnia spędziłam poza domem, zatem nie potrafiłam zmusić się do jedzenia. Dopiero godzinę temu, zrobiłam sobie owsiankę.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez czarnobiała mery 16 kwi 2013, 20:53
freya, może spróbuj jeść częściej, ja jem często, choć wiem, że to nie jest żadne jedzenie, pół kalarepki, marchewka, jabłuszko, ja nie wiem, dlaczego tak jest, ale ja się tym najadam.
Ale rozumiem, też kiedyś miałam tak, że nic nie jadłam poza domem, bo było mi wstyd, że jem, ale już mi to minęło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez claustrophobic 17 kwi 2013, 00:58
A ja znowu mam myśli s., bo nie mogę już wytrzymać w własnym ciele. Jestem tak przeraźliwie gruba....
Rozorałam sobie nogę żyletką, ale mi nie ulżyło. NIE WYTRZYMAM.
'My heart currently resembles the ashes of my cigarettes.' - Virginia Woolf

przez overpowered 21 kwi 2013, 14:16
Żyjemy?

przez Helvetti 21 kwi 2013, 17:31
Próby zdrowego odchudzania i odżywiania się zakończone niepowodzeniem...
got a date with suicide.

przez czarnobiała mery 23 kwi 2013, 20:21
Robiłam dzisiaj badania pod kątem osteoporozy, nie mam jeszcze wyników, ale boję się, że mi się nagle zaczną łamać kości i nie będę mogła nic na to poradzić. Jestem tym przerażona dziś cały dzień i nie mogę przestać o tym myśleć. Czy jest na to jakieś lekarstwo? Ja chyba nie chcę takiego życie, gdzie będę ciągle chodziła z gipsem albo leżała unieruchomiona. Jestem przerażona :( :( :(

przez nube 23 kwi 2013, 20:57
nazywam się niewarto, spokojnie, póki nie masz wyników, nie ma się co denerwować. :smile: Bądź dobrej myśli. Kiedy je odbierzesz? Ja miałam od razu po badaniu, więc nie musiałam przeżywać dodatkowego stresu. Nie snuj czarnych scenariuszy, a będzie dobrze. :)
Jeśli chodzi o leczenie, to obejmuje ono przede wszystkim leki zwiększające masę kostną, większe dawki przyjmowanego wapnia i ruch dostosowany do możliwości pacjenta.

przez czarnobiała mery 23 kwi 2013, 21:06
nube, wyniki mam mieć w poniedziałek, jestem przerażona, bo dzisiaj wyliczyłam, że mój okres skrajnego wychudzenia trwał 4 lata, to chyba strasznie długo i nie wiem, czy to, że jem teraz 600 kalorii też się do tego nie przyczynia. A wiesz może u jakiego lekarza się to leczy, u jakiegoś specjalisty czy u lekarza ogólnego?

przez nube 23 kwi 2013, 21:16
nazywam się niewarto, z tą chorobą sytuacja nie jest klarowna, bo nawet sami lekarze nie zawsze wiedzą, kto powinien się nią zajmować. Może to być reumatolog albo ortropeda, a nawet lekarz rodzinny. Ja trafiłam na endokrynologa, który pracuje w Regionalnym Ośrodku Menopauzy i Osteoporozy i też się tym zajmuje. Także nie ma reguły.
Jeśli nie miesiączkujesz od dawna, to szanse, że będziesz mieć osteoporozę wzrastają. W moim przypadku to 5 lat bez okresu. Ale naprawdę, do czasu, kiedy nie zobaczysz wyników, nie panikuj. :)

przez kaja123 23 kwi 2013, 22:07
nazywam się niewarto napisał(a):Robiłam dzisiaj badania pod kątem osteoporozy, nie mam jeszcze wyników, ale boję się, że mi się nagle zaczną łamać kości i nie będę mogła nic na to poradzić. Jestem tym przerażona dziś cały dzień i nie mogę przestać o tym myśleć. Czy jest na to jakieś lekarstwo? Ja chyba nie chcę takiego życie, gdzie będę ciągle chodziła z gipsem albo leżała unieruchomiona. Jestem przerażona :( :( :(

Oczywiście że jest lekarstwo nie rozumiem tylko po co na zapas się denerwujesz i mało tego wymyśliłaś horrorystyczny scenariusz, zajęłaś nim myśli i się tym karmisz. Jak to na horrorach .... jest przerażająco. Zmień scenariusz na komedię :D

przez freya 23 kwi 2013, 23:53
nazywam się niewarto, nie przejmuj się na zapas. Spróbuj myśleć pozytywnie.

Zazwyczaj osteoporozę leczy lekarz reumatolog albo
endokrynolog.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez MamSwojePoglady 24 kwi 2013, 00:22
Dziewczyny ja już nie ogarniam mojego spożywania. Jestem głodna, ale na widok jedzenia mi niedobrze, zjem coś od razu do ubikacji, zjem fastfooda jest przez moment dobrze, ale ileż można na syfie jechać... nie chcę zwracać, ale cały czas czuję się 'wypełniona' :hide: Jestem przez to cholernie osłabiona, witaminy to już dawno wypłukałam z organizmu... szkoda słów :roll:

przez czarnobiała mery 24 kwi 2013, 07:49
nube, kaja123, freya, dzięki wam dziewczyny, może faktycznie nie powinnam się martwić, ale nie umiem się powstrzymać przed martwieniem, bo wydaje mi się to tak bardzo realne.
nube, ja nie miesiączkowałam przez jakieś dwa lata, a potem byłam kilka lat na hormonach.

Sortuj wg