Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez MamSwojePoglady 07 kwi 2013, 00:02
claustrophobic, też mam taką nadzieję ;) i Tobie również życzę powodzenia, nie poddawaj się, w końcu musi być lepiej :smile:

przez freya 07 kwi 2013, 00:30
claustrophobic, wahania wagi i towarzyszące im komentarze, doprowadzają mnie do załamania nerwowego. Nienawidzę jak ludzie obserwują jak spożywam posiłki. Nie potrafię już spojrzeć na jedzenia bez zbędnych wyrzutów sumienia. Czy to się kiedyś skończy?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez claustrophobic 07 kwi 2013, 00:53
Ja chciałabym wiedzieć dlaczego zaburzenia odżywiania typu anoreksja i bulimia wzbudzają tyle kontrowersji. W sensie....nikt się tak nie 'ekscytuje' osobami otyłymi, chociaż nadwaga stała się już gigantycznym globalnym problemem, a zdrowie w tym przypadku też jest bardzo zagrożone. Mam wrażenie, że dla wielu, to bardziej naturalne, kiedy jesz syf bez opamiętania, niż zdrowe odżywianie. My oczywiście wpadłyśmy w skrajność, ale mnie to nadal wkurza. I w związku z tym, to przekonanie, że ktoś nie może nie odczuwać przyjemności z jedzenia. Dlatego uważają, że swoją 'wymyśloną' chorobą chcemy zwrócić na siebie uwagę. I tylko o to nam chodzi.
Spożywanie przy innych to najgorsze uczucie. Ta analiza w głowie, ten głos, który ci mówi najokropniejsze rzeczy. Zazdroszczę osobom, które pokonały chorobę. Nie wiem jak to zrobiły i nie wróciły do 'nałogu'. Że akceptują siebie i nie dążą do spełnienia absurdalnego celu jakim jest bycie coraz chudszym.
'My heart currently resembles the ashes of my cigarettes.' - Virginia Woolf

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freya 07 kwi 2013, 01:39
claustrophobic, myślę, że nigdy nie wychodzi się z zaburzeń odżywiania. Zawsze wracają w trudnych i stresujących momentach naszego życia.
Długo cierpisz na ED?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez nieidealna 07 kwi 2013, 08:56
claustrophobic, mam podobnie jeśli chodzi o komentarze innych, że wyglądam świetnie, zdrowo i nie przypominam już kościotrupa. Szlag mnie trafia i roznosi mnie w środku. W głowie słysze: schudnij tak, żeby wzbudzać przerażenie.
Nawet jak moja waga odpowiadała wygłodzeniu czułam się gruba..
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez niosaca_radosc 07 kwi 2013, 11:53
W sensie....nikt się tak nie 'ekscytuje' osobami otyłymi, chociaż nadwaga stała się już gigantycznym globalnym problemem, a zdrowie w tym przypadku też jest bardzo zagrożone.
claustrophobic, mylisz się. Być może dlatego, że nie należysz do tej grupy, ale faktem jest, że osoby otyłe wzbudzają równie wiele kontrowersji. A dodatkowo także wystawiane są na śmieszność...
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez creamy.gda 07 kwi 2013, 11:53
nieidealna Też tak czuje. Wszyscy komentują jak dobrze teraz wygladam, ze przytylam zaczelam jesc i ze jest normalnie. Mi normalnie kojarzy sie z grubo. Waze juz 55kg przy 167cm, gdzie w zeszlym roku bylam tak chuda ze skóra mi prześwitywala. Mam wrażenie że ciągle tyje. Mialam kompulsy przez co zaczela sie bulimia, teraz mam na to leki ale jak sie objadałam tak dalej żre jak dzika.
60 mg seronil

przez claustrophobic 07 kwi 2013, 15:57
freya, pewnie masz rację. To jak pułapka. Niedługo, bo 2 lata.

nieidealna, dokładnie. Ale czasem dostaję też sprzeczne sygnały. Wczoraj na przykład obcy ludzie, z którymi musiałam spędzić cały dzień, wręcz błagali mnie żebym coś zjadła. Najpierw cały dzień patrzyli się na mnie jak na tłustą świnię (to była sesja zdjęciowa, gdzie w towarzystwie ślicznej modelki i tak czułam się mega niekomfortowo), a później oddawali mi nawet własne posiłki. Ja patrzyłam się na nich jak na debili, bo przecież widzą, że jestem obleśna. Więc pomyślałam :Chcą mnie utuczyć jeszcze bardziej!
A inaczej jest, kiedy jadę na Openera (festiwal muzyczny). Mój przyjaciel płakał widząc, że nic nie jem. Ale jak już nie chciałam go dłużej krzywdzić i czuć się winną, to dla świętego spokoju zjadałam miseczkę warzyw. Od razu zmieniało się nastawienie: no, to jesteś zdrowa, jesz normalnie! Tak jakbym przytyła 5kg na jego oczach.

nienormalna21, może i racja. Nie chciałam nikogo obrazić, czy umniejszać czyjeś problemy. Chyba niezależnie od wagi człowiek zawsze będzie się spotykał z krytyką i komentarzami. I to jest okropne.

creamy.gda, wystarczy, że zjesz coś przy innych, albo lekko przytyjesz i już według innych nie masz problemów.
'My heart currently resembles the ashes of my cigarettes.' - Virginia Woolf

przez creamy.gda 07 kwi 2013, 20:20
Dlaczego ten glupi seronil nie dziala? Znowu mialam napad. Ale nie wymiotuje. Dodatkowym pomocnikiem w niewymiogowaniu są dlugie i szpiczaste sztuczne paznokcie. Boje się, ze sobie przebije przelyk wiec nie rzygam. Ale wpierdalam i tyje. To chyba nie ma sensu bo chodze coraz bardziej rozwscieczona i nie mam jak dac ujscia emocjom! :(
60 mg seronil

przez czarnobiała mery 07 kwi 2013, 21:02
Ja dalej mam tak, że jestem najedzona po dwóch kęsach, odkładam wtedy jedzenie i za 10 minut znowu próbuję jeść i potem znów odkładam, bo jestem najedzona. Ale w ten sposób zjadłam całą kolację, co prawda jadłam ją godzinę, ale zjadłam.

przez borderline26 07 kwi 2013, 22:53
jak ja to rozumiem ehhhh :cry: walcze o siebie już 9 lat :hide: :why: niestety te zaburzenia były tylko małą odsłonką tych większych..... :cry: Dziewczyny walczcie ile możecie!!!! bo ja już czuję sie jak wrak....
F 60.3
F 50.3
F 41.0

przez bretta 07 kwi 2013, 23:17
nazywam się niewarto, dobre i to! pierwsze kroki na pewno będą najtrudniejsze...
ja się gubie... jestem na końcu drogi, która dla mnie trwała wieczność. podczas której byłam różnymi osobami, tak wiele się zdarzyło, a ja się dalej czuję jakbym była nic nie warto, uzależniona od jedzenia (w taki czy inny sposób). Jak w więzieniu. I jestem okropnie drażliwa, wszystko doprowadza mnie do szału, marze o byciu chudą, byciu lepszą, inną...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez borderline26 08 kwi 2013, 09:59
niestety u mnie oprócz ED są poważne zaburzenia osobowości i liczne stany depresyjne....co było pierwsze nie wiem... ale wiem że lata dzieciństwa ze mną zrobiły po latach ruinę.... :(
F 60.3
F 50.3
F 41.0

przez freya 08 kwi 2013, 14:01
Od dwóch dni mam napady, pomimo stosowania leków.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Sortuj wg