Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez czarnobiała mery 05 kwi 2013, 11:11
bretta, mi się czasami zdarzy zjeść więcej, nie liczę obsesyjnie kalorii, żeby było 600, po prostu tak wychodzi. Jem, kiedy jestem głodna. A dzisiaj zjadłam więcej leków niż jedzenia. Nawet nie zjadłam pół bułki na śniadanie, bo mniej mi starczyło, żeby się najeść.

przez nieidealna 05 kwi 2013, 11:53
bretta, no teraz to dopiero się załamałam..
Miałam jeszcze cichą nadzieję, bo czytałam, że na początku można przytyć 2-3kg, bo metabolizm jest rozlegulowany i po jakimś czasie już waga powinna się utrzymywać, ale teraz to chyba wolę być chorą na bulimie krową niż niebawem być zdrową wielorybicą.. :why: .
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez claustrophobic 05 kwi 2013, 12:18
nieidealna, rozumiem cię w 100%. Oglądałam ostatnio na youtubie dziewczynę, która wyszła z bulimii. Teraz założyła stronę i stara się wspierać wszystkich walczących z zaburzeniami. Ona stwierdziła, że na początku nie chciała zdrowieć, bo czuła się właśnie jak w zamkniętym kole: jadła i tyła, a z drugiej strony pozbywając się zawartości żołądka wiedziała, że i tak psychicznie zaraz będzie głodna kolejnego napadu, bo organizm będzie się domagać mikroelementów itp.. Podobno na początku nie jest łatwo, ale w pewnym momencie uwalniasz się od tego myślenia.
Co do przytycia na początku zdrowienia...po pewnym czasie część tych kilogramów znika.
A 'przytyłaś' ten 1kg w 4 dni tylko dlatego, że woda zatrzymuje się w twoim organizmie. Bulimiczki mają strasznie rozregulowany proces trawienia. Organizm nie jest przyzwyczajony do wydalania, więc najprawdopodobniej ten kilogram to po prostu to niewydalone jedzenie+woda tyle waży.

Mnie raczej przeraża fakt, że osoby z zaburzeniami żywienia, po wyjściu z choroby, muszą zapomnieć o odchudzaniu do końca życia, bo natychmiast wszystko wraca.

Wiele razy słyszałam już takie stwierdzenie i teraz w 100% się z nim zgadzam: anoreksja/bulimia jest najszybszym sposobem do przytycia.
'My heart currently resembles the ashes of my cigarettes.' - Virginia Woolf

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna Maria 05 kwi 2013, 12:26
nieidealna, wyjście z bulimii nie oznacza przytycia.Ja schudłam odkąd wyszłam z bulimii i nie mam wahań wagi.Jem mało,często jedzenie wmuszam w siebie na siłę z rozsądku.Można wyjść z bulimii i nie przytyć,ale trzeba czasu bo w pierwszym okresie,jakieś 3-4 miesiące moja waga utrzymywała się na wysokim poziomie,ale z czasem jedzenie jakby mi się z nudziło.Nie mówię tutaj o epizodzie anoreksji,ale to było krótko w porównaniu do tych lat które jestem już bez bumy.Ogólnie jestem coraz zdrowsza choć trudno mi się z tym pogodzić na chwilę obecną.
Anna Maria

przez bretta 05 kwi 2013, 14:55
nieidealna, nie, źle mnie zrozumiałaś. Na początku właśnie. ja przytyłam kilka kg i stanęło w miejscu. Ale chodzi o te kilka, to jest trudne, ale im później się zacznie naprawiać w tym gorszym stanie jest organizm i metabolizm...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez nube 05 kwi 2013, 16:47
bretta, masz rację, im później się zacznie ogarniać z jedzeniem, tym gorzej dla organizmu i metabolizmu. Ja przez 9 lat choroby nabawiłam się takich zaburzeń, że teraz muszę go regulować wraz z hormonami w klinice matabolicznej. :?

przez czarnobiała mery 05 kwi 2013, 17:28
Próbowałam wmusić w siebie zupę, zjadłam 2 łyżki i już byłam najedzona, zupełnie nie mam apetytu. A specjalnie sobie tę zupę ugotowałam, bo pomyślałam, że muszę coś zjeść. A ja się już najadłam.

przez niosaca_radosc 05 kwi 2013, 17:31
Do taj pory jadłam w miarę dobrze, nie popłynęłam jedzeniowo, ale teraz czuję się jak gówno, jak totalny śmieć i bezwartościowa szmata i mam ochotę nażreć się jak świnia :why:
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Stasia60 05 kwi 2013, 19:11
Jedzenie zalezy tylko i wyłącznie od ciebie.Nie obrażaj siebie ,tylko zacznij panować nad sobą ,nad swoimi emocjami.Jak się chce to można !!!

przez czarnobiała mery 06 kwi 2013, 17:30
Próbowałam zjeść obiad, ale mi nie wyszło, śniadanie też mi nie wyszło, ostatnio bardzo szybko się najadam i nie mam ochoty na więcej. Co robić, żeby odzyskać apetyt. Bo ja ostatnio to nawet tych 600 kalorii nie zjadam, tylko dużo mniej :(

przez nube 06 kwi 2013, 17:45
nazywam się niewarto, postaraj się jeść małe porcje, ale bogate odżywczo i bardziej kaloryczne. Na poprawę apetytu możesz kupić syrop Citropepsin. Mnie swego czasu polecił go lekarz gastrolog.

przez czarnobiała mery 06 kwi 2013, 18:01
nube, dzięki za radę, a drogi ten syrop? Ja dużych porcji od dawna nie jem, ale nawet małych nie jestem w stanie zjeść, po dwóch łyżkach zupy jestem najedzona. A jem chyba potrawy zdrowe, robię sobie to, co najbardziej lubię, ale co zrobić, jak jestem najedzona, gdy tylko posmakuję?

przez nube 06 kwi 2013, 18:15
nazywam się niewarto, nie jest drogi, kosztuję około 20 zł. Powinien pomóc :) Spróbuj się przemóc i jednak jeść trochę więcej. Musisz stopniowo rozciągać żołądek, samo się nie zrobi. Początki są zawsze trudne, ale z czasem powinno być lepiej, tylko się nie poddawaj. ;)

przez czarnobiała mery 06 kwi 2013, 18:43
nube, ja próbuję, ale uwierz, to nie jest łatwe, i to nie są wcale początki, ja miałam anoreksję kilkanaście lat temu, teraz wyglądam na zdrową, ale ciągle muszę ze sobą walczyć, jeśli chodzi o jedzenie.

Sortuj wg