Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez moyraa 03 kwi 2013, 18:11
Szczerze, to sobie nie radzę zbytnio. Na chwilę w gronie przyjaciół/znajomych jest dobrze, ale potem często zaczynam się gubić i zapadać. Chociaż i tak jest chyba lepiej pod tym względem niż kiedyś... Przynajmniej w towarzystwie kilku osób, które znam od wielu lat. Ale każde spotkanie i tak przeżywam, mam ochotę odwołać itp. z powodu, hmm... obaw (?). Jak bym się ich bała, miała coś do ukrycia :roll: .
Dusza czasem lubi umierać i zostawiać ciało samo. Trzeba czasu, aby ponownie wydała plony.

przez bretta 03 kwi 2013, 20:25
claustrophobic, a mi się wydaje że właśnie dostanie się na studia i robienie czegos co Cię pasjonuje mogłoby być swego rodzaju terapią, mogło by pomóc... Co do rodziców - mam to samo. Dlatego sugerowałam że mogłabyś im powiedzieć ogólnie że potrzebujesz wsparcia dlatego chodzisz do psychologa żeby nie wpaść w złe nawyki bo masz gorszy czas czy coś... Nie musisz im przecież mówić co i jak, a terapia jest potrzebna i może to jest cena, którą niestety trzeba ponieść?
Nie wiem, każdy jest inny...

ja mam kolejny zły dzień. i też się czuję że nie pasuje tu ani gdzie indziej. a no i też wprost nie mam zdiagnozowanego ed, ale co za problem ukryc cos przed lekarzem tak naprawde? wiec nie dziwi brak diagnozy. szczególnie że no właśnie. to przecież moje głupie wymysły, fanaberie... załosne. i godne kary. błędne koło.
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez niosaca_radosc 03 kwi 2013, 20:59
moyraa, też tak mam. Niby mam przyjaciół, a podświadomie ciągle ich odpycham. A potem kiedy pragnę z nimi kontaktu, a oni np nie odpowiadają, czuję drugie dno, jakby oni tak naprawdę mnie nie lubili. Niczego w życiu nie jestem pewna...

zczególnie że no właśnie. to przecież moje głupie wymysły, fanaberie... załosne. i godne kary. błędne koło.
bretta, jakbym czytała o sobie. Tylko, że pojawiając się od czasu do czasu w tym temacie uważałam, że każda z Was ma ED, bo czytając Wasze posty biły od nich prawdziwe problemy. A moje to takie nie wiedomo co...
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zalękniona21 03 kwi 2013, 21:02
bretta napisałaś: "a mi się wydaje że właśnie dostanie się na studia i robienie czegos co Cię pasjonuje mogłoby być swego rodzaju terapią, mogło by pomóc... " popieram w 100%, jestem na to żywym dowodem, studia, ponad 200 km od domu,usamodzielnienie się itd... to jest pomocne w zdrowieniu

i dziewczyny, to nie ludzie od Was odchodzą, tylko Wy się izolujecie, a oni nie wiedzą co myśleć i w końcu stopują
przerabiałam to samo,wiem co mówię, uwierzcie
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez nieidealna 03 kwi 2013, 21:04
Jest chyba lepiej.

A propos osteoporozy.. U mnie wit. D wynosi ok. 5 przy normie 30-80.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez Zalękniona21 03 kwi 2013, 21:06
ja mam zaawansowaną osteoporozę, niestety zaniedbałam leczenie z pewnych powodów no i teraz muszę od nowa
w poniedziałek mam wizytę u lekarza, także mam nadzieję będzie ok
muszę się za to ostro wziąć, bo wyniki bardzo nieciekawe... ostatnio robiłam jakieś 3 tygodnie temu :(
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez nieidealna 03 kwi 2013, 21:23
Zalękniona21, przykro mi. :(
ja póki co staram się uzupełniać niedobór, ale słabo mi to idzie..
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez bretta 03 kwi 2013, 21:30
nienormalna21, jeżeli masz problem, który dla Ciebie jest trudny, nie potrafisz sobie z nim poradzić - nie jest on błahy. Ja uważam że każdy został stworzony inaczej, jeden jest w stanie udźwignąć problemy całego świata, drugi nie potrafi sobie poradzić z jakąś drobnostką. Nie bagatelizuj swojego problemu. Nie jesteś gorsza ani wykluczona bo myślisz że mamy większe problemy. Nie mówiąc o tym, że to pewnie tylko bardzo subiektywne myślenie ;)...

pisałyście jeszcze coś o odtrącaniu przyjaciół. oj tak... ja odtrącam okrutnie. na początku bywałam na nich zła, a teraz wiem że to wszystko moja wina... i czasami nie umiem sobie wybaczyć, że kiedy oni mi podają rękę, ja nie potrafię tego odwzajemnić...

-- środa, 3 kwietnia 2013, 21:31 --

a powiedzcie mi (wiem, to pewnie głupie bardzo pytanie), czy przy bulimii też można się nabawić osteoporozy? I jakie są pierwsze objawy? (nie licząc wyników badań)
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez nube 03 kwi 2013, 21:46
nieidealna, to tak jak ja, też mam całe 5. Bierzesz potrójną dawkę witaminy D? Mnie tak zalecił lekarz, ale łykam jak mi się przypomni, a potem dziwię się, że nie wzrasta. :roll:

bretta, jeśli długo nie masz okresu, to tak, też możesz mieć osteoporozę. A pierwsze objawy są niezauważalne, bo nic nie boli. Czasem pojawiają się bóle kręgosłupa, okolicy krzyżowej, piersiowej. Ja nie miałam początkowo żadnych objawów.

przez nieidealna 03 kwi 2013, 21:51
Omg.. Ja mam w kroplach. Devikap. Mam brać rano 2 krople, ale też biorę jak mi się przypomni..
Mnie to boli w krzyżach jak się położę, ale mam nadzieję, że to nie od tego niedoboru. :shock: .
Bo mam niedobór D3 w sumie.. A to chyba różnica.[?]

przez freya 03 kwi 2013, 21:51
Dziewczyny, a brałyście pigułki na wywołanie miesiączki?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez claustrophobic 03 kwi 2013, 21:52
Bardzo, ale to bardzo chciałabym wyjechać na studia do innego miasta. Ale nie ma takiej możliwości. :c Ale wiem, że przemawia przeze mnie teraz 'chora ja', która widzi w tym sposób na pogrążenie się w anoreksji/bulimii, bo nie będzie żadnej kontroli. Chyba.

Co do odtrącenia: ja przyznaję się, że odpycham wszystkich okrutnie. Popełniłam ten błąd, że powiedziałam o problemie dwójce najlepszych przyjaciół. Za każdym razem, gdy mnie widzieli, to zachowywali się jakbym robiła im krzywdę i rzucali mi molizatorskie komentarze. Próbowałam wytłumaczyć, co czuję, ale znacie to uczucie, kiedy słowa nie wystarczają, bo i tak nie oddają tego bólu, który odczuwasz. Już się nie przyjaźnimy. Czuję się zupełnie niepotrzebna, czuję się non stop winna temu, że po prostu żyję. Nauczyło mnie tego wiele osób. Więc jak ktoś, kto jest dla mnie tak bliski, praktycznie jak rodzeństwo, zachowuje się w tak okrutny sposób....ja odpadam. To samolubne, wiem.
'My heart currently resembles the ashes of my cigarettes.' - Virginia Woolf

przez Zalękniona21 03 kwi 2013, 22:04
claustrophobic,szkoda, że nie masz takiej możliwości
bo to byłby raczej przełom i zmiana
miałabyś kontrolę nad swoim życiem i niepotrzebna byłaby Ci kontrola związana z jedzeniem! to jest właśnie najlepsze wyjście, ja miałam taką możliwość i skorzystałam z niej

a co do miesiączki, to właśnie brak jej też wpływa na kości
ja niestety nie mam miesiączki od 3 lat i 8 miesięcy :(
ale jestem pod kontrolą ginekologa... i dziewczyny!
ostatnio byłam na badaniu i okazało się, że jajniki zaczęły pracować i że wszystko (nie zapeszając) idzie ku dobremu
lekarz powiedział, że jest szansa, że wróci naturalnie :D
bo tyję sobie, jem i wraca to do normy.
OBY !!! :)
20 mg parogen
0,5 mg zomiren SR
30 mg mirtagen

przez bretta 03 kwi 2013, 22:16
ja nie mialam okresu pol roku (ze trzy lata temu), potem wrocil i teraz mam, ale bardzo nieregularnie. bywa dwa rzy w miesiacy a bywa co dwa miesiace.
No i mam bole stawow, ale to chyba nie ma zwiazku, przynajmniej nigdy ich nie szukalam...

Sortuj wg