Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez bretta 29 mar 2013, 19:29
nube, zamierzam szukać czegokolwiek! W czerwcu się bronie, lipiec chce miec dla siebie (bo tych kilku latach czuje się tak okropnie zmęczona psychicznie że muszę mieć chwilę żeby odetchnąć i nie zwariować...) no i od sierpnia-września chce znaleźć pracę... będę szukała gdziekolwiek bo znając życie, cieżko będzie w mojej specjalizacji, a raczej nierealnie, takie życie ech... ale na pewno jak tylko oddam pracę i będę miała troszkę czasu więcej to zaczne zakładać konta na jakiejś niani pl i szukać. może akurat jakimś cudem coś się uda...

a dzisiaj drugi dzień walczę z pracą. Jeszcze ze strona zakończenia i wstęp i będzie koniec. Koszmarnie idzie, ale już końcówka, próbuję się nie poddać bo w tym momencie to by już było trochę bezsensu ;)...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez freya 30 mar 2013, 13:09
Mam już dość tej cholernej anoreksji. :why:
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Snejana 30 mar 2013, 13:11
freya, :( ściskam. Chudniesz dalej?
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez freya 30 mar 2013, 13:13
Snejana, tak, a do tego mam w domu istne piekło. Wszyscy mówią, że sama jestem sobie winna...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Snejana 30 mar 2013, 13:17
freya, jak ktoś tego nie rozumie i nie przeszedł to zawsze będzie komentował w przykry sposób. A robią coś, zmuszają Cię do jedzenia?
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez freya 30 mar 2013, 13:33
Snejana, masz całkowitą rację, jeżeli ktoś tego sam nie przeszedł to nie zdaje sobie sprawy, jakim jest to koszmarem.
Rodzice zmuszają mnie do jedzenia, kontrolują na każdym kroku. Tak się nie da żyć.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Snejana 30 mar 2013, 14:22
freya, nie ma się co dziwić.. oni się po prostu martwią, wiem, że to bez sensu bo nie ma nic gorszego jak kontrola, ale oni będą spokojniejsi jak zobaczą, ze jesz, jedz tylko to co zdrowe, unikaj śmieciowego jedzenia no i trzymaj się pani adwokat ;)

przez nube 30 mar 2013, 15:12
freya, rodzice przestaną Cię kontrolować, gdy zobaczą, że Ty odpuszczasz tę ciągłą kontrolę nad (nie)jedzeniem. Może podświadomie chcesz, żeby Cię kontrolowali, troszczyli się o Ciebie, brali na siebie odpowiedzialność za Twoje życie? Przede wszystkim to Ty musisz chcieć i pokazać sobie, że potrafisz się sobą zaopiekować.

przez overpowered 30 mar 2013, 21:55
Dziewczęta..
Przepraszam, że tak zmieniam temat, ale.. wiecie może coś o krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim? Mają tam ponoć oddział zaburzeń odżywiania.. Miała któraś z was styczność z tym miejscem?

przez freya 30 mar 2013, 22:11
Snejana, wiem, że muszę wziąć się w garść. Ale jak to zrobić?

nube, moich rodziców ciągle nie ma w domu, więc pewnie w jakimś stopniu chciałam zwrócić ich uwagę na siebie...

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez nieidealna 31 mar 2013, 00:04
overpowered, byłam tam na konsultacji jedynie. Czekałam na miejsce na oddziale, ale wraz z upływem czasu mijała moja motywacja do leczenia.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez freya 31 mar 2013, 00:45
nieidealna napisał(a):overpowered, Czekałam na miejsce na oddziale, ale wraz z upływem czasu mijała moja motywacja do leczenia.

Skąd ja to znam. :?

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez overpowered 31 mar 2013, 03:34
nieidealna napisał(a):overpowered, byłam tam na konsultacji jedynie. Czekałam na miejsce na oddziale, ale wraz z upływem czasu mijała moja motywacja do leczenia.

Jak wyglądała taka konsultacja? Chwila rozmowy, a po niej decyzja o ewentualnym przyjęciu na oddział? Czas oczekiwania.. aż taka masakra?

przez nieidealna 31 mar 2013, 10:46
Rozmowa z lekarzem. Podczas rozmowy telefonicznej, kiedy umawiałam się na konsultację, odniosłam wrażenie, że najlepiej jakbym zadzwoniła błagając o przyjęcie na oddział. Potem zrozumiałam, że lekarz chce być pewny, że moja motywacja do leczenia jest na tyle duża, że zgodzę się nawet na leczenie szpitalne. Na pytanie, czy się na takowe zgodzę odpowiedziałam, że jeśli będzie trzeba to tak. Usłyszałam: nie chodzi o to, co trzeba a co nie, ale czy Pani chce. Jeśli Pani nie chce lub się nie zgadza, to konsultacja nie ma sensu.
Zraziło mnie to. W każdym razie grunt, to się nie zniechęcać.
Co do czasu oczekiwania to 6-12 miesięcy.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

Sortuj wg