Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez nube 27 mar 2013, 22:15
freya, ale zamierzasz skorzystać i iść na oddział?

MamSwojePoglady, na jakiej podstawie rodzina Cię diagnozuje? Nie słuchaj ich i koniecznie powiedz lekarzowi o objawach, bo wskazują one na bulimię, szczególnie, że masz spore wahania wagi. To i wymiotowanie jest bardzo dużym obciążeniem dla organizmu.

przez MamSwojePoglady 27 mar 2013, 22:24
nube, właśnie wiem, że nie powinnam słuchać rodziny. Nie wiem dlaczego to robię. Hm chciałabym zadać pytanie, ale nie wiem jak je sformułować. Czy jest np. jakieś 'kryterium' ile razy w tygodniu wymiotuję czy coś? bo nie wiem czy powinnam się martwić. Przepraszam za chaotycznie zdania. Moje dolegliwości się tak zazębiają, że sama się w tym wszystkim gubię. Już nie mogę się doczekać tej wizyty u lekarza.

przez freya 27 mar 2013, 22:45
bretta, wyglądam i czuję się fatalnie...

nube, chodzę na studia, więc odłożyłam oddział do wakacji. Będę chodzić dalej na indywidualną terapię.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nube 27 mar 2013, 22:52
MamSwojePoglady, absolutnie odrzuć zdanie rodziny. Niech wiedzą sobie swoje. Ty trzymaj się swojego zdrowia i zadbaj o nie sama. Kryterium do rozpoznania bulimii są nawracające okresy objadania się i późniejsze stosowanie metod mających na celu zapobieganie przyrostowi wagi (wymioty, przeczyszczanie, ćwiczenia, głodówki). Podobno są to minimum dwa napady żarłoczności w tygodniu przez co najmniej trzy miesiąca, ale tutaj raczej nie ma ścisłej reguły i to bardzo indywidualna kwestia.

przez bretta 27 mar 2013, 22:59
MamSwojePoglady, nie ma kryterium, jeżeli to robisz (i sobie przy tym pomagasz w jakikolwiek sposób) to znaczy że jest coś nie tak i trzeba to skonsultować. ED mają tyle odmian tak naprawdę, że jeżeli bym chciała się przypisać do typowej bulimii np. to co Ty, nigdy w życiu. Przecież nie robię uczt, nie głodzę się potem itp. itd. nie pasuję do kryteriów, ale czy to znaczy że jestem zdrowa? Nie sugeruj się tym co wyczytasz, jak czujesz i zauważasz że jest nie tak, to niestety znaczy że masz na pewno rację i trzeba zacząć walczyć...

freya, musisz się trzymać... wiem że musi być ciężko, ale poradzisz sobie. to nie takie hop siup, ale musi się udać...

nube, muszę się chyba przejść do tego lekarza w końcu, nie wiem czemu jest to dla mnie takie trudne do zorganizowania...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez MamSwojePoglady 28 mar 2013, 00:18
nube, bretta, dziękuję za wiadomości :) tak myślę sobie, że macie rację coś jest nie tak i muszę koniecznie zacząć nad tym pracować, bo zaczyna mnie to wszystko dobijać... Trwa to już za długo by było 'normalne' i zdarza się częściej niż 4-5 razy w tygodniu. Teraz już jest lepiej, bo jestem w miarę świadoma tego co się ze mną dzieje i dlaczego tak reaguję. Od około 4 miesięcy przefiltrowałam i przeanalizowałam wiele informacji, więc jakoś staram się nadążyć za tym wszystkim. Zobaczymy co będzie po wizycie u lekarza.

przez freya 28 mar 2013, 00:38
bretta, dziękuję. Nie poddaję się, ale walczę dalej.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez nieidealna 28 mar 2013, 19:29
łykam fluoksetynę, ale nie widzę poprawy. jak skończę opakowanie to zacznę brać seronil, 40mg. chciałabym, żeby coś się poprawiło.. choć odrobinę.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez czarnobiała mery 28 mar 2013, 20:08
nieidealna, seronil to chyba to samo co fluoksetyna, tak mi się przynajmniej wydaje

przez nieidealna 28 mar 2013, 20:16
no tak. dziwnie napisałam. do teraz brałam 20mg, ale po wizycie u psychiatry zwiększono dawkę do 40mg. stąd moja nadzieja.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez czarnobiała mery 28 mar 2013, 21:19
nieidealna, rozumiem, w takim razie mam nadzieję, że większa dawka pomoże :smile:

przez nieidealna 28 mar 2013, 22:21
Heh. No ostatnio ciężko u mnie z poprawnym wysławianiem się i składaniem w miarę sensownych zdań ;)
Proszę o wybaczenie :lol:

przez nieboszczyk 28 mar 2013, 23:04
MarionetkaŻycia napisał(a):Znów dzisiaj jestem na samych płynach,tylko ile tak można? Tak cholernie źle czuję się z pełnym żołądkiem, psychicznie źle.Wytrzymam tak 3-4 dni, a później atak na lodówkę.Boże,jak żyć...

lodówka się ulatnia
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez freya 28 mar 2013, 23:06
nieidealna, biorę 60 mg fluo i dalej naprzemiennie wymiotuję albo głoduję.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Sortuj wg