Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez nube 24 mar 2013, 21:17
moyraa, postaraj się dać sobie prawo do tych uczuć, nie tłamsić ich a przeżyć je, wykrzyczeć. Musisz je zrozumieć, zaakceptować i wreszcie wielu z nich po prostu doświadczyć. Tylko to może Cię od nich uwolnić. Nic Ci nie da tłumienie wszystkiego w sobie lub zajadanie jako rekcja obronna. Ty i tak je przeżyjesz, w taki czy inny sposób znajdą one ujście - jeśli sobie na to nie pozwolisz i nie znajdziesz swojego sposobu na nie, one w końcu wypłyną w sposób mniej kontrolowany. W Twoim domu jest pozwolenie na wyrażanie gniewu czy smutku? Okazujesz to? Czy karzesz siebie za to, że nie wolno Ci się odkryć?
Z lekcjami śpiewu to wspaniały pomysł! Idź. :D Jeśli masz talent (ba, nawet jeśli go nie masz, a to lubisz) i czujesz radość gdy śpiewasz, pielęgnuj to. Kiedy miałabyś pierwszą lekcję? To bardzo ważne, by znaleźć sobie jakąś pasję, nie przestawaj jej szukać.

przez moyraa 24 mar 2013, 21:38
nube, właśnie nie potrafię, bo nie czuję niczego w związku z tym, o czym mówię na terapii. Może jeszcze nie jestem na takim etapie i narazie ukrywam wszystko przed samą sobą. Na tyle, że widzę same znaki zapytania i niczego nie jestem pewna. Gdzie prawda, gdzie fałsz? Nie wiem.
Hmm. Czy jest przyzwolenie? Nie raz słyszę od mojej mamy, że ona już nie wytrzymuje tej sytuacji. Nie dziwię się jej w sumie, ale i tak czuję się jak w pancerzu. Jeśli się zamykam, wycofuję z kontaktu - czuję jak by była zła na mnie i wtedy ja jestem zła na siebie. W ogóle mam z nią chyba dość zależnościowe relacje. W pewnym sensie czuję chyba jak bym musiała ukrywać. Ale nie jestem w stanie odpowiedzieć pewnie, na sto procent (tak, tak... bo jeszcze się okaże, że nieprawdę mówię, oszukuję... bla bla bla). Może tak naprawdę nigdy nie dawałam sobie prawa czuć albo zabrałam je sobie jakiś czas temu, przez co po prostu nie mam dostępu do moich uczuć? Naprawdę tego nie wiem. Choćbym chciała, to ciągle coś neguję, ciągle to nie to itd. Terapeutka też zwróciła mi uwagę na to, że "nie wiem co czuję, nic nie czuję" (w związku z jakąś sytuacją. karze mi sobie przypomnieć, a ja po prostu nie mam pojęcia, bo grzebię w jakieś pustej przestrzeni). Niby tego nie przeżywam, choć jestem bardzo wrażliwa. Gdzieś w środku. Pewnie przez to zaczęłam od siebie uciekać, a teraz nie mogę znaleźć siebie z powrotem. Ja czuję, ale nie wiem dlaczego. Tylko czuję. Nie wiem nawet jak to wyjaśnić. Przez to wszystko mam i problem z odczuwaniem jakichś uczuć wyższych.
Rozumowo - wiem dużo. Emocjonalnie - nie pojmuję tego. Nie wiem nawet, czy nie piszę totalnych bzdur na temat moich uczuć, a moje racjonalizacje mogą być kompletną bzdurą nie mająca niczego wspólnego z rzeczywistością.
A może zaczyna mi się skorupa rozbijać i tym bardziej staję się jednym wielkim znakiem zapytania.

Co do śpiewu - pojutrze się dowiem :D.
Oj, pasję ciągle szukam! Od dawna kocham się w sztuce, wszelkich robótkach ręcznych itd. Tylko tym bardziej trudno znaleźć motywację, jeśli wciąż szukam czegoś i unieważniam przy pierwszej lepszej okazji albo bez powodu ;). Wierzę jednak wciąż w swoje wielkie plany. Może kiedyś w końcu jakiś okaże się trafny ;).
Dusza czasem lubi umierać i zostawiać ciało samo. Trzeba czasu, aby ponownie wydała plony.

przez KASZKA 26 mar 2013, 21:40
[b]nube[b] a jak ci zdiagnozowali hasimoto? co miałaś badane? bo ja też grubnę nawet jak nic nie jem i mam tego serdecznie dosyć

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bretta 26 mar 2013, 23:18
moyraa, uch, rozumiem Cię aż za dobrze :(, trzymaj się!

nube, ja mam obawy że coś nie tak mam z tarczycą... Mogłam sobie namieszać przez 'tylko' trzy lata ed? Nie wiem sama. ostatnio mam okres depresji do tego okrótne wahania nastrojów, obniżenie koncentracji, wieczna senność plus też tyje. Nie regularnie, ale potrafię przytyć jakby bez przyczyny nawet podczas diety... No i potem nie da się za cholerę nic zrzucić z tego co przyszło...

Czytam książkę Przeklinam cię, ciało i nie potrafię się oderwać...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez nube 26 mar 2013, 23:47
bretta, więc koniecznie zbadaj tarczycę! Trzy lata to dostatecznie długo dla kjej zrujnowania. U mnie zaczęło się od potwornego zmęczenia, zasypiania niemalże na stojąco, ciągłego uczucia zimna i tej nieszczęsnej wagi. Stany depresyjne też mogą być spowodowane przez niedoczynność.

Czytałam tę książkę i szczerze mówiąc, mnie tego typu lektury tylko dodatkowo nakręcały, bardziej dawały przyzwolenie na chorowanie lub chęć bycia bardziej chorą od autorki. :?

przez bretta 27 mar 2013, 00:06
nube, jak takie wiesz najzwyklejsze badanie tarczycy (z krwi, co rodzinny zlecił) wyzło dobrze to i tak może być nie tak? Ty byłaś u endokrynologa tym? Ja sie wybieram od dawna i nie umiem wybrać... A zimno też mi bez przerwy! Ale to się już chyba przyzwyczailam że zawsze ze trzy pary skarpet i dwa swetry muszę nosić ;)... no a zasnąć potrafię wszędzie, dosłownie...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez nube 27 mar 2013, 09:49
bretta, tak, byłam. Biorę leki, ale niewiele pomagają, niestety. Jedynie nie jestem już tak ciągle zmęczona i nie chce mi się spać, więc coś tam jednak dają. Masz TSH w normie? Dawno temu robiłaś badania? Może zrób jeszcze raz, przejdź się do endokrynologa i powiedz o swoich wszystkich objawach. Ja je wypisałam na kartce, żeby niczego nie pominąć i dałam lekarzowi, który jednoznacznie na podstawie objawów stwierdził niedoczynność tarczycy. USG potem wykazało, że to hashimoto.

przez bretta 27 mar 2013, 20:01
nube, wiesz co, ze dwa miesiące temu robiłam badania i tsh było w normie właśnie dlatego nie wiem czy iść... A trzeba skierowanie do endokrynologa?

przez czarnobiała mery 27 mar 2013, 20:47
jestem z siebie dumna, przez 3 dni zjadłam prawie wszystkie rogaliki z marmoladą, które upiekłam, zostały tylko dwa i pewnie je zjem wieczorem :smile:

przez nube 27 mar 2013, 20:52
bretta, tak, trzeba mieć skierowanie. Lepiej iść niż się tak męczyć. Ja nie wiem co się dzieje. Dziś odebrałam wyniki badań i TSH nie mam w ogóle, zero. :shock: A mam wszystkie objawy niedoczynności. Może to niedoczynność wtórna, już sama nie wiem...

przez freya 27 mar 2013, 21:10
Byłam w ośrodku leczenie zaburzeń odżywiania. Dostałam skierowanie na oddział dzienny.
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez bretta 27 mar 2013, 21:55
nube, ja właśnie słyszałam że takie zwykłe badanie tsh często wychodzi dobrze a i tak z tarczycą jest źle. Że to tylko na usg i w szczegółowych badaniach można zobaczyć, nie wiem dokładnie na czym to polega...

freya, jak się czujesz? Myślisz że coś Ci to dało? Dobrze że będziesz chodziła na dzienny i fajnie że wróciłaś. Trzymamy za Ciebie kciuki!

przez nube 27 mar 2013, 22:08
bretta, polecam artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/niedoczynnosc-tarczycy#. Najpierw robi się oznaczenie TSH, jeśli jego poziom byłby nieprawidłowy, dopiero robi się inne hormony. Jednak liczą się też objawy. TSH jest dość stabilne, ale w ciągu dwóch miesięcy mogło się zmienić, dlatego najlepiej zapisz się do endokrynologa i niech Ci zleci badania.

przez MamSwojePoglady 27 mar 2013, 22:09
Miałam wszystkie objawy niedoczynności, robiłam badania, byłam u endokrynologa, usg tarczycy... wszystko w normie. Jestem w stanie np. przytyć 20 kg w ciągu półtorej miesiąca, później zwracam, głodzę się, objadam i takie błędne koło. Dodatkowo myślę, że mam bulimię, ale rodzina mówi, że to nie bulimia. Wszystko jest jakieś poplątane. 10 kwietnia idę pierwszy raz do psychiatry z powodu (chyba) nerwicy, więc wspomnę mu o moich problemach z odżywianiem.

Dziewczyny wcześniej miałam login ProstaNazwa.

Sortuj wg