Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Lajla 27 kwi 2011, 08:53
chojrakowa, a od dawna bierzesz te tabletki? Tak z własnego doświadczenia,
myślisz, że można np. po seronilu schudnąć trochę? Przez ostatnie kilka miesięcy przytyłam i okropnie się z tym czuję:/
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

przez linka 27 kwi 2011, 09:35
Można schudnąć - ale nie jest to główny cel leku. :-|

Czy wy w ogóle nie macie terapii pod kątem ED?
Bo jak czytam, to żadna z was nie skupia się na tym, żeby być zdrową tylko jak schudnąć....... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 27 kwi 2011, 11:53
no łatwiej jest sobie zrobić kącik ed i się wzajemnie "wspierać"...
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Japoniec 27 kwi 2011, 16:34
Jejku, najlepiej nie pogłębiać się w te wszelakie choroby zaburzeń odżywiania jeszcze głębiej! To okropne, bo im głębiej, tym trudniej jest wyzdrowieć. Przeklinam dzień, gdy przeszłam ''magiczną liczbę''. Jednak to nie jest zwykle chęć schudnięcia - mamy problemy, rozwiążmy je...
Japoniec

przez *Monika* 27 kwi 2011, 17:30
Japoniec, Każdy swoje problemy i konflikty może rozwiązać indywidualnie, na terapii. Trzeba zagłębić się w temat, ale na terapii by poznać mechanizm zaburzenia odżywiania, to pomaga w drodze do wyleczenia.
Obrazek
Główny Moderator

przez Japoniec 27 kwi 2011, 17:36
Monika1974, no tak prawda... Jednak zastanawiam się, czy już jak z tego wyjdę (czy możliwe jest zapomnienie o tym - bycie znów całkowicie normalnym?) to nie będzie problemem tycie, lekki wzrost wagi itp?
Japoniec

przez Lajla 27 kwi 2011, 17:40
Bo jak czytam, to żadna z was nie skupia się na tym, żeby być zdrową tylko jak schudnąć....... :-|

linka, wkurzją mnie tego typu wypowiedzi jak twoja. W ogóle mnie nie znasz i na starcie oceniasz. Tak to się "niesamowicie" składa, że chodzę na terapię już dwa lata, raz w tygodniu, i ciężko nad sobą pracuje, bo zależy mi, żeby z tego wyjść. Waga jest ważna, bo w tym zaburzeniu ma ogromne znaczenie sposób w jaki siebie postrzegamy, i jest to, jak by na to nie patrzyć, część tego zaburzenia.

I jeszcze tak k'woli wyjaśnienia, przytyłam przez bulimii i napadą objadania się. Nie jestem próżną panienką, która chce schudnąć bo ma takie widzi-misie.

przez linka 27 kwi 2011, 17:55
Lajla, nikogo nie oceniam, zadałam pytanie ....troszkę nad-interpretujesz fakty ....
Chodzisz na terapię już 2 lata - super, ale tutaj pytasz się czy po tym specyfiku da się schudnąć...to tak jak temat o cięciu się..... nie na tym rzecz polega żeby się wspiera w zachowaniach autoagresywnych.. ale żeby dopingować do wyjścia z tego.... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Lajla 27 kwi 2011, 18:14
linka, A więc uważasz, że osoba, która ma bulimie i jednocześnie nadwagę, nie może się odchudzać bo to zachowanie autoagresywne? Ja jestem odmiennego zdania. W bulimii kwestia wagi i diety, jest nieco spaczona, to fakt. Ale nie jest nigdzie napisane, że zdrowe odchudzanie jest autodestrukcyjne. Wydaje mi się, że niewłaściwie zrozumiałaś moje intencje zadania tego pytania.

przez paradoksy 27 kwi 2011, 19:03
Lajla, w zaburzeniach odżywiania wszelakie kontrolowanie swojej wagi jest niepokojące. nieważne, czy to bulimia czy anoreksja.
jeśli chcesz mieć nad czymś kontrolę, to w skrócie mówiąc nic się nie zmieniło.
paradoksy

przez chojrakowa 27 kwi 2011, 20:36
Matko, tylko mi się tu nie kłócić!
Uważam, że kwestia diety jest do przyjęcia ALE powinna to być dieta ułożona przez dietetyka, przyjemna, wręcz terapeutyczna (np małe ilości kalorycznych rzeczy od czasu do czasu) i przede wszystkim kontrolowana przez osoby trzecie i nietykalna przez samą chorą. Czyli - żadnego uszczuplania. Dieta odżywcza i zdrowa, poprawiająca samopoczucie a jednocześnie pozwalająca np przyspieszyć przemianę materii - to niezły pomysł. Karmienie własnego ciała rzeczami smacznymi, wzmacniającymi je to wyzwanie, ale utrata wagi będzie rekompensować trud włożony w tę pielęgnację.
Oczywiście mówię tutaj o bulimii i nadwadze, wiadoma sprawa, że jeśli chodzi o anoreksję nadwaga nie występuje i nie ma potrzeby kombinacji typowo odchudzających.
Przez dietę można nauczyć się częściowo kochać swoje ciało, może ona być terapią, która w połączeni z tą właściwą, u terapeuty pozwoli wyjść z ed.
Wyjść z ed - pojęcie względne. Nie wiadomo, czy istnieje, ale przecież można w nie wierzyć, kontrolować się w inny sposób, zdrowszy. Być może jedynie zmienić pedały w naszym rowerku, ale na plus dla siebie.
Nie to, żebym ja kiedykolwiek takową dietę miała okazję zastosować. To tylko podejrzenia mojej zaburzonej jedzeniowo głowy. ;)
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez linka 27 kwi 2011, 20:46
Lajla, Uważam, że:
powinna to być dieta ułożona przez dietetyka, przyjemna, wręcz terapeutyczna (np małe ilości kalorycznych rzeczy od czasu do czasu) i przede wszystkim kontrolowana przez osoby trzecie i nietykalna przez samą chorą

Beż żadnych wspomagaczy, żadnych oczyszczaczy itd. ... poza tym, to nie osoba zaburzona powinna decydować kiedy ta dieta jest jej potrzebna....bo zaburzone widzenie siebie jest w tym stanie "normą".
A samo zastanawianie się czy tabletki antydepresyjne pomogą schudnąć i branie ich głównie w tym celu do zdrowych zachowań nie należy...

To wiesz, jak podanie niepijącemu alkoholikowi syropu na gardło na spirytusie....no ma pomagać, ma leczyć, ma się po tym czuć lepiej.....ale granica jest cienka jak pajęczyna.... zaryzykowałabyś?
Przyjaciel forum

przez chojrakowa 27 kwi 2011, 20:53
linka, dobre porównanie. :pirate:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez nieidealna 27 kwi 2011, 21:27
jak tak was czytam, to aż się zaczynam bać..
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

Sortuj wg