Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez chojrakowa 05 lut 2013, 19:55
freya, kochana, czasem potrzeba kroku w tył, by potem dać dwa do przodu, nie martw się ;)
Jedz regularnie, małe porcje i tego się trzymaj.
Jesteśmy z Tobą, każdy ma przecież gorsze dni, a żeby żyć trzeba jeść :bezradny:
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez bretta 05 lut 2013, 20:05
freya, chodzisz na terapię czy coś? Bez terapii często się pogarsza... Mi ciężko też. nie wiem czemu ale czuje że wszystko co złe, zawsze musi się zbierać i kumulować. Jakby czekało na atak...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez freya 05 lut 2013, 20:15
Rozpoczęłam terapię, która okazała się porażką, jest gorzej niż było przedtem. Dzisiaj znowu zemdlałam, zdaję sobie sprawę, że muszę coś z sobą zrobić, ale ciągle nawalam...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Snejana 05 lut 2013, 20:29
freya, źle to brzmi :-| długo trwa ta terapia? może tylko początek jest ciężki?
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez freya 05 lut 2013, 20:37
Przerwałam terapię, bo nie dogadywałam się z psychologiem, pisałam już o tym na forum. Z kolei po dzisiejszej poradzie czuję się jak głodząca idiotka, która chyba nie wie co zrobić ze swoim życiem. Usłyszałam, że mam więcej pic i jeść więcej niż liść sałaty... Wyobrażacie sobie jak się poczułam?
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez chojrakowa 05 lut 2013, 20:55
freya, nie martw się.
Ed zawsze wraca w ciężkich chwilach, niestety.
Dopóki masz przed sobą kolejny dzień - możesz walczyć, masz szansę.
Ale trwając w tym co teraz może się okazać, że niewiele tych dni zostało.
Zrób to dla siebie, nie patrz na innych.
Jest wiele przyjemniejszych rzeczy niż bycie chudą, wiem, że to brzmi kosmicznie, ale na prawdę tak jest. ;)
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez freya 05 lut 2013, 22:33
Dziewczyny, naprawdę mam już dość tych zaburzeń, lecz nie potrafię od nich uciec. Wydaje mi się, że popadam ze skrajności w skrajność. Albo nic nie jem albo pochłaniam ogromne ilości jedzenia, czego wcześniej nie praktykowałam.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez Snejana 06 lut 2013, 19:54
w końcu mogę powiedzieć, że mam lepszy dzień jeśli chodzi o jedzenie :) i w ogóle trzymajcie się jutro, w tłusty czwartek :D
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez moyraa 08 lut 2013, 20:24
No to się pochwalę, że świetnie mi idzie! :D
Co prawda, to narazie niezbyt dużo jem, bo chce zgubić 3 kilo (1 już poszedł), które wróciło wraz z chaotycznym jedzeniem + napady, ale jest ok! Jest śniadanie, obiad, kolacja i pomiędzy 1-2 przekąski. Jest dobrze, no! I nie chcę już wracać do tego bagna. Do fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Są lepsze sprawy na tym świecie. Boję się tylko, że kiedy spadnę w dół z hukiem (oby nie!), to znowu wszystko zmieni się o 180 stopni. Najważniejsze dla mnie - mieć ważniejsze cele. Wtedy jedzenie przestaje być centrum wszechświata. Z tym, że będąc w stanie depresyjnym trudno o to.
No i co jeszcze - aby rzeczywiście po zgubieniu tych dodatkowych 3 kg powiedzieć sobie "stop!", powoli dodawać trochę jedzenia. Nie chciałabym też zbytnio przywiązywać się do tego jak wyglądam myśląc w kółko o tym i przeglądając się ciągle, a skupić się raczej na słuchaniu organizmu oraz (w miarę) zdrowym i racjonalnym odżywianiu. Znaleźć złoty środek na całe życie - to byłoby coś. I kiedyś mi się uda! :mrgreen: I przestanę się skupiać na "jak w tej chwili wyglądam?" i zacznę naprawdę żyć życiem. Idzie mi dobrze.
I tak jestem z siebie dumna, że nie patrze już ortoreksyjnie na jedzenie i nie przestrzegam obsesyjnie godzin posiłków.

-- 08 lut 2013, 20:25 --

Trzymam za was kciuki, abyście też szły do przodu! :smile:
Dusza czasem lubi umierać i zostawiać ciało samo. Trzeba czasu, aby ponownie wydała plony.

przez Snejana 08 lut 2013, 22:18
moyraa, nawet nie wiesz jak super to przeczytać! :D Aż mam wyrzuty sumienia, ze stoję w miejscu.
mieć ważniejsze cele

to chyba najważniejsze przy ED, nie pozwolić tego opanować całego swojego życia, tylko dać czemu innemu się pochłonąć :)

przez moyraa 09 lut 2013, 08:53
Snejana, jeszcze mnie kiedyś dogonisz :mrgreen: .
Dusza czasem lubi umierać i zostawiać ciało samo. Trzeba czasu, aby ponownie wydała plony.

przez bretta 10 lut 2013, 10:55
moyraa, też zazdroszczę że się udaje! Ja próbuje, ale to nie jest to czego bym chciała, do czego dąże...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez moyraa 10 lut 2013, 11:28
bretta, wiesz, idealnie nie jest oczywiście. Nadal wariuję jak zjem o kęs za dużo i tak dalej, ale staram się. ;) Mówię sobie "hej! przecież nic się nie zmieni przez kilka, czy kilkadziesiąt kalorii więcej! nie jestem maszyną".

przez freya 10 lut 2013, 14:32
moyraa, gratuluję! Też chciałabym, aby wreszcie zaczęło mi się udawać normalnie jeść.

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

Sortuj wg