Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez moyraa 26 sty 2013, 22:35
biedronka123, kurcze. To dość długo... Pewnie szkoda Ci będzie tego czasu. Ale bywa i tak.

-- 26 sty 2013, 22:36 --

Helvetti, aha. Czyli chyba podobnie jak u mnie...
Tak myślę, czy z kolei specjaliści od ED nie skupiają się właśnie w dużej mierze na tym problemie, a resztę nieco olewają? Hmm. Ale nie wiem. Nie chcę się mądrzyć.
Dusza czasem lubi umierać i zostawiać ciało samo. Trzeba czasu, aby ponownie wydała plony.

przez Helvetti 26 sty 2013, 22:38
Moja diagnoza to f.60.3, to moja któraś z kolei
got a date with suicide.

przez moyraa 26 sty 2013, 22:44
Ja żadnej diagnozy narazie nie mam. Nie warto się przywiązywać do etykietek, ale z drugiej strony - wolałabym wiedzieć co mi jest. To tak zbaczając z tematu ogólnego wątku.

Kiepsko dzisiaj myślę, bo słabo mi jakoś, ale... Jeżeli dotyczy Cię to zaburzenie, to chyba nie warto szukać kogoś, kto specjalizuje się przede wszystkim w problemach z odżywianiem, bo co z resztą? Czytałaś może książkę "Uratuj mnie"? Tam terapia Rachel wcale nie była skierowana na anoreksję, z pozoru, a jednak z czasem z niej wyszła. W ogóle co znaczy - specjalista od ED? Ciekawi mnie to. Przecież jedno jest związane z drugim (często, nie zawsze, zaburzenia osobowości z ED, depresją, nerwicą itd.).

-- 26 sty 2013, 22:45 --

*miało być odwrotnie ED z zaburzeniami osobowości, depresją, nerwicą itd.
Dusza czasem lubi umierać i zostawiać ciało samo. Trzeba czasu, aby ponownie wydała plony.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Helvetti 26 sty 2013, 22:46
To prawda, moja psychiatra niby też mówi że to wynika z mojej osobowości. Ale też wychowawcy u mnie w ośrodku mówią, że chociaż na konsultacje powinnam
got a date with suicide.

przez moyraa 26 sty 2013, 22:48
Skoro leczysz się już długo, to chyba jednak trzymać się jednego terapeuty, o ile odpowiada Ci w innych kwestiach. A ta sprawa z czasem powinna się unormować ;). Bez sensu jest skakanie z jednego terapeuty do drugiego, jeśli terapia przebiega tak jak powinna i jest się zadowolonym.

-- 26 sty 2013, 22:49 --

*lepiej trzymać się.
ech. moja zmęczona głowa :P

przez Helvetti 26 sty 2013, 22:49
Niby prawda, ale też boję się że nie pomoże mi w tym problemie. I w ogóle się boję trafienia do szpitala
got a date with suicide.

przez biedronka123 27 sty 2013, 08:05
Moyraa" kurcze. To dość długo... Pewnie szkoda Ci będzie tego czasu. Ale bywa i tak."
Nie zrezygnuje z tej terapii tak spontanicznie,na razie dochodzę do pewnych wniosków,muszę pogadać o tym z terapeutką,ale mam blokadę która mam nadzieje puści,to przez tą blokadę terapia u mnie stoi od jakiegoś czasu w miejscu,strasznie to irytujące,stąd problem z jedzeniem u mnie się nasila-tak myślę...kryzys w terapii chyba przechodzę :?
TERAZ ALBO NIGDY
CIERPLIWOŚĆ WYTRWAŁOŚĆ POKORA

przez moyraa 27 sty 2013, 10:15
Pocieszę Cię, że po takim kryzysie może być lepiej niż przed nim. Byle przebrnąć jakoś i przełamać blokadę za jakiś czas. Ale zdaję sobie sprawę jakie to uciążliwe... :? . Trzeba wiele walki, aby nie wpadać w bagno całą sobą.

przez biedronka123 27 sty 2013, 10:23
..."bagno"-dobrze to określiłaś moyraa,dzięki za słowo otuchy,też myślę że po tym kryzysie coś ruszy ku lepszemu...mam nadzieje :105:

-- 27 sty 2013, 09:45 --

czytałam "uratuj mnie", rewelacyjna książka-tak zaburzenia odżywiania to nie tylko jednostka chorobowa typu anoreksja czy bulimia,tylko często bardzo złożony indywidualny problem.
TERAZ ALBO NIGDY

przez Helvetti 27 sty 2013, 20:14
Awantura o moje problemy.
tak, tego mi potrzeba... :cry:
got a date with suicide.

przez Snejana 27 sty 2013, 20:18
Helvetti, usiadamiania mamy z zaburzeniami odżywiania ciąg dalszy?
Właśnie dlatego też sie boję wrócić do leczenia :?
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Helvetti 27 sty 2013, 20:20
Tak. Krzyczy, że sama świadomie to zrobiłam, i że chcę iść do szpitala (nie przekonuje ją argument, że nie chcę) i jeszcze szkoła...
got a date with suicide.

przez Snejana 27 sty 2013, 20:29
Helvetti, w końcu jakoś się z tym pogodzi, dotrze do niej, że nieważne, czy zrobiłaś to sobie sama czy nie (co moim zdaniem może myśleć tylko osoba, ktora z ed nie ma problemu, bo nie można wpedzić się w zaburzenia tak z powodu widzi-mi-się) to będziesz potrzebowała pomocy i krzyki nie cofną czasu.
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez biedronka123 27 sty 2013, 20:45
Współczuję Helvetti...trzymaj się...
TERAZ ALBO NIGDY

Sortuj wg