Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez moniqe33 14 lip 2012, 00:59
Marta Żurowska napisał(a): Koncentracja na jedzeniu totalnie zniewala i przyslania wszystko inne. Oczywiscie niestety ta zmiana to duzy wysilek. . Zauwazacie to u siebie?

jestem wiźniem samej siebie, przed soba nie ucieknę :(
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez Marta Żurowska 14 lip 2012, 10:02
moniqe33 napisał(a):
Marta Żurowska napisał(a): Koncentracja na jedzeniu totalnie zniewala i przyslania wszystko inne. Oczywiscie niestety ta zmiana to duzy wysilek. . Zauwazacie to u siebie?

jestem wiźniem samej siebie, przed soba nie ucieknę :(

no faktycznie przed soba nikt nie ucieknie. Co najwyzej mozna sie postarac zrobic tak, aby nie chciec uciekac przed soba
Psycholog

przez bretta 14 lip 2012, 21:22
czasami myślę, dlaczego? dlaczego wymiotuje? dlaczego nienawidzę swojego ciała? dlaczego nie potrafię zaakceptować siebie takiej jaką jestem? dlaczego jestem tak głupia? dlaczego...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nel 14 lip 2012, 21:58
mogłabym całymi dniami lezec
czytac ksiązki i jesc
gdybym mogła jadłabym caly czas....
w sumie nawet kiedy nie jem to jem....]
bo mysle ze jem
albo mysle ze nie jem
albo mysle kiedy jadłam
albo mysle co bym zjadła....
pieprzony koszmar
...Wracam w siebie i znajduję świat!
Znowu raczej w przeczuciu i niejasnym pożądaniu niż w rzeczywistym kształcie i żywej sile...

Johann Wolfgang von Goethe
Nel

przez nieidealna 17 lip 2012, 19:04
cyklicznie chudnę i tyję.
przytyje 1kg, schudnę 2..
jest mnie coraz mniej.

poza tym "zakwalifikowałam się" na leczenie zamknięte.
i jakoś zaczynam żałować, że się zgodziłam.
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez bretta 18 lip 2012, 21:31
nieidealna, bardzo dobrze, że się zgodziłaś! mam nadzieję, że Ci tam pomogą!

ja w przeciągu roku mam wahania wagi o... +/- 15kg i już trzeci rok tak, obecnie na plus więc wiecie jak to wpływa na psychike...
a na terapii omijam temat, przecież ja, jedzenie, problemy? nie no, skądże! ech...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Frappe 20 lip 2012, 22:17
Ja też... Miesiąc bez wymiotowania prawie, zn zdarzało się, ale rzadko.. I od 3 dni jest tak, jak było przed terapią. Cały dzień dziś przepłakalam, nienawidzę swojego ciała -.-
"A niech diabli porwą te wasze domy!
To one są winne,
że mnie robaki zeżrą na kolację."

przez bretta 28 lip 2012, 21:39
GregoryHouse, ja pamiętam, jak trzy lata temu, kiedy jeszcze nie byłam świadoma swoich problemów, pisałam z koleżanką i coś w stylu "jem płatki do mleka i czuje jak brzuch mi rośnie"....

powiedzcie, macie rady jak wprowadzić w życie racjonalną dietę? tak żeby schudnąć, ale nie wpaść w anoreksje ani nie zacząć wymiotować :(...

przez _asia_ 29 lip 2012, 07:18
bretta napisał(a):powiedzcie, macie rady jak wprowadzić w życie racjonalną dietę? tak żeby schudnąć, ale nie wpaść w anoreksje ani nie zacząć wymiotować :(...

dużo kasz (przede wszystkim jaglanej uprzednio uprażonej), warzyw (gotowanych, jak najmniej surowizny), nieduże ilości owoców (gotowanych), wykluczenie jakiegokolwiek nabiału, białej mąki, słodyczy i produktów przetworzonych, niewielkie ilości dobrej jakości mięsa oraz ryb, trochę jajek, pestek, nasion, warzyw strączkowych jeśli tolerujesz, z tłuszczów oliwa z oliwek, ewent. masło, najlepiej klarowane.
generalnie kasze ( głównie jaglana, ale też gryczana, orkisz, jęczmienna, brązowy ryż, a także warzywa takie jak marchew, pietruszka, burak, cukinia, dynia itd.) powodują zahamowanie apetytu na słodkie, w ogóle produkty z tzw. przemiany Ziemi (tradycyjna medycyna chińska). w ogóle to bardzo polecam kuchnię wg 5 przemian. :)
na tej diecie człowiek czuje się silny i chudnie, i jest to raczej styl życia niż dieta. :)

-- 29 lip 2012, 06:21 --

a, no i przy tym bardzo ważna sprawa - jedzenie rozdzielnie, tzn. nie łączyć węgli z białkiem. jak jemy mięso/ryby to z warzywami, najlepiej gotowanymi lub duszonymi. kasze/makarony możemy zjeść też z gotowanymi/duszonymi warzywami lub surówkami. bez mięsa/ryb. to powoduje ubytek wagi i wcale się o tym nie myśli, to się samo dzieje, a dla organizmu jest to bardzo zdrowe, zalecane przez lekarzy.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Saraid 29 lip 2012, 07:25
_asia_, Często łapie się na tym,że gdyby nie mój organizm ,a raczej jego osłabienie wogóle zapomniałabym,że trzeba jeść nigdy nie jestem głodna mam dobrze ile oszczędności :P
Saraid

przez _asia_ 29 lip 2012, 10:39
Svafa napisał(a):_asia_, Często łapie się na tym,że gdyby nie mój organizm ,a raczej jego osłabienie wogóle zapomniałabym,że trzeba jeść nigdy nie jestem głodna mam dobrze ile oszczędności :P

to niedobrze... :roll:
powiem Ci, że ja przechodziłam 2 anoreksje i epizod trzeciej, a teraz jak chcę jeść (zdrowe, smaczne pokarmy) to i tak średnio to idzie, bo się nabawiłam problemów ze zdrowiem i prawie na wszystko jestem uczulona. :/ jedynie dzięki kuchni pięciu przemian mogę jako tako funkcjonować - i - o dziwo - jak na moją wagę i problemy zdrowotne naprawdę całkiem dobrze, lekarze nie mogą tego pojąć. :P a cała tajemnica w kuchni 5 p. i tmc. :D
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Saraid 29 lip 2012, 11:22
_asia_, Wiem że masz racje ale ja sie tym jakoś zbytnio nie przejmuję,włancza mi się moja autodestrukcja.
Saraid

przez andre143waw 29 lip 2012, 16:51
ja niestety nie moge zbyt długo być głodny, kwasy sie wytwarzaja i brzuch dokucza, musze jesc w miare regularnie, niefajnie
Gdybyś miał jeden strzał, lub jedyną szanse by zdobyć to czego pragniesz, wykorzystałbyś ją czy po prostu pozwolił jej się wyślizgnąć ?

przez Saraid 29 lip 2012, 16:52
andre143, Dzięki temu jeszcze żyjesz :D
Saraid

Sortuj wg