Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez pisanka 15 cze 2012, 00:17
GregoryHouse ja przyszłam i powiedziałam, że chyba mam problemy z jedzeniem, a psychiatra od razu wyłapuje i sam zadaje pytania, tak, że łatwiej jest pociągnąć temat :)

Laima a co z terapią? nie wspiera Cię teraz nikt?

Snejana, czemu wstrętne? To dobrze, że jesz normalnie i nie przejmujesz się wagą! tak trzymaj!

Freya co się stało?

przez Artemizja 15 cze 2012, 19:14
W środę przyznałam się terapeutce,że im więcej mam stresu,tym jest gorzej,a teraz jest dość szczególnie stresujący czas.Stwierdziła,że dobrze by było pociągnąć ten temat na następnej sesji,bo oczywiście zaczęłam o tym mówić na odchodnym.Może coś z tego wyjdzie...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez bretta 15 cze 2012, 19:37
Bellatrix, wraca ed? Pogadaj o tym, chociaż wiem, to trudne, ja zawsze omijam ten temat jak ognia... terapeutka już o tym wie i często specjalnie od tego sesje zaczyna...
Trzymaj się, wytrzymasz, trzeba przetrwać najgorsze...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Laima 15 cze 2012, 19:41
Mama mi powiedziała "ale ciebie w tym szpitalu przegłodzili" bo za dużo sera poszło.Zabolało :why:
Laima

przez Artemizja 15 cze 2012, 19:44
bretta, wraca.Też omijam ten temat,bo to nie jest coś,czym chciałabym się chwalić.Dla mnie to powód do wstydu,bo nad sobą nie panuję.Nie mogę ostatnio rozładować emocji i odreagowuję w ten sposób.Tych kilka szarych komórek,które mi zostały,podpowiadają,że trzeba o tym porozmawiać na terapii,dopóki jeszcze na dobre się nie rozhuśtało.Nie ma to jak być w sprzeczności z samą sobą-rozum kontra niekontrolowane emocje...

-- 15 cze 2012, 19:45 --

Laima, Kasiu,wiem,że to trudne,ale spróbuj zignorować to,co powiedziała mama...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez bretta 15 cze 2012, 21:25
Bellatrix, skąd ja to znam:( błędne koło. Kiedy wymiotuje, nie jem - mam poczucie kontroli, ale mam też cholerne wyrzuty, brak szacunku i nienawidzę siebie i tak naprawdę życie wymyka się wtedy spod kontroli...

Laima, moi rodzice nie wiedzą o moim ed, od ojca prawie każdego dnia słyszę docinki w stylu "nie jedz tyle", "znowu coś jesz", "wam to nigdy nie dość" itd. itp... i to nie zależenie od tego czy sie je sałatke czy ciastko, zawsze takie same komentarze...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Laima 15 cze 2012, 21:43
bretta, moja mama wie o moich problemach.Raz gani,że za mało,jak za dużo jedzenia pójdzie to też źle.
Mama to od wszystkich wymaga,żeby jak najmniej jedli,żeby mało kosztowało.Jak jestem z mamą na zakupach i sięgam z półki coś powyżej 5-7 złotych to robi z kwaszoną minę,albo coś powie.
Poza tym w domu panuje zasada,że trzeba się pytać mamy czy można zjeść to czy tamto.
eych :(
Laima

przez pisanka 15 cze 2012, 21:52
:(((( może warto coś z tym zrobić Laima? Chociaż pewnie wielu metod probowałas...

przez Artemizja 16 cze 2012, 06:10
Laima, znam to z autopsji Kasiu i wiem,że takie podejście otoczenia,wcale nie pomaga sobie poradzić.Wręcz przeciwnie-jeszcze bardziej w to wpędza.Trzymaj się Kasiu... :(

Administrator

przez smutna815 22 cze 2012, 17:00
czy mam zaburzenia odżywiania?

Sama się już pogubiłam.. Nie wiem już czy mam jakieś zaburzenia odżywiania czy tylko sobie wymyślam.
Od 2010 roku do teraz na zmiane chudnę i tyje. Chudnę czasem zdrową dietą, czasem głodówkami. Tyję bo najczęściej się objadam. Trwa to najczęsciej pare dni. Nie jest tak ze caly czas tylko pochlaniam, ale jak juz zjem troche za duzo to uważam caly dzien za zmarnowany:/ Ostatnio zdarza mi się wymiotować po posiłku, czasem się przeczyszczam, czasem jeżdże długo na rowerku stacjonarnym. Był też okres kiedy miałam obsesje na punkcie zdrowego jedzenia, był też taki że czułam sie winna po zjedzeniu kromki chleba.. Moja najniższa waga to 44 kilo, a najwyższa 59. (mam 161 wzrostu). Obecnie waże 52 kilo i czuje się jak hipopotam. Chce schudnąć, bo nie moge na siebie patrzeć, ale jestem już tak wykończona psychicznie tym całym "dietowaniem", że jak na razie nic mi z tego nie wychodzi:(.. Anoreksja to nie jest, bulimia chyba też nie całkiem, wiec pytam się Was: Czy mam problem z jedzeniem czy tylko próbuje usprawiedliwic swoje obżarstwo?
Z góry dziękuje za odpowiedzi:)
Ostatnio edytowano 22 cze 2012, 20:23 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść Twojego postu

przez Snejana 22 cze 2012, 20:31
smutna815, powinnaś udać się do specjalisty i nie tłumaczyć się żadnym "obżarstwem". Głodowki, przeczyszczanie się, wymioty - to typowo bulimiczne zachowanie, nie trzeba również mieć niedowagi, by mieć zdiagnozowane ed. Jezeli nie panujesz nad swoim odzywianiem i ma to negatywny wpływ na Twoje zdrowie, a z tego co piszesz to ma, to powinnaś iść do lekarza.
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez moniqe33 28 cze 2012, 17:19
smutna815 napisał(a):czy mam zaburzenia odżywiania?

Anoreksja to nie jest, bulimia chyba też nie całkiem, wiec pytam się Was: Czy mam problem z jedzeniem czy tylko próbuje usprawiedliwic swoje obżarstwo?
Z góry dziękuje za odpowiedzi:)

ale to są zaburzenia odżywiania....jeśli chcesz to zmienić, ale tak naprawdę to idź do jakiegoś specjalisty im dłużej to trwa tym trudnej cokolwiek zrobić....że tak powiem kwestia przyzwyczajenia....jak u mnie.... :bezradny:
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez Snejana 29 cze 2012, 01:19
Mam ochote rzucić to całe leczenie w pizdu...
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez moniqe33 29 cze 2012, 13:29
czemu ??? widze ze jestes z krak... tak jak ja gdzie sie leczysz ??
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

Sortuj wg