Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia)

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez nube 07 cze 2012, 21:15
Frappe napisał(a):Aha, i zdecydowałam, że powiem wszystko rodzicom. Tylko i wyłącznie dlatego do tego doszłam, bo przytyłam, i boję się, ze przytyję więcej, choć wciąż codziennie wymiotuję. Jednak, jak widać, za mało :( Ale może mama znajdzie dla mnie jeszcze jakąś psycholog, w końcu to jej branża, a mimo że zmieniłam opinię o tej szkolnej o 180 stopni, to to jednak nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. I tamta druga pomoże mi schudnąć.
Hm, chyba, że uda mi się zrobić to samej, i znów rzucić słodycze ( bo one źle robią na wszystko), wtedy rozmowa z mamą nie będzie konieczna.

:shock:
Wg Ciebie Twoja waga jest istotą problemu? I terapia ma na celu tylko pomoc w odchudzaniu (zaprzestaniu wymiotowania dla spadku wagi)? :roll:
Po tym, co napisałaś, bardzo widać, że jednak nie chcesz wyzdrowieć... Wręcz przeciwnie.

przez Frappe 07 cze 2012, 22:18
Ja już sama nie wie, czego chcę :roll:
Ale sądzę, że kiedy ogarnę wagę (PÓKI JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO!), to sobie wszystko na spokojnie przemyślę i będę mogła dostrzec ew. błędy logiczne xd Ale faktycznie, wolałabym tego nie kończyć na razie.. choć jeśli inaczej się nie da, to cóż. (Ale jakiś głos mówi mi, że to nie jest do końca w porządku.)
"A niech diabli porwą te wasze domy!
To one są winne,
że mnie robaki zeżrą na kolację."

przez agnes92 09 cze 2012, 00:06
Witam. Nie wiem czy dobrze umieszczam posta, w razie co proszę o upomnienie.
Choruję na ED od jakichś trzech lat. Najpierw anoreksja, ciągłe tuczenie w szpitalu na zmianę z chudnięciem (byłam 3 razy hospitalizowana), potem bulimia (i też jedna hospitalizacja). Z tą drugą zmagam się do tej pory, a właściwie to nie daję sobie rady... Przez ciągłe napady przytyłam jakieś 17kg. Wymiotuję czasem, biorę leki, które hamują mi odruch wymiotny i nie zawsze mi się to udaje. Wczoraj np. 4 razy objadałam się i wymiotowałam... Do tego mam silne myśli samobójcze (mam jedną próbę za sobą), nie wiem, co robić. Jestem zdania, że tylko szpital mi teraz pomoże, ale ostatnio na wizycie lekarka nie chciała mi wystawić skierowania, twierdząc, że muszę sobie radzić sama... A ja już nie wiem, co mam robić, próbuję wszystkiego, a ciągle zawodzi. Dzisiaj miałam pierwsze spotkanie z terapeutką, jest jakaś nadzieja... Jakaś, bo bardzo wątła. Mam już dość tej bulimii. ; ( Co mam robić? Iść znowu do lekarki i prosić skierowanie? Boję się siebie, czasem nad sobą nie panuję, okaleczam się itd. Boję się, że zrealizuję jeden ze swoich planów...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Frappe 09 cze 2012, 00:54
Bardzo dobrze, że zaczęłaś terapię, skoro, jak sama przyznajesz, dało Ci to choć trochę nadziei :great: Terapia prywatnie? Co do lekarki - nie przejmować się głupim babskiem, jeśli możesz, to zmienić! Powiedz terapeutce o szpitalu, jeśli sądzisz, że to pomoże, to może warto spróbować!
"A niech diabli porwą te wasze domy!
To one są winne,
że mnie robaki zeżrą na kolację."

przez bretta 10 cze 2012, 22:57
agnes92, zacznij terapię, chodź na nią koniecznie, to bardzo ważne. jeżeli by Ci się pogorszyło to sama pójdź na pogotowie, powiedz że masz silne myśli samobójcze, powinni Cię chociaż na obserwacje na oddział skierować wtedy...

powiedzcie mi, a jak inni ludzie, myślicie że Was rozumieją w jakimś stopniu chociaż?
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez bretta 11 cze 2012, 11:56
GregoryHouse, najtrudniej zacząć, ale psychiatra zwykle zadaje pytania przy pierwszej wizycie. Ja powiedziałam tylko że mam problemy z jedzeniem a cała reszta sama poszła, odpowiedź na serie pytań. Nie bój się, to nie jest takie straszne, tylko pójdź do jakiegoś lekarza o którym coś wiesz, jeżeli się da, a nie w ciemno...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Laima 11 cze 2012, 13:05
Ciagle wynuotuje. Czy po jedzeniu cz tak,tylko pi wodzie dla rozładowania napięcia
Laima

przez bretta 11 cze 2012, 13:44
Laima, długo tak nie pociągniesz...

przez Snejana 11 cze 2012, 14:53
To wstrętne, że zaczęłam jeść normalnie, nie przejmuję się wagą a i tak coś nie tak, jak być powinno.
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

przez Laima 11 cze 2012, 16:04
Snejana, ja też źle się czuje jak normalbieje z jedzeniem
Laima

przez Saanna 11 cze 2012, 19:57
a ja sie ostatnio doweidzialam, ze mam tendencje bulimiczne. Jak chce szczerze wyrażać emocje, to ... wymiotuje, taki to dla mnie stres. ostatnio mi sie to zdarzylo - kilka razy w ost. polroczu. wczesniej tak nie mialam. mnie najbardziej martwi tylko sen, nic więcej.

przez vifi 11 cze 2012, 20:07
agnes92 napisał(a):muszę sobie radzić sama
:?: :evil:
Możesz iść do jakiegoś innego psychiatry i powiedzieć jaka jest sytuacja. Dobrze że zaczęłaś terapię, możesz na niej poruszyć ten problem.

przez freya 14 cze 2012, 21:30
Witam, dawno nie byłam na forum, ponieważ wylądowałam w szpitalu.

Poza tym u mnie nic nowego, dalej się głodzę...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez bretta 14 cze 2012, 23:42
freya, przez anoreksje wylądowałaś w szpitalu?

Sortuj wg