Niska samoocena a zaburzenia odżywiania

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Artemizja 26 maja 2013, 22:47
wiem że jak schudnę to i tak znajdzie się coś do czego się przyczepią
To spróbuj nie zwracać na to uwagi. Inni niech się zajmą własnymi ciałami, a nie cudzymi. Nie pozwól, żeby opinia innych tak na Ciebie wpływała...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Monti 01 cze 2013, 23:14
Na pewno tak jest, czym człowiek gorzej się ze sobą czuje, tym stara się zmienić swój wygląd, a to jest związane z intensywnym odchudzaniem, które może powodować zaburzenia żywieniowe.
Usunięto spam z podpisu

przez dirtimary 12 sie 2013, 10:24
Mam bardzo niską samoocenę. Najpierw anoreksja, teraz bulimia... Tak naprawdę w życiu osiągnęłam bardzo wiele, a do tej pory wynajduję same złe aspekty swojej egzystencji, zamiast dobrych, których jest chyba więcej??? Umiem pomagać innym ludziom i doceniam ich. Siebie często nienawidzę i ciągle krytykuję. Pracuję nad tym. Widzę światełko w tunelu :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcins 13 wrz 2013, 16:09
Nefertari napisał(a):Zastanawiam się,jak duży związek jest między niską samooceną a problemami z jedzeniem?Również macie wrażenie,że ma to ogromny wpływ na walkę z zaburzeniami odżywiania?Potraficie sobie z tym radzić?

Przez moją niską samoocenę zaczęły się poważne problemy z odżywianiem. Jak byłam mała byłam nieco pulchniejsza niż rówieśnicy, jakoś strasznie nie odstawałam wagą czy wyglądam, ale jednak... A wiadomo jak to z "koleżankami i kolegami" potrafi być. Zaczęłam wpadać w anoreksję, jadłam strasznie mało, wiecznie wybrzydzałam. Mam już prawie 19lat i problem z moją chudością i nie jedzeniem przeszedł w zupełnie co innego. Obecnie mam rozwalony metabolizm, nadwagę. Nie radzę sobie z tym, mam niesamowicie niskie poczucie własnej wartości, czuję się źle ze swoim ciałem.

Czy niskie poczucie własnej wartości sprawia,że próbujecie w jakiś sposób nieustannie siebie "poprawiać"?

Staram się walczyć z moim wyglądem. Uprawiam dużo sportu, staram się prawidłowo odżywiać, jednak zrzucić sadełko może mi być piekelnie trudno ze względu na rozwalony metabolizm.

Nigdy nie byłam na żadnej terapii, z nikim na te tematy nie rozmawiałam, a wiem, że powinnam udać się do psychologa... Jednak nie mam odwagi, poza tym nie znosiłabym komentarzy mojej rodzinki, że po co a na co mi leczenie się, że przecież nie mam problemów, jestem głupia i wymyślam i na siłę :roll:
marcins

przez Artemizja 14 wrz 2013, 22:20
marcins, jesteś już pełnoletnia, więc nie musisz o niczym mówić rodzinie. Jeśli czujesz, że wizyta u psychologa mogłaby pomóc, to idź. Tutaj chodzi o Ciebie i Twoje zdrowie, a nie o rodzinę i ich opinie...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg