Co Nam pomaga w walce z zaburzeniami odżywiania

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Candy14 31 maja 2015, 21:08
Tez mna wstrzasnelo :?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Artemizja 31 maja 2015, 21:22
Candy14, po prostu makabra. Ale niestety...na tym polega ta choroba.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Ryuuk 31 maja 2015, 21:35
Candy14 napisał(a):http://www.tvn24.pl/rachael-farrokh-i-jej-walka-z-anoreksja,546385,s.html

Uważam, że w momentach słabości to dobra rzecz do obejrzenia. To znaczy, całym sercem kibicuję tej kobiecie, żeby wyszła z tej przeklętej choroby, ale dzięki takim reportażom uświadamiamy sobie, że anoreksja to okrutnie poważna rzecz.
Miałam dziś dzień słabości. Przeszło mi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 31 maja 2015, 22:04
Ryuuk, miedzy innymi dlatego to wrzucilam... ta choroba to nie sa zarty
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez acherontia-styx 01 cze 2015, 00:41
Niestety, ale szanse na przeżycie tej kobiety są bardzo marne. O ile dobrze pamiętam nie ma udokumentowanego przypadku osoby, która by przeżyła mając BMI poniżej 10. Zresztą mając praktyki na oddziale intensywnej terapii miałam okazje widzieć 2 dziewczyny ważące po 20pare kg. Jedna zmarła praktycznie na naszych oczach, jak potoczyły się dalsze losy drugiej nie wiem ale pomimo tego, że wszyscy życzyli jej jak najlepiej rokowania nie były dobre.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez naleczjerzyjerzy 16 cze 2015, 11:44
acherontia-styx napisał(a):Niestety, ale szanse na przeżycie tej kobiety są bardzo marne. O ile dobrze pamiętam nie ma udokumentowanego przypadku osoby, która by przeżyła mając BMI poniżej 10. Zresztą mając praktyki na oddziale intensywnej terapii miałam okazje widzieć 2 dziewczyny ważące po 20pare kg. Jedna zmarła praktycznie na naszych oczach, jak potoczyły się dalsze losy drugiej nie wiem ale pomimo tego, że wszyscy życzyli jej jak najlepiej rokowania nie były dobre.

To straszne co opisujesz. Niestety anoreksja jest coraz bardziej powszechną choroba, ponieważ media sprzedają nam z każdej strony nierealny obraz kobiety.

przez Artemizja 22 cze 2015, 22:20
naleczjerzyjerzy, myślę, że to nie tylko wina mediów...

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez ctzo 15 lip 2015, 08:50
Artemizja napisał(a):naleczjerzyjerzy, myślę, że to nie tylko wina mediów...

W Polsce mamy ponad 30 milionów ludzi. Gdyby to była tylko wina mediów, to każdy by się pochorował patrząc na niektóre z naszych modelek. Przyczyny są znacznie głębsze i najczęściej aby w ogóle doszło do zaburzeń w jedzeniu, to muszą zostać zaburzone jeszcze trzy inne obszary: osobowości, rodziny i o podłożu biologicznym.

przez milfka 15 lip 2015, 17:22
Najlepszym sposobem na brak zaburzenia odżywania, jest aktywność fizyczna - siłownia, bieganie, fitness. Wtedy wiesz, że musisz zjeść, aby nabrać energię.

przez Artemizja 06 sie 2015, 18:08
milfka, niekoniecznie najlepszym. W wielu przypadkach nic to nie daje. Można się wręcz zamęczać, a choroba i tak zrobi swoje :(

Administrator

przez caliope 20 sie 2015, 22:30
acherontia-styx napisał(a):Niestety, ale szanse na przeżycie tej kobiety są bardzo marne. O ile dobrze pamiętam nie ma udokumentowanego przypadku osoby, która by przeżyła mając BMI poniżej 10. Zresztą mając praktyki na oddziale intensywnej terapii miałam okazje widzieć 2 dziewczyny ważące po 20pare kg. Jedna zmarła praktycznie na naszych oczach, jak potoczyły się dalsze losy drugiej nie wiem ale pomimo tego, że wszyscy życzyli jej jak najlepiej rokowania nie były dobre.

Tragedia. Mlode dziewczyny tak niewiele wiedza na temat tego czym moze skonczyc sie niewinne odchudzanie czy pomijanie posilkow..

przez adabe 03 wrz 2015, 10:14
Wczoraj zjadłam tylko baton i jedną kromkę chleba, wieczorem zadręczałam się: "znowu nie mam apetytu, zjadłam tak mało, już tak ładnie jadłam a tu znowu spieprzyłam sprawę, wyglądam jak szkielet w skórzanym worku". Potem pomyślałam, że takie oskarżanie się nic nie daje, te przykre słowa słyszałam w dzieciństwie (do dziś słyszę) i tylko się pogrążam myśląc w ten sposób.

Zaczęłam siebie chwalić: "brawo! Zjadłam baton, nie miałam apetytu ale odpowiedzialnie na koniec dnia zjadłam kanapkę" poczułam się o wiele lepiej i właśnie jem owsiankę :) bo pisząc to, nabrałam apetytu. :)

Kiedyś katowałam się, jedząc na siłę wysoko węglowodanowe jedzenie, pilnując godzin itp. ale pogorszyło to tylko moje samopoczucie, jedzenie nie sprawiało mi żadnej przyjemności - było przymusową paszą. Myślę, że takie pochwały są dużo skuteczniejsze, zarówno dla niejadków i przejadających się. Czuję się w porządku wobec siebie a nie jak rodzic, który wmusza we mnie żarcie aż do porzygania (bo z tego powodu mam problemy z jedzeniem, wpychanie jedzenia i krytyka, że wyglądam okropnie). Do dziś często mnie mdli jak patrzę na jedzenie.

Szczerze polecam, pochwalcie to dziecko w sobie: "dziś zjadłam kanapkę (uśmiech)" - niech jedzenie będzie czymś miłym. Albo "jestem dumna z siebie, że nie kupiłam tych ciastek (uśmiech)", aby docenić to, co się robi a nie obwiniać się za błędy. Mam nadzieję, że i wam pomoże, bo wierzę, że małymi kroczkami możemy pozbyć się tego problemu na zawsze :). Trzymam kciuki! :)

przez antananarywa 05 wrz 2015, 20:25

przez Małgorzata79 21 wrz 2015, 16:34
Witam, jestem dziennikarką i do programu tv poszukuję chłopaków, którzy cierpią na anoreksję. Chętnych Panów proszę o kontakt na miastokobiet@tvn.pl

Sortuj wg