Co Nam pomaga w walce z zaburzeniami odżywiania

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez myszka40 01 mar 2013, 13:22
Dieta zapięta na maksa i mnie to wygląda tak białko 2-3g/1kg masy ciała ,tłuszcze 1g/1kg reszta węglowodany żłozone bez cukrów prostych. Cukry proste tylko po treningu albo rano
Pozdrawiam Rafał

Nie mam 40lat

przez precyzja 03 kwi 2013, 21:33
pisanka napisał(a):ta choroba to jakiś koszmar ;( kiedyś pomagał mi sport, zobaczymy jak teraz będzie. od poniedziałku wrócę na siłownię i zumbę. może jak się czymś zajmę to nie będę myślała o jedzeniu. tylko boję się, że to pójdzie w drugą stronę. zacznę ćwiczyć kompulsywnie znowu i będę tylko to robić to skatowania. czemu ja nie potrafię normalnie funkcjonować? :hide: a jak na Was działa sport? nakręca, czy raczej pomaga?

Mi pomaga. Ale muszę planować, i to nie każdy dzień, tylko od razu cały tydzień albo miesiąc. Wtedy wiem, że nie przegnę w żadną stronę. Będę czuła się zdrowo, lekko. Wtedy też mniej panikuję z jedzeniem bo jak sobie rozładuję napięcie biegając czy "pakując" to nie mam potrzeby zagłodzenia się czy wrzucenia czegoś w siebie "na wyrzyganie".
Pomagają też trafione komplementy ("aleś Ty kruchutka" zamiast: "zdrowo wyglądasz"). Ale te zdarzają się rzadko=p

przez Rommeti 11 kwi 2013, 20:09
Ciekawy temat, próbuję znaleźć jakieś informacje jak pomóc przyjaciółce, która cierpi na bulimię. Ciekawy jest ten pomysł z planowaniem. Możecie mi powiedzieć, czy same doszłyście do takiego podejścia do sprawy, czy może ktoś wam to zaproponował. I czy dużo was to kosztowało? Bo chciałabym pomóc przyjaciółce, ale nie chciałabym też jej zdenerwować, tym bardziej, że nie chodziła do żadnego psychiatry jeszcze i jest drażliwa jeśli chodzi o ten temat.
Usunięto spam z podpisu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez shelley01 15 kwi 2013, 00:53
Mi pomaga ból .
Tak ból , bo głodu już od lat nie czuję . Kiedy nie jem cały dzień mam potworne zawroty głowy , dlatego nawet na siłę staram się coś zjeść .

Wcześniej kiedy w wieku 18 lat ważyłam 39 kg pomógł mi brat , jechaliśmy wtedy kupić samochód na 2-gi koniec Polski , był tak zmęczony że wiedziałam że muszę mieć energię aby mu jakoś pomóc , i wtedy zaczęłam jakoś normalnie jeść ( głupie ale życie mi uratowało ! ) .

Aktualnie ważę ok. 44 kg , do teraz wiem że nie wyszłam całkowicie z tej choroby ale mam świadomość tego że może powrócić dlatego trzymam łeb na karku :)

przez anita85 15 kwi 2013, 13:12
Mi pomagają moje dzieci i świadomość że muszę mieć dla nich siłę. Dzięki temu bezproblemowo udaje mi się wygrać z własnym organizmem.
Usunięto spam z podpisu

przez Artemizja 17 kwi 2013, 06:59
shelley01, radziłaś się jakiegoś specjalisty, co zrobić? Wiesz, że to choroba i skoro nadal z tego nie wyszłaś, to może dobrze by było zasięgnąć porady?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez wysłowiona 17 kwi 2013, 08:02
Ciekawy temat, próbuję znaleźć jakieś informacje jak pomóc przyjaciółce, która cierpi na bulimię. Ciekawy jest ten pomysł z planowaniem. Możecie mi powiedzieć, czy same doszłyście do takiego podejścia do sprawy, czy może ktoś wam to zaproponował. I czy dużo was to kosztowało? Bo chciałabym pomóc przyjaciółce, ale nie chciałabym też jej zdenerwować, tym bardziej, że nie chodziła do żadnego psychiatry jeszcze i jest drażliwa jeśli chodzi o ten temat.

Moja przyjaciółka z bulimią zaczęła jeść regularnie (i tak trochę głupio, bo 3 posiłki o ustalonych godzinach, zamiast 5, ale jej pomaga), jak podpatrzyła u mnie ;) To też był i dalej jest strasznie drażliwy temat, ale ja zaczęłam jeść o stałych godzinach bez podjadania i po prostu opowiadałam jej, jakie to super. Mówiłam o tym, że nie czuję głodu między posiłkami, zwłaszcza, jak regularnie wrzucam niskie węglowodany. Mów o swojej dobrej diecie, może się też nakręci ;)

przez shelley01 20 kwi 2013, 11:37
Lilith napisał(a):shelley01, radziłaś się jakiegoś specjalisty, co zrobić? Wiesz, że to choroba i skoro nadal z tego nie wyszłaś, to może dobrze by było zasięgnąć porady?

Tradycyjnie jak ognia unikam lekarzy , nie ważne czy mam problemy psychiczne czy fizyczne .
Znam swój głupi charakter i wiem że jeżeli pójdę do lekarza to dopiero wtedy mi się wkręci że jestem chora .
Aktualnie cały czas kontroluje siebie aby jeść ale kiedy tylko dzieją się złe rzeczy to mam ochotę się zagłodzić na śmierć = chwilowe myslenie :)

przez evita85 21 kwi 2013, 13:21
a powiedziecie mi jak kogoś, może nie zmusić, ale przekonać, żeby poszedł na psychoterapię? bo z tego co czytałam to bardzo dobrze wspomaga to walkę z zaburzeniami odżywiania, moja przyjaciółka twierdzi, że nie ma problemu, że jest już zdrowa a ja dobrze widzę i wiem, że kłamię :/ czy znacie we Wrocławiu psychoterapeutów, którzy jej "nie wystraszą" (ostatnim razem przerwała terapię), słyszałam, że w Alter Ego prowadzą psychoterapie zaburzeń odżywiania, ale jakich mają tam specjalistów? a może poszukać jeszcze gdzieś indziej?

przez niemanic 27 kwi 2013, 15:52
Ja aby nie dopuścić do ,,napadów" wypijam bardzo duże ilości wody, jak czuje się strasznie głodna a wiem, że jak zaczne jeść to już nie skończe to wypijam zieloną herbatę z 5 szklanek wody i tak co godzinę, byle dotrwać do następnego dnia. A jak już dojdzie do napadu to po mnie... W sumie dobrym sposobem na napady jest przyrządzanie gorących zup mlecznych bo nie da się ich pochłonąć od razu i podczas jedzenia można się uspokoić poczuć najedzonym i może do napadu nie dojść... ale nie zawsze to pomaga...

przez Helvetti 06 maja 2013, 21:02
Zauważyłam, że odkąd przestałam rzygać po 4 razy dziennie mam dużo ładniejsze włosy. Taka tam mała motywacja, mała ale chociaż :P
got a date with suicide.

przez Anna Maria 30 maja 2013, 23:21
Mnie chyba podeszły wiek jak na osobę z ed wyleczył
Anna Maria

przez Artemizja 31 maja 2013, 20:00
kasiątko, Kasiu, przecież Ty jesteś młodą dziewczyną, więc jaki podeszły wiek? :shock:
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Anna Maria 31 maja 2013, 21:55
Lilith, jak na osobę z ed ;)
Anna Maria

Sortuj wg