Co Nam pomaga w walce z zaburzeniami odżywiania

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Michał.z.Łodzi 30 wrz 2015, 01:26
Witam wszystkich.

Mnie w moich zaburzeniach odżywiania bardzo pomagają przygotowane dzień wcześniej posiłki. Wszystkie 5 i jedzenie ich w mniej więcej równych odstępach czasu. Wiem slogan ale mnie akurat pomogło.

przez Tweedles 05 paź 2015, 12:04
Chłopczyk z zaburzeniami odżywania ? A myślałem, że to dotyczy tylko "attention whore" aka "atencyjnych kurew", w sensie - dziewczynek, które nie otrzymały uwagi od rodzicieli i wymuszają ją na nich przez rzyganie i głodówki, ale chłopak? Nie przystoi :nono: !
There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.

przez Marcin2013 05 paź 2015, 12:14
Napewno jedzenie pomaga:-)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cichyczlowiek 17 paź 2015, 11:45
Od dziecka nie lubię jeść kartofli. Wszyscy na około mówią że warto to jeść, bo jest zdrowe.

przez antananarywa 17 paź 2015, 14:51
Tweedles napisał(a):Chłopczyk z zaburzeniami odżywania ? A myślałem, że to dotyczy tylko "attention whore" aka "atencyjnych kurew", w sensie - dziewczynek, które nie otrzymały uwagi od rodzicieli i wymuszają ją na nich przez rzyganie i głodówki, ale chłopak? Nie przystoi :nono: !

a cóż to za jednokierunkowe myślenie? nie zawsze chodzi o uwagę, choć faktycznie, bardzo często.

przez kruczonska 28 paź 2015, 10:10
Anoreksja często uważana jest za przypadłość kobiecą. Tymczasem 1 na 4 chorych jest płci męskiej. Mężczyźni, podobnie jak kobiety, odczuwają silną presję posiadania „idealnego” ciała. Jednak w przeciwieństwie do dziewcząt, mężczyźni nie chcą być bardziej szczupli, a muskularni. Podczas gdy zaburzenia odżywiania wśród kobiet najczęściej objawiają się przejadaniem się i wymiotami, mającymi na celu utratę wagi, mężczyźni często skupiają się na budowaniu masy mięśniowej przy jednoczesnym zachowaniu szczupłej sylwetki. Niestety dla większości ludzi jest to cel niemożliwy do osiągnięcia.

przez Anke 02 lis 2015, 22:53
Ja przechodzac anoreksje nie chciala zwracac na sibie uwagi, ja kochalam to ze moglam cos w swoim zyciu kontrolowac i bylo to tylko moje. moja kontrola. Dopiero w chwili kiedy trafilam do szpitala i lekaz mi powiedzial , ma pani zanik tkanki tluszczowej jeszcze jeden kilogram w dol to koniec.
Wyszlam z anoreksji, jem normalnie ale do tej pory brakuje mi tej kontroli ktora byla widoczna na moim ciele.

przez Jevisala 09 lis 2015, 12:45
Ja rozważam zamówienie diety opracowanej przez dietetyków z dostawą do domu. Czytałam o tym na xxxxxxxxxxxxxx i wydaje mi sie, że otrzymanie odpowiedniej liczby posiłków każdego dnia, nie za dużych, a wartościowych powinno pomóc w rozwiązaniu problemu.

przez Expresia 23 sty 2016, 18:25
Pomogły mi dwie książki: "Jak pokonać anoreksję? Trening" - dzięki niej znalazłam wewnętrzne powody, przez które cierpiałam na zaburzenia odżywiania tj: potrzeba kontroli itd. Jest tam opisane też kilka cennych technik, bardzo polecam. Oprócz niej wspaniała jest też książka "Jem intuicyjnie", pozwala mi odbudowywać zdrową relację z jedzeniem, rozwiewa dużo mitów dotyczących żywienia, ogółem świetna.
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

przez dari44 19 wrz 2016, 13:50
Jest jedna używka która bardzo dobrze wpływa na apetyt. Oczywiście przy innych zaburzeniach osobowości nie jest polecana, ale ja jednak uważam że to zależy od człowieka. Jednemu pomoże drugiemu zaszkodzi.

przez mimi904 26 paź 2016, 12:13
Bardzo pomocne jest wsparcie bliskiej osoby. Takiej, do której można przyjść i porozmawiać, szczerze opowiedzieć o tym co się dzieje. Anoreksja często powoduje zamknięcie się w sobie, "nie mam problemu". A to nie oto chodzi. Rodzina często boi się rozmów, boi się, że członek rodziny jest chory, nie przyjmuj tego do wiadomości. Wtedy najbardziej potrzeba osoby z poza kręgu najbliższych. Przyjaciela. On czasem pomoże bardziej niż niejedna terapia.

przez Expresia 02 lis 2016, 07:39
Artykuły z tej strony: http://www.centrumzaburzenodzywiania.pl/taxonomy/term/6

Oprócz tego pisałam wyżej o książce "Jem intuicyjnie" - posiadam ją w domu, mogłabym komuś pożyczyć, wyślę za darmo, naprawdę to moja ulubiona, bardzo mi pomogła :)
"Miejsce na cytat głęboki jak moja depresja" - Pałlo Koala

przez sororiare 10 lis 2016, 23:32
Mnie może pomóc jedynie odpowiedni sposób myślenia. Potrzebuję w odpowiedni sposób nakierunkować myśli, żeby zaburzenia mi nie wtargnęły. Do tego potrzebna jest oczywiście energia - energia do tego żeby wyprzeć "atak" własnymi myślami. Skomplikowany proces w sumie.
may the bridges I burn light the way
f25.1 | f60.3
fav jamz today
https://youtu.be/BsRUytkbegY | https://youtu.be/fdH-VJXMyYY

przez Kanashimi 11 lis 2016, 09:29
sororiare napisał(a):Mnie może pomóc jedynie odpowiedni sposób myślenia. Potrzebuję w odpowiedni sposób nakierunkować myśli, żeby zaburzenia mi nie wtargnęły. Do tego potrzebna jest oczywiście energia - energia do tego żeby wyprzeć "atak" własnymi myślami. Skomplikowany proces w sumie.

To ja podobnie. Tylko że ja sama nie jestem w stanie wygenerować takiej energii. :(

Sortuj wg