Uczucie obrzydzenia po posiłku

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez she_lost_control 23 sie 2012, 01:45
Od dzieciństwa czasami dopada mnie dziwne uczucie obrzydzenia w ustach, w gardle, w żołądku. Zazwyczaj znienacka, bez powodu. Czuję gęstniejącą flegmę którą co rusz muszę przełykać powodując kolejne dreszcze obrzydzenia. Ataki nie są na tyle ostre bym miała poważne mdłości czy wymiotowała. Od niedawna ataki się nasilają, po posiłku, dopada mnie wtedy równocześnie uczucie przygnębienia, rozbicia. Opowiadałam o tym neurologowi ale wydaje mi się, że nie zrozumiał o co mi chodzi. Nikt zdaje się nie mieć podobnych doświadczeń. Czy ktokolwiek tu, na forum wie o co mi chodzi i może mieć pojęcie, czy to objaw jakiegoś zaburzenia odżywiania czy raczej nerwicy?
Człowiek cierpiący na bezsenność tak naprawdę nigdy nie śpi i nigdy nie jest przebudzony.
No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha.

przez eroica 23 sie 2012, 05:26
she_lost_control napisał(a):Nikt zdaje się nie mieć podobnych doświadczeń. Czy ktokolwiek tu, na forum wie o co mi chodzi i może mieć pojęcie, czy to objaw jakiegoś zaburzenia odżywiania czy raczej nerwicy?

wygląda na coś z obszaru http://pl.wikipedia.org/wiki/Globus_(choroba) - nic niezwykłego w każdym razie (obstawiałbym, że jeśli z powodu tego uczucia NIE możesz przełykać to jest źle, jeśli przełykanie poprawia sytuację - można wyluzować)

a ponieważ ci to ewidentnie przeszkadza, to zdecydowanie idź do lekarza
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez TheCandyMan 23 sie 2012, 06:28
"Obżarty brzuch ostrego rozumu nie czyni."
Życie sen krótki.
gg44364882

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez she_lost_control 24 sie 2012, 01:01
Nie, to zdecydowanie nie to. Muszę zaznaczyć, że uczucie obrzydzenia dominuje a śliny chyba nawet nie jest więcej, a może po prostu dopiero wtedy zaczynam w pełni zdawać sobie sprawę z tego, co czuję podczas przełykania. Nie czuję wtedy żadnych innych objawów fizycznych. Żadnego bólu. Jedynie to obrzydzenie bez żadnej przyczyny.
Człowiek cierpiący na bezsenność tak naprawdę nigdy nie śpi i nigdy nie jest przebudzony.
No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha.

przez Badziak 24 sie 2012, 03:10
Kierunek: gastrolog
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Sortuj wg