Bycie puszystym - wyrok?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Bycie puszystym - wyrok?

przez grela1 07 lut 2013, 00:11
Ja niestety od wielu lat walczę z nadwagą i nie jestem w stanie zrzucić tych nadprogramowych kilogramów ;( Ćwiczyłam, mniej jadłam ale niestety widocznie taka moja uroda...
______
Sarbinowo noclegi

Bycie puszystym - wyrok?

przez linka 07 lut 2013, 16:35
grela1, ile ćwiczyłaś i co jadłaś? Miałaś badania na hormony tarczycy?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Bycie puszystym - wyrok?

przez depresyjny86 07 lut 2013, 17:38
Dobra,co mam robić: mam duuuuuuuuuuuuuużo nadprogramowych kilosów,duzio za duzio cholesterolu.Mam problem z ćwiczeniami przez chory kręgosłup...no dobra,przez brak ochoty też,ale ten ból jest mocny i znacznie utrudnia jakąkolwiek ee aktywność fizyczną...No i mam jeszcze wadę serca<brak jednego z płatków zastawek albo zastawki?;/ - wiem wiem,to niepoważne,że nie pamiętam jaką mam wadę :oops: >,i w sumie nie wiem,czy mi ćwiczenia fizyczne,jakieś cięższe mogą zaszkodzić..
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bycie puszystym - wyrok?

przez Candy14 07 lut 2013, 17:39
człowiek nerwica, spacery tez wiele daja :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Bycie puszystym - wyrok?

przez bittersweet 07 lut 2013, 17:40
człowiek nerwica, a pływanie ? a cholesterol to chyba zła dieta, za duzo tłuszczy zwierzecych ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Bycie puszystym - wyrok?

przez depresyjny86 07 lut 2013, 17:41
Aaaa no i mam niedoczynność tarczycy,którą leczę - heh ale też nie wiem czy dobrze leczę,muszę znowu zrobić badanie TSH,i poleżć do endokrynologa.W sensie nie wiem,czy nie przesadzam z ilością Euthyroxu (biorę na przemian 75 i 100 - tak kazał endo - i tak już to ponad 2 miesiące trwa)

-- Cz lut 07, 2013 5:45 pm --

Pływanie raczej odpada,pomijając już sprawy fizyczne,to mam traumę z dzieciństwa pewną związaną z pływaniem.....No i boje się ataku paniki w takim miejscu jak właśnie basen;p

Bycie puszystym - wyrok?

przez linka 07 lut 2013, 18:20
człowiek nerwica,
Lekarze bardzo pozytywnie wypowiadają się o dyscyplinach ogólnousprawniających takich jak pływanie, spacery czy jazda na rowerze. Pływanie dodatkowo poprawia funkcję płuc oraz prawidłowy tor oddychania, który usprawnia krążenie krwi w naczyniach. Spacerowanie dobre jest dla początkujących – z czasem można pokonywać coraz dłuższe dystanse. Jazda na rowerze bardzo dobrze usprawnia pracę mięśnia sercowego.

Poza tym na 100% joga i wszystkie "spokojne" dyscypliny :)

Bo o diecie nie wspominam....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Bycie puszystym - wyrok?

przez depresyjny86 07 lut 2013, 20:28
Dziękuję:) .Muszę coś z sobą zrobić,dlatego wprowadzę te wszystkie rady w życie.Mam nadzieje,że tym razem dam radę osiągnąć zamierzony cel .

Bycie puszystym - wyrok?

przez linka 07 lut 2013, 21:33
Zaczyna się sezon niedługo - rower masz? Jeśłi tak zabierz się powoli na przygotowywanie go do sezonu, wszytsko powoli, zrób sobie kilka spacerów, poszukaj fajnych tras rowerowych, po lesie, wiesz - ulubiona muzyczka i jedziesz :)

Dieta, poczytaj, wybierz jakąś - może nie koniecznie np. Dukana który jest "trudny, wymagający i nie dla każdego" ale w związku ze swoim sercem i ciśnieniem myślę, że idealna by była dla ciebie dieta śródziemnomorska odchudzona ;) - a wiosna to super czas na dietę, jest więcej światła, więcej owoców i warzyw w sklepach :) Masz psa? jeśli nie - zastanów się nad tym - to idealny kompan na spacery. Poszukaj nagrań z jogą, zacznij ćwiczyć. Zacznij pić dużo wody. Zrezygnuj o ile to możliwe z pieczywa, makaronów, wyrobów mącznych :) Za to warzywa możesz jeść w opór :)
Przyjaciel forum

Bycie puszystym - wyrok?

przez Michuj 07 lut 2013, 21:47
Zamiast wsiadać od razu na rower, proponuję parę tygodni żreć mniej, gwarantuje że będzie efekt. Później zwalnia metabolizm i trzeba podgonić to ćwiczeniami.
Ale zrób 1 krok. To będzie dużo. Nie uda się? To szkoda czasu na rower ;)
Loża szyderców

Bycie puszystym - wyrok?

przez linka 07 lut 2013, 23:38
Michuj, nigdy nie jest "szkoda czasu na sport" ....... biorąc pod uwagę jego kondycję, problemy z sercem i ciśnienie jakikolwiek ruch nie zaszkodzi :-|
Przyjaciel forum

Bycie puszystym - wyrok?

przez depresyjny86 07 lut 2013, 23:41
Zaczyna się sezon niedługo - rower masz? Jeśłi tak zabierz się powoli na przygotowywanie go do sezonu, wszytsko powoli, zrób sobie kilka spacerów, poszukaj fajnych tras rowerowych, po lesie, wiesz - ulubiona muzyczka i jedziesz :)

linka - rower mam,odpowiednie trasy znajdę.Co do spaceru - od jakiegoś czasu staram się przynajmniej raz w ciągu dnia wyjść gdzieś dalej pomimo lęków,i udaje mi się to i będę to kontynuował. Co do diety:też mi się wydaje,że śródziemnomorska będzie dla mnie dobra,no i jeszcze jeden plus:ostatnio zacząłem lubić warzywa ;) .Nagrania z jogą - już dzisiaj trochę poszukałem i znalazłem pare fajnych nagrań z ćwiczeniami.
Zrezygnuj o ile to możliwe z pieczywa, makaronów, wyrobów mącznych :)

Z tym będzie ciężko,ale..rezygnuję od teraz.

Bycie puszystym - wyrok?

przez linka 08 lut 2013, 18:06
Od zaraz i na zawsze to moje ulubione słowa ;)
Zrezygnuj choć z jednego tego typu posiłku dziennie i już będzie dobrze.....
Przyjaciel forum

Bycie puszystym - wyrok?

przez Michuj 08 lut 2013, 21:09
linka napisał(a):Michuj, nigdy nie jest "szkoda czasu na sport" ....... biorąc pod uwagę jego kondycję, problemy z sercem i ciśnienie jakikolwiek ruch nie zaszkodzi :-|

oczywiście, że nie zaszkodzi, tyle że jeśli od razu rzuci się na głęboką wodę, to jestem pewien na 99,9 %, że polegnie.
Tak więc małymi krokami. Najpierw parę tygodni żywienia racjonalnego i bez sportu waga poleci. Kolejny krok: dorzucać ruch.
Loża szyderców

Sortuj wg