Schizowanie

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Schizowanie

przez magic92 24 cze 2012, 23:44
Choruję na anoreksję i nerwicę natręctw. Nerwicę miałam już dawno, choć nie zdiagnozowaną. W połączeniu z anoreksją, to naprawdę staje się nie do wytrzymania. I mam np. ostatnio takie lęki, że hmm przykład: ktoś z domowników je kalorycznie danie na talerzu, to ja już później tego talerza, choćby był wypucowany nie wiem jak, nie wezmę. W ogóle myję wszystkie sztućce, naczynia za każdym razem skrupulatnie pod wrzącą wodą (w rękawiczkach). Niby wiem, że to jakieś moje absurdy, ale tak jakbym się bała, że kalorie/tłuszcz w jakiś niesamowity sposób za sprawą dotyku przeniosą się na mnie. Czy ktoś z Was ma/miał takie jazdy i może polecić jakieś doraźne metody na walczenie z myślami?

Schizowanie

przez Snejana 25 cze 2012, 00:09
Myślę, że to minie, gdy zaczniesz wychodzić z anoreksji. Znam przypadki, gdy dziewczyny przestawały myć zęby bo bały się kalorii zawartych w paście (!) ja osobiscie nie chcialam wąchac jedzenia i też bałam się, że np. zastaje mi na rękach w trakcie zmywania naczyń a potem jakoś przeniesie się na to co jem, ale to minęło, gdy zaczęłam próbować normalnie jeść. Ciężko walczyć z takimi myslami, ja tylko powtarzałm sobie "przecież wszyscy to robią i wcale przez to nie tyją, kiedyś miałaś normalne podejście i spróbuj do tego wrócić"
"I czemu głupi człowiek czepia się tak uparcie popełnionej omyłki, czemu poraniony, pokaleczony, świadomy, że idzie złą drogą brnie wciąż dalej, ciągle się łudząc, że to może nie była omyłka?"

Schizowanie

przez magic92 25 cze 2012, 08:50
Staram się tak właśnie podchodzić, jednak często te myśli urastają do niebotycznych rozmiarów. Wczoraj wykminiłam, że to pewnie dlatego, że inne absurdalne objawy, które miałam 2 lata temu gdy zaczęłam chorować, też nie mniej głupie niż aktualne, zostały pokonane. Więc potrzeba kontroli przeskakuje na inne sfery. Straszne to, co nasza podświadomość czasem potrafi z nami robić. Dziękuję Ci za odpowiedź!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Schizowanie

przez moniqe33 28 cze 2012, 17:04
ja jak rok teu zaczynała pracę w pizzeri to miałam schizy , że kalorie przez skórę mi przechodzą...bo mimo małych ilości jedzenia i duzej aktywności waga ani drgneła....wiem , ze to debilne, ale chciałabym wrócic do takiej obsesji bo im bliżej anoreksji tym dalej od bulimi.....
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

Schizowanie

przez Fleure_De_Violette 01 lip 2012, 15:39
Snejana napisał(a):Myślę, że to minie, gdy zaczniesz wychodzić z anoreksji. Znam przypadki, gdy dziewczyny przestawały myć zęby bo bały się kalorii zawartych w paście (!) ja osobiscie nie chcialam wąchac jedzenia i też bałam się, że np. zastaje mi na rękach w trakcie zmywania naczyń a potem jakoś przeniesie się na to co jem, ale to minęło, gdy zaczęłam próbować normalnie jeść. Ciężko walczyć z takimi myslami, ja tylko powtarzałm sobie "przecież wszyscy to robią i wcale przez to nie tyją, kiedyś miałaś normalne podejście i spróbuj do tego wrócić"

Ja miałam identycznie - podczas moich "dawnych" zaburzeń z odżywianiem, a do tego unikałam nawet picia zwykłej wody, bo wydawało mi się, że zakończy się to natychmiastowym wzrostem wagi.
Life always offers you a second chance. Its called tomorrow.

Schizowanie

przez mikra78 14 gru 2013, 16:08
moniqe33 napisał(a): im bliżej anoreksji tym dalej od bulimi.....

Kurka podwodna, stare, ale jare i tak jare, że aż do bólu prawdziwe spostrzeżenie pewnej prawidłowości dla wielu z tych, które borykają się z naprzemiennymi epizodami anoreksji i bulimii :(
mikra78

Sortuj wg