Leczenie bulimii

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Bulimia

przez SzatanskaArcypelina 29 sty 2015, 22:03
Witam, stwierdziłam u siebie bulimie, co potwierdziła moja psycholog a od psychiatry dostałam skierowanie do szpitala. Lecz postanowiłam na razie zawalczyć sama bo nie chce mieć etykietki człowieka który przebywał w takim miejscu, oraz naczytałam się trochę o tym jak traktują tam takie osoby. Psychiatra który dawał mi skierowanie moim zdaniem trochę źle mnie potraktował. Mam zamiar pójść do innego. Czy jest szansa że trochę bardziej się przejmie i nie da mi biletu do psychiatryka w jedną stronę tylko może sam zdiagnozuje i przepisze jakieś leki zmniejszające apetyt? Jeszcze jedną sprawą jest to że gdy się stresuje nasila mi się obżarstwo po czym zalewa fala wyrzutów sumienia a potem wiadomo... zwracam posiłek, często jak już nie mogę wymiotować i wiem że przytyje to się tnę. Kiedyś też często po jedzeniu wymiotowałam, lecz później zajęłam się zdrowym odżywianiem i mi minęło. Ostatnio wydarzyło się w moim życiu wiele sytuacji które wywołują stres typu zmiana środowiska, do tego nasilenie się nerwicy. Boje się wśród ludzi wiec jem, a potem boje się że przytyje. Jeno napędza drugie. Jakie macie doświadczenia z pokonywaniem tych zaburzeń, jak sobie z tym poradziliście i czy nawracają?

Leczenie bulimii

przez self 31 sty 2015, 00:03
jak u Was wygląda dawkowanie fluo?? bierzecie tylko rano?
muszę zwiększyć dawkę bo nie pomaga... przydałaby się jeszcze jakaś terapia ale na razie nie znalazłam odpowiedniego miejsca. Jeśli ktoś ma namiary w Trójmieście, byłabym wdzięczna.

Leczenie bulimii

przez appleblossom 31 mar 2015, 19:09
Brałam 60 mg rano i na krótki czas dało to rezultaty. Mogłam w ogóle nie jeść, obrzydło mi na jakieś 2 tygodnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Leczenie bulimii

przez maja_naga 11 kwi 2015, 21:25
czy oprócz zmniejszenia łaknienia czujecie działanie antydepresyjne podczas brania fluo? i jeśli tak to po jakim czasie zaczyna działać?

Leczenie bulimii

przez SrebrnaSowa 11 kwi 2015, 21:56
taka dygresja do tematu...
co to są za skróty ?

"F 60.3
F 50.3
F 41.0
"
i jeszcze F60 . 6 ?
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Leczenie bulimii

przez midnightdream 11 kwi 2015, 23:39
Ja bralam fluo przez dwa lata. W ogóle nie czułam zmniejszenia łaknienia. Nastrój się ustabilizował. Przestałam brać i po kilku tygodniach powróciła depresja. Zmieniłam lek na sertralinę. Ta sama grupa leków, jednak dał mi trochę napędu i poprawił samopoczucie.
Po jakim czasie? Na pewno nie od razu, musiało minąć parę tygodni.

SrebrnaSowa - wystarczy wpisać w google ICD-10 i znajdzie się całą klasyfikację wszystkich jednostek chorobowych. F to litera, pod którą znajdują się zaburzenia psychiczne.
F60.3 - osobowość chwiejna emocjonalnie
F50.3 - żarłoczność atypowa
F41.0 - zaburzenia lękowe z napadami lęku
F60.6 - osobowość unikająca

Leczenie bulimii

przez pinda 12 kwi 2015, 00:21
Mnie fluo tez xuja pomaga. Ale ja mam 10mg i w tym roku zgodnie z planem powinnam zejść z leków w ogóle.
burning down the house!

Leczenie bulimii

przez midnightdream 12 kwi 2015, 08:13
10mg? Ja brałam cały czas 60mg. Teraz biorę sertralinę 50mg (ponownie, kilka lat temu byłam nią leczona przez kilka miesięcy w dawce 100mg) i zaobserwowałam pozytywny efekt. Włącznie z tym, że od kilku dni nie biorę, i odczuwam znaczne pogorszenie...
W ogóle jestem zdania, że leki w bulimii są nieskuteczne. Tu pomaga jedynie psychoterapia. Sądy opieram na własnym doświadczeniu.

Byłyście leczone jakimiś innymi lekami? Czy wszyscy psychiatrzy posługują się fluoksetyną w przypadku tego zaburzenia?

Leczenie bulimii

przez SrebrnaSowa 12 kwi 2015, 09:53
midnightdream, Dzięki.
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Leczenie bulimii

przez appleblossom 14 kwi 2015, 18:32
Ja brałam fluoksetynę, a potem sertralinę. Obie w najwyższych dawkach, po fluoksetynie około 2 tygodni nie miałam w ogóle apetytu, najchętniej nic bym nie jadła, no i miałam do wszystkiego olewczy stosunek, potem wszystko wróciło do stanu przed, sertralina w ogóle nie dała rezultatów. Miałam też przepisaną wenlafaksynę, ale jej nie brałam, bo szłam do szpitala, a tam i tak bym miała z niej schodzić, więc nie chciałam w ogóle zaczynać.

Leczenie bulimii

przez maja_naga 14 kwi 2015, 18:37
appleblossom,
od jakiej dawki zaczynałaś z fluo?

Leczenie bulimii

przez appleblossom 14 kwi 2015, 19:49
maja_naga, z tego, co pamiętam to od 20 mg. A i te efekty były jakoś po 4-6 tygodniach.

Leczenie bulimii

przez midnightdream 18 kwi 2015, 11:16
Mam dostać nowy lek, który podobno spowoduje, że nie będę wymiotować. Dr powiedziała, że musi to jeszcze przemyśleć, zastanowić się, który dokładnie i w jakiej dawce. I chyba skonsultować to z moim terapeutą. Zapytałam o nazwę, nie chciała powiedzieć. Ciekawa jestem, co to.

Leczenie bulimii

przez appleblossom 18 kwi 2015, 16:35
Ciekawe, może to jakiś inhibitor MAO? Kiedyś na zagranicznych stronach znalazłam, że je też się stosuje w leczeniu bulimii, a nie tylko SSRI.

Sortuj wg