Zespół nocnego jedzenia

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Zespół nocnego jedzenia

przez Ermeline 10 sty 2013, 15:18
Witam, ja mam napady nocnego jedzenia od około roku. W ciągu dnia zjadam 4-5 posiłków, ale jeśli nie najem się na wieczór porządnie, to budzę się o 3-4 nad ranem i jem, aż się nie najem, wtedy znów mogę usnąć. Inaczej zaczyna mną trząść z głodu, z zimna i z nerwów. Niedawno doczytałam, że to są objawy hipoglikemii... Kupiłam glukometr i zaczęłam mierzyć cukier. Okazało się że gdy budzę się w nocy z głodu, to cukier mam w granicach 60-80 mg/dl. Norma to 80-120mg/dl.
Jeśli chodzi o hipoglikemię to może ona mieć różne podłoże, m.in.:
- przetrenowanie, duży wysiłek fizyczny.
- głodzenie,
- niewydolność tarczycy lub nadnerczy,
- nadzczynność insulinowa,
- niewydoność glukagonowa...
Myślę, że warto rozważyć swój problem również ze strony fizjologii.

Zespół nocnego jedzenia

przez silence_sadness 10 sty 2013, 16:38
Ja często obżeram się w nocy.. Ale jakoś waga nie chce mi wzrosnąć.. :shock:
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

Zespół nocnego jedzenia

przez Anna Maria 05 lis 2013, 23:43
Niestety. Budzę się w środku nocy i muszę zjeść bo inaczej nie zasnę. Mam tak od tygodnia. Kilogramy idą do góry.
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zespół nocnego jedzenia

przez Reiben 06 lis 2013, 00:53
Nawet nie wiedziałem, że taki mądry topic jest w sam raz dla mnie ;] Najgorsze, że chwytam się za jakiś słodki jogurt itp :/ Ostatnio zresztą nawet i w ciągu dnia jem nieregularnie, napady wzmożonego apetytu a czasem brak zupełnegom, to najgorsze co może być dla sylwetki bo raz spowalnia się metabolizm niejedzeniem żeby później dowalić mu w jednej porcji zbyt dużą dla niego dawkę. Jak się nie ogarnę to się zamienię w amerykańską gruszkę heh.
Reiben

Zespół nocnego jedzenia

przez Lolek20L 06 lis 2013, 01:03
silence_sadness napisał(a):Ja często obżeram się w nocy.. Ale jakoś waga nie chce mi wzrosnąć.. :shock:

Ja też. W sumie nie tylko w nocy,ale na wieczór robię się najbardziej głodna. No i waga też za cholerę nie rośnie.A szkoda

Sortuj wg