Problem - jak zmusić się do jedzenia

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Problem - jak zmusić się do jedzenia

przez attems 14 sty 2011, 15:30
Witam!
Mam nerwicę i depresję. Rozpocząłem leczenie farmakologiczne. Nic jednak nie pomaga mi na "zaciśnięty żołądek". Fakt, że leki biorę od kilku dni, ale mam świadomość tego, że moje ciało jest głodne... a ja nie mogę jeść. Jak radzicie sobie w podobnych sytuacjach. Czy jest jakiś środek, który rozluźni żołądek i pozwoli mi się w końcu najeść? Schudłem już 5 kg w ciągu kilkunastu tygodni. Czuję się slabo i często zapadam na przeziębienie, z braku cukru boli mnie głowa. Bardzo porszę o pomoc.

Re: Problem - jak zmusić się do jedzenia

przez Prusak 14 sty 2011, 15:37
Przechodziłam przez to samo. Ratowałam się sokami owocowymi, warzywnymi, mlekiem sojowym i kakao... byle nie zemdleć z głodu, ale i tak chudłam (jako dziewczyna nie miałam nic przeciwko, ale fakt dziwnie było nie móc wmusić w siebie jedzenia, tylko u mnie trwało to kilka tygodni, więc uważaj na siebie).
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez Thazek 14 sty 2011, 15:59
Ja tak mam do teraz... porażka! Niby czuć głód a nie dobrze się robi!
Teraz po dwóch latach od choroby już jest lepiej bo jem troszkę... ale i tak za bardzo przytyć nie mogę... schudłem ok 10kg :roll:
próbuj jeść mało i często... np jak jem kanapkę w pracy to jem ją całą noc po troszku!
Thazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez attems 14 sty 2011, 16:18
To jakiś koszmar. I z tego co widzę nie ma na to lekarstwa :(((

przez Prusak 14 sty 2011, 16:45
Jeśli dasz radę możesz spróbować jeść małe ilości wysokokalorycznych rzeczy... tylko takie zazwyczaj nie mają zbyt dużo witamin itp. Jeśli lubisz mleko to na Twoim miejscu kupiłabym mleko w proszku dla dzieci i piła je w wysokim stężeniu albo kupiła nawet odżywkę białkową - nie wiem czy to dobre rozwiązanie, ale lepsze to niż zniknąć. Życzę powrotu apetytu :)
I'm heavy handed - To say the least
My mother thinks I'll be an awful clutcher
'Cause I spill things from stirring 'em too quickly
I'm far too loud
It's like, as soon as I've got an opinion
It just has to come out
I laugh at stupid things
Just 'cause they tickle me

przez betty_boo 14 sty 2011, 18:08
no...cięzka sprawa...ja wtedy jadłam tylko banany i pączki. chociaz nie miałam scisnietego zoładka to po prostu nic mi sie nie chciało jesc. pij kakao i soki zageszczone, moze jakis budyn, jogurt?

przez Apii 14 sty 2011, 19:02
Mialam tak samo, bylam wychudzona, co najlepsze od długiego niejedzenia chyba naprawde porobilo mi sie cos z zoladkiem bo musialam brac tez leki celowane na zoladek oprocz antydepresyjnych zeby zaczac jesc. Moze pij nutridrinki jesli mozesz, to chyba ma sporo kalorii.
Apii

przez wielkamała 14 sty 2011, 22:21
U mnie jest tak, że od rana czuję głód i jednocześnie wstręt do jedzenia. Próbowałam zmuszać się do jedzenia ze względu na leki, które powinnam przyjmować z jedzeniem., a wtedy gryząc i żując kromkę chleba zdawało mi się że przełyk mi się zaciska i poprostu tego nie przełknę. Przestałam jeść rano wogóle. Uczucie głodu po jakimś czasie mija i mogę nie jeść tak cały dzień....... Kiedy uświadamiam sobie wieczorem, że jednak POWINNAM coś zjeść, stoję przed lodówką dziesięć minut i wpatruję się w jedzenie. Nie mogę na nic się zdecydować, chociaż jedzenia jest dużo i różne. Ostatnim zdrowym zmysłem robię sobie kanapkę z czymś tam i czuję, jakbym jadła papier toaletowy........
"Gdy emocje już opadną, jak po wielkiej bitwie kurz, gdy nie można mocą żadną wykrzyczanych cofnąć słów (...) Czy w bezsilnej złości łykając żal, dać się powalić, czy się każdą chwilą bawić, aż do końca wierząc że los inny nam pisany jest..........."

przez Anna Maria 14 sty 2011, 22:53
ja mam tak,że od nadmiaru emocji chce mi sie wymiotować,potwornie mdli a dziś czuję wymiociny na żołądku,cieszę się jak poczuje głód
oczywiście nie jem
ale mi to nie przeszkadza :roll: no,ale mam obok tego zaburzenia odżywiania
Anna Maria

przez chojrakowa 14 sty 2011, 22:54
Apii ma rację - polecam nutridrinki, co prawda ja piłam z innego powodu, ale swoją rolę spełniają ;)
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez linka 15 sty 2011, 10:45
attems, ja tylko dodam, że to jest objaw stresu z ciała. Leki powinny to zlikwidować - ale wiem co przechodzisz u mnie jest/było tak samo..... a nie ma tak, że np. wieczorem te mdłosci są mniejsze i możesz coś zjeść?
Nutridrinki, słodkie kakao, rosół, jeśli lubisz - kaszki dla dzieci, jeśli sama sobie gotujesz to wszystkie zupy miksuj na krem ( to łatwiej przełknąć), soki owocowe, wielowarzywne.......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez harpagan83 15 sty 2011, 11:18
Jak zmusić sie do jedzenia?
Najlepiej sie porządnie zjarać i będzie można jeść, jesć, jeść i jeść 8)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez linka 15 sty 2011, 12:33
harpagan83, bez obrazy ale jak nie wiesz w czym leży sedno problemu to daruj sobie takie idiotyczne rady....bo chyba za dużo w życiu już wyjarałes... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez harpagan83 15 sty 2011, 13:29
bo chyba za dużo w życiu już wyjarałes...

To fakt :mrgreen: .

Ale nie jest żartem że sa leki na bazie THC które zwiększają łaknienie. Samo palenie konopi też wyostrza smak i apetyt. A to ze nie miałem anoreksji i bulimii to nie znaczy że nie znam setna sprawy. ;)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

Sortuj wg