wielki problem

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

wielki problem

przez kasia37 31 gru 2010, 10:40
witam,mój problem to budzenie się kilkakrotne w nocy i podjadanie dużych ilości słodyczy.
rano urwałabym sobie najchętniej głowę a nadchodzi noc i po kilku minutach snu budze się i popnownie pochlaniam słodycze...masakra ma 15kg nadwagi i jestem załaman bo myślałam że sobie sama z tym poradzę a widzę że nie daję rady
CO robić pomóżcie
Ostatnio edytowano 31 gru 2010, 13:36 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono do "zaburzeń odżywiania"

Re: wielki problem

przez Taddy 31 gru 2010, 10:56
witaj,

ja w dziecinstwie tez duzo slodkiego jadlem i bylem za groby, mama doradzila mi zeby zamieniec to marchewke i jablko no i udalo sie w moim przypadku

pozdrawiam Taddy

przez pasazer02 31 gru 2010, 18:45
A ja polecam kupić błonnik z ananasem w aptece.
Zresztą można połączyć jedno z drugim(tzn.wypowiedz poprzednika)
Pozdrawiam, życze powodzenia i wytrwałości a dzisiaj udanej nocy sylwestrowej;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marilyn89 01 sty 2011, 11:48
I do tego jeszcze chrom, co prawda polecany jest on głównie osobom chorującym na cukrzycę, ale nie zaszkodzi spróbować.
pozdrawiam i wytrwałości życzę:)
marilyn89

przez chojrakowa 02 sty 2011, 23:41
marilyn89, chromem można się porządnie zatruć, więc nie polecam bo skutki są opłakane (z doświadczenia mówię).

Przede wszystkim zrób sobie podstawowe badania krwi - morfologię i popatrz czy nie masz jakichś rażących niedoborów - możliwe, że organizm dopomina się o jakieś składniki w formie słodyczy. Być może spada ci cukier - tutaj powinnaś się wybrać do lekarza.
Takie nocne podjadanie słodyczy niekoniecznie musi być objawem apetytu czy jakiegoś tam obżarstwa. Jeśli wszystkie badania wyjdą w porządku zastanów się czy nie odreagowujesz w ten sposób stresu - spróbuj więc przed snem się zrelaksować, poczytać lu zrobić coś co cię odpręży.
Napisałaś dość niewiele o tym co Cię trapi, więc i moja odpowiedź jest nieco lakoniczna. W każdym razie daj znać jak sobie radzisz.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez Vi. 03 sty 2011, 11:52
kasia37, Chojrakowa ma rację, podpisuję się pod jej radami i mówię, że warto zrobić badania.
Jeśli są dobre to warto się wybrać do psychologa. Np. do poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Jest w każdym mieście powiatowym.
Vi.

przez marilyn89 03 sty 2011, 14:09
Jak najbardziej dodatkowo badania.
Ale właśnie chrom ma duże zastosowanie w normowaniu glikemii, przecież bierze się tylko 1 tabletkę dziennie. Kończę dietetykę, uczyłam się o tym, mam pracę lic. nt chromu, ale macie rację, jak najbardziej można się zatruć, ale przy dużych dawkach, to tak samo jak jemy otręby i dostarczamy do organizmu metali ciężkich.
marilyn89

przez chojrakowa 03 sty 2011, 14:23
marilyn89, chodziło mi o to, że jeśli wyklują się z tego (bądź wykluły) jakieś zaburzenia odżywiania mogą być problemy z kontrolowaniem przyjmowania takiego specyfiku.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

przez marilyn89 03 sty 2011, 15:35
Rozumiem:)
marilyn89

przez annebi 03 sty 2011, 22:51
Dobry Instytut Psychoterapii i Rozwoju Osobowości, w ktorym są osoby, ktore mi pomogly.

http://www.instytut-ipro.pl/index.php

Serdecznie polecam. Pozdrawiam

przez majster69xxx 08 sty 2011, 00:57
Polecam też poczytać porady innych, którzy są w podobnej sytuacji na innych stronach.

Sortuj wg