bunt?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

bunt?

przez Autodestrukcja 02 paź 2010, 10:25
A macie zasem poczucie < to bardziej do bulimiczek >, że to obżarstwo to wyraz tego, że nie chcecie się pogodzić z samą sobą? Że walczycie z samokontrolą, do której dążycie. Że buntujecie się przed dążeniem do ideału, które zajmuje znaczące miejsce w myślach. Że boicie się trochę tego sukcesu, ideału, ,,co ja zrobiłabym jakbym już była ,,gotowa" i miała samodzielnie iść w życie i wziąć za nie całą odpowiedzianość?" ?

Bulimia to chyba pole walki ze sobą ; p

Z tego wynikałoby że najlepszym lekiem jest ...przestać myśleć o sobie w kategoriach co jest le i co MUSZĘ, ale może jesli już : co mogę zrobić dla siebie ( najlepiej nie tylko ) danego dnia/ tygodnia. NO i oczywiście samoakceptacja, ale to ciezki temat : P

ps jezeli treści takie już były to przepraszam :)
Autodestrukcja

Re: bunt?

przez chojrakowa 04 paź 2010, 10:58
Autodestrukcja, u mnie to ciężka sprawa.
Ja wymiotami bardzo często siebie karzę, kiedy nie radzę sobie z czymś po prostu wymiotuję.
Raczej nie odczuwam czegoś o czym piszesz, nigdy nie pogodziłam się tak naprawdę z utratą "trójki z przodu" na wadze, nadal mam o to do siebie pretensje, że odpuściłam. I że nie walczę, a nie walczę albo ze słabości, albo samoświadomości choroby.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Re: bunt?

przez majster69xxx 10 sty 2011, 21:23
Nie wymiękaj. Tylko char ducha może Cię z tego wyciągnąć.;) Nie warto się poddawać. Trzymaj się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

bunt?

przez Autodestrukcja 06 lip 2011, 15:49
bo warto jest sobie odpuścić. dać wolnosć.

( ta, ja wiem że łątwo powiedziec ;P )
Autodestrukcja

bunt?

przez ekspert_abcZdrowie 16 paź 2011, 15:17
Witaj Autodestrukcja!

Chciałam się odnieść do słów, że "bulimia to pole walki z samym sobą". Dużo w tym racji, bo jak wiadomo bulimii nie można zawęzić do zaburzenia odżywania się. Bulimia to coś więcej niż patologiczne obżarstwo i prowokowanie wymiotów. Bulimii zwykle towarzyszy wiele problemów natury psychicznej - dążenie do niedoścignionego ideału, niska samoocena, uzależnianie opinii o sobie od opinii innych, zaburzone relacje w rodzinie, brak samoakceptacji, pesymizm, destrukcyjne myślenia, samokrytycyzm itp. Bulimia staje się zatem sposobem manifestacji trudności, sposobem na zajadanie problemów, a potem "perwersyjne" pozbycie się tych "problemów" z własnego wnętrza. Może brzmi to dość brutalnie, mało estetycznie, ale wiele bulimiczek opisuje właśnie wymioty jako próbę pozbycia się z siebie ciężaru, zarówno w sensie "kalorycznym", jak i psychicznym". Więcej o diagnozie, przyczynach i sposobach leczenia bulimii pod linkiem:

http://portal.abczdrowie.pl/bulimia

Pozdrawiam
Psycholog

Sortuj wg