Niskie bmi

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Re: Niskie bmi

przez mikamika 08 wrz 2010, 17:20
-asia- napisał(a):mikamika, jeśli odżywiasz się zdrowo, normalnie, w zdrowych proporcjach, nie jesteś na drastycznej diecie i mimo tego chudniesz to coś jest nie tak i trzeba szukać tego przyczyny. Być może jest to kwestia czysto fizyczna, a być może psychiczna, emocjonalna, trzeba sprawdzić obydwie opcje. Jeśli Twoja waga utrzymywałaby się na stałym poziomie to ok, ale jeśli coraz bardziej chudniesz to zdecydowanie warto się tym zainteresować.

[Dodane po edycji:]

a co to znaczy w mniejszych - w jak mniejszych? bo jeśli ograniczasz ilość spożywanego jedzenia to mimo iż jesz różnorodne produkty - owszem może mieć to negatywne konsekwencje dla Twojego zdrowia. Bo dostarczasz organizmowi różnych niezbędnych składników, ale w zbyt małych ilościach, powstają wtedy niedobory, organizm jest osłabiony.

Mam jakby mniejsza pojemnosc żołądka, najadam sie mniejszymi porcjami. Kiedys jadlam duzo fast foodow i slodyczy - teraz prawie w ogole bo mnie od tego odrzuca... moze mi to ssri tak zmienilo smaki, nie wiem. Wydaje mi sie, ze nie jem anorektycznych dawek a juz na pewno nie gloduje, ale kurde, ta waga niska :?
Ja miesiączkuje regularnie i jak na razie sulpiryd nie zaburzyl mi cyklu.

Badziak, szczerze mówiąc z tą energią to tak sobie. Czytalam, ze male porcje tego leku mogą pobudzac, ale na mnie raczej tak nie dziala. Caly czas chce mi sie spac :smile: sam sulpiryd bralam tylko tydzien, potem dolaczylam ssri wiec trudno powiedziec co jest zaslyga sulpirydu a co ssri.
mikamika

przez -asia- 08 wrz 2010, 18:32
mikamika, to akurat bardzo dobrze, że nie jesz fast foodów i słodyczy. i że jesz mniejsze porcje - byle często, tzn. co 2-3 godziny. a ile ważysz jeśli mogę zapytać i przy jakim wzroście? ile posiłków dziennie jesz?
-asia-

przez mikamika 08 wrz 2010, 21:23
-asia- napisał(a):mikamika, to akurat bardzo dobrze, że nie jesz fast foodów i słodyczy. i że jesz mniejsze porcje - byle często, tzn. co 2-3 godziny. a ile ważysz jeśli mogę zapytać i przy jakim wzroście? ile posiłków dziennie jesz?

co do liczby posilkow to roznie. Na pewno 3 podstawowe - sniadanie, obiad (i tu czasem dziele obiad na 2 czesci i zjadam po pewnym odstepie czasu) i kolacje. W przerwach miedzy posilkami zjadam salatke, deser owocowy, suszone albo pieczone jablka, budyń, gruszki, ciastka jagodowe/jablkowe - cos z tych rzeczy, zawsze jakies takie przekąski. Wczesniej jako przekaski traktowalam snikersa, liona, czekolade czyli cos o wiele bardziej kalorycznego, ale teraz na samą myśl, ze mialabym zjesc takiego przeslodzonego marsa...ble. A waze 46kg/170cm?
mikamika

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez -asia- 09 wrz 2010, 07:07
mikamika, faktycznie ważysz bardzo mało... :( Ja też ważę 46 kg, ale... mam 158 cm wzrostu! Czy Ty byłaś z tym u lekarza? Jeśli Twoje porcje posiłków są w miarę normalne to zdecydowanie nie jest to zdrowy objaw. Miałaś robione badania na pasożyty oraz w kierunku kandydozy? Możesz mieć również problem z przyswajaniem składników pokarmowych. Odczuwasz jakieś dolegliwości, np. ze strony układu pokarmowego? No chyba, że jesteś osobą bardzo nerwową, wszystkim się stresujesz - wtedy również można mieć problemy z wagą.
-asia-

przez mikamika 09 wrz 2010, 11:40
-asia- napisał(a):mikamika, faktycznie ważysz bardzo mało... :( Ja też ważę 46 kg, ale... mam 158 cm wzrostu! Czy Ty byłaś z tym u lekarza? Jeśli Twoje porcje posiłków są w miarę normalne to zdecydowanie nie jest to zdrowy objaw. Miałaś robione badania na pasożyty oraz w kierunku kandydozy? Możesz mieć również problem z przyswajaniem składników pokarmowych. Odczuwasz jakieś dolegliwości, np. ze strony układu pokarmowego? No chyba, że jesteś osobą bardzo nerwową, wszystkim się stresujesz - wtedy również można mieć problemy z wagą.

U lekarza z tą moją wagą nie bylam. Chudlam stopniowo od jakiegos pol roku. Na poczatku mnie to nie dziwilo, ot spadek kg bo w koncu zmienilam diete (przestalam jesc fast foody i slodycze). Zaczelam miec obawy jak waga spadla ponizej 50.
Jakis czas temu bardzo bolal mnie żołądek, brzuch, mialam biegunki, ale to wlasciwie ustapilo. Jedynie czesto mi sie odbija. Wczoraj mi się ulało jak niemowlakowi :? Mam tez nudnosci (ale to chyba nerwowe). Co do mojej psychiki to ostatnio odlecialam i bylam wrakiem czlowieka przez nerwice więc to tez moze byc przyczyna :(.
mikamika

przez -asia- 09 wrz 2010, 17:25
mikamika - trzeba wykluczyć schorzenia układu pokarmowego, bo Twoje objawy dają jednak do myślenia, że możesz mieć jakieś problemy właśnie z nim, ja bym na Twoim miejscu wybrała się na początku do gastrologa, opowiedziała o Twoim chudnięciu, problemach z biegunkami, ulewaniem się, odbijaniem. On zleci odpowiednie badania i jeśli wszystko będzie OK to wtedy zabrałabym się za stronę związaną z psychiką.
-asia-

Sortuj wg