Mdłości, wymioty po jedzeniu.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Mdłości, wymioty po jedzeniu.

przez maa20 11 lip 2010, 12:46
Od jakiegoś miesiąca po każdym posiłku robi mi się nie dobrze, mdli mnie. Kilka razy wymiotowałam. Nie jest to żadna anoreksja itp., gdyż chce właśnie przytyć. Kiedyś miałam celiakię i byłam przez to bardzo chuda. Gdy już zaczęłam jeść gluten cały czas starałam się przytyć, jednak z małym skutkiem. A teraz prawie nic nie jem. Chodzę głodna, bo boję się, że gdy tylko coś zjem to zwymiotuje. Co to może być? I do jakiego lekarza się udać?

Re: Mdłości, wymioty po jedzeniu.

przez ania87 10 gru 2010, 19:19
Widzę, że nikt nie podjął tematu, nie wiem, czy moja odpowiedź jeszcze się na coś przyda... Maa20, chciałabym zaznaczyć, że z celiakii się nie wyrasta, raz zdiagnozowana jest z nami do końca życia. Ja mam celiakię, przed jej stwierdzeniem czułam się jak wrak człowieka, a co do mdłości to były okropne, co prawda nie wymiotowałam, ale miałam wrażenie, że może się to stać w każdej chwili. Bóle brzucha, zawroty głowy dodatkowo, chuda byłam jak anorektyczka, w szpitalu nawet podejrzewali, że mam zaburzenia odżywiania. Ważyłam 38kg przy 162cm wzrostu. Po przejściu na dietę bezglutenową poczułam się jak nowo narodzona. Myślę, ze powinnaś zrobić badania w kierunku celiakii, jeśli jako dziecko miałaś ją dobrze zdiagnozowaną to nadal ją masz, bo jest to choroba na całe życie. Pozdrawiam!

przez majster69xxx 10 sty 2011, 21:20
A robiłaś sobie badania krwi?? Czasami głupie badanie może ujawnić problem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eligojot 10 sty 2011, 23:04
Do lekarza rodzinnego, po skierowanie na gastroskopię.
Bóg zawsze odpowiada na prośby. Czasem jednak odpowiedź brzmi: "Nie".

przez shadow_no 11 sty 2011, 15:38
maa20, przede wszystkim powinnaś udać się do internisty, który zrobi podstawowe badania i zaleci dalsze wizyty. Tak jak eligojot wspomniał, myślę, że powinnaś mieć zrobioną gastroskopię. Jeżeli objawy które opisujesz nie są spowodowane fizycznymi dolegliwościami, zapoznaj się z tematem o emetofobii:
emetofobia-l-k-przed-wymiotowaniem-t15642.html (7 stron)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez Thazek 11 sty 2011, 15:49
Ja byłem na gastroskopii :) fajnie było jak się pójdzie prywatnie...
Badania z krwi wykażą ale nie będą aż tak miarodajne! lepiej zrobić USG brzucha i gastroskopię!
Miałem ten sam problem i do teraz tak mam ,że mdli mnie po jedzeniu ale to przez NL ;)
Do lekarza!!! tu się nie dowiesz zbyt wiele! 8)
Thazek

Sortuj wg