Nadmierne objadanie się

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Nadmierne objadanie się

przez <*)))>< 25 wrz 2015, 12:28
Telefon zaufania dla osób cierpiących behawioralnie
http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-o ... alnie.html

Nadmierne objadanie się

przez Jubacca 09 paź 2015, 10:13
Najlepiej pomaga odpowiednie myślenie.. Należy nastawić się tak, że jemy po to żeby żyć i by jedzenie sprawiało nam przyjemność, nie przeciwnie.
4w5

Między chodnikami myśli, a krawężnikami słów

Nadmierne objadanie się

przez mrczny 12 paź 2015, 18:41
Dodam coś od siebie do tematu obżarstwa. Wszystko zależy od powodu. Sam obżerałem się czekoladą. W ostatnim roku doprowadziłem siebie do okropnego stanu - w ciągu roku przytyłem ponad 20 kilogramów i według wskaźnika BMI osiągnąłem pierwszy stopień otyłości.
W moim przypadku obżarstwo wynikało z ucieczki od siebie, problemów dnia codziennego i bólu jaki odczuwałem na co dzień. Przypływ pozytywnych myśli z czekolady wręcz mnie uzależniał.
Jak sobie z tym radzić? Dosyć prosto. Kiedy zdałem sobie sprawę z czego potrzebuję w obżarstwie uznałem, że mogę jakoś zastąpić potrzebę wtłaczania w siebie sztucznych składników szczęścia. Wybrałem treningi fizyczne. Zacząłem koło dwóch miesięcy temu więc ciężko mi stwierdzić czy na dłużą metę to pomaga. Na początku było ciężko, ale po jakimś czasie po intensywnych treningach uzależniłem się od adrenaliny i przypływu pozytywnych emocji. Teraz kompulsywne obżarstwo zastąpiłem kompulsywnymi treningami. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale jedyne które u mnie jest skuteczne.
la vie est belle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nadmierne objadanie się

przez wiejskifilozof 13 paź 2015, 13:08
I zdawanie sobie sprawy,czy mam być szerszy niż dłuszczy ?

Nadmierne objadanie się

przez cdn. 23 paź 2015, 10:44
Myślałam o tym, żeby wspomagać się farmakologicznie. Coraz gorzej czuję się z moją wagą.
U mnie problem polega na tym, że ograniczenie jedzenia wiąże się z wielkim wysiłkiem, przez jakiś czas mam to pod kontrolą, ale kosztem ciągłego myślenia o jedzeniu. Odliczam czas do następnego posiłku, fantazjuję co zjem. Ograniczenia żarcia wymaga ode mnie wielkiego skupienia. A ja nie chcę w moim życiu skupiać się tylko na żarciu.
Gdy wpycham w siebie jedzeni to nie jest to związane z myśleniem, nie myśle o tym co jem, nawet nie wiem w którym momencie znajduję się przy lodówce.

Co chwilę pojawiają sie tu bzdury o odpowiednim myśleniu, bo się przecież żyje nie po to by jeść, o tym że trzeba zdawać sobie sprawę , czy chce się być szerszym czy dłuższym. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego jak chcę wyglądać, i jeszcze parę miesięcy temu starałam się tego pilnować, ale przez ostatnie pół roku nie byłam w stanie tego zrobić. Mój stosunek do żarcia nigdy normalny nie był.

Muszę się przełamać z tymi ćwiczeniami. Karnet na siłownię wykupiony mam, ale jakoś nie mogę się tam wybrać. Ostatnio jak tam poszłam to okazało się że przez pomyłkę wzięłam bluzkę do ćwiczen mojej współlokatorki a nie moją. I tyle wyszło z moich ćwiczeń. Czy u was też tak jest, że jak chcecie coś zmienić, to nagle życie wam rzuca kłody pd nogami? Albo się spóźnicie, albo czegoś zapomnicie, albo bus się spóźni?

Nadmierne objadanie się

przez Wudezet 23 paź 2015, 17:00
Możesz spróbować farmakologię jak nie możesz się przełamać i zaprzestać tak jeść - np spytać o np. fenterminę - powinnaś przestać myśleć wtedy aż tak o ciągłym jedzeniu. Do tego dodać ćwiczenia - bieganie, siłownię i czekać na efekty. Powodzenia
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

Nadmierne objadanie się

przez xxdarc 06 lis 2015, 22:35
hee... też się nadmiernie obżeram, są dni gdy jest idealnie, ale tak to zazwyczaj wpieprzam 3k 3,5 i waga rośnie :/ na razie nie mam nadwagi ale rok temu było 56kg teraz jest 65 .. przy 171, pomału robi się tragedia, nie dość że depresja ciężka to jeszcze te kurewskie myślenie o żarciu .. marzy mi się anoreksja, wolę to niż bulimię, chociaż by była patykiem a potem bym zdechła .. zamiast tego będzie trzeba trumnę na zamówienie robić dla tłustej szmaty co się obżerała. Dziękuje za wysłuchanie.

Nadmierne objadanie się

przez coccinella 06 lis 2015, 23:18
Wudezet napisał(a):fenterminę

co to za lek? Napiszesz coś wiecej? Normalnie do kupienia na recepte?
Nie chce mi się.

Nadmierne objadanie się

przez RenaUchiha 07 lis 2015, 00:21
Sama nie wiem co pomaga na obżarstwo. Próbowałam ćwiczenia, thinspiracje, podobno fluoexytyna pomaga (czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie nazwy), niweluje głów. Są też jakieś ćpuńskie proszki dodające energii i zmniejszające głód...
Mam z tym ogromny problem, wciąż walczę z kompulami... Niby najlepszym odpowiednikiem jest odpowiednio zbilansowana dieta i miara białeg do węglowodanów i tłuszczy, ale nie sądzę, aby to się sprawdziło przy depresji czy innych tego typu...

Nadmierne objadanie się

przez mrczny 14 lis 2015, 23:20
@cdn. jeśli jest tak źle, że czujesz, że nie dajesz rady z objadaniem się to może spróbuj skontaktować się ze specjalistą? To nie boli, a może pomóc.
Oczywiście ćwiczenia też są ważne, ale przy problemach z obżarstwem natury psychologicznej mogą nie wystarczyć. W końcu, żeby ćwiczyć przez dłuższy czas jest potrzebna silna motywacja. Bez niej można popaść w większą depresję po pewnym czasie kiedy zrezygnuje się z ćwiczeń i powstanie uczucie winy z powodu porzucenia ćwiczeń i dalszego obżerania się
la vie est belle

Nadmierne objadanie się

przez antananarywa 14 lis 2015, 23:55
cdn. napisał(a):Myślałam o tym, żeby wspomagać się farmakologicznie. Coraz gorzej czuję się z moją wagą.
(...)
Czy u was też tak jest, że jak chcecie coś zmienić, to nagle życie wam rzuca kłody pd nogami? Albo się spóźnicie, albo czegoś zapomnicie, albo bus się spóźni?

Polecam psychiatrę. Żarłocznośc psychiczną i natrętne myśli o jedzeniu da się mocno wyciszyc. Poza tym możesz przejśc się do terapeuty i odkryc, skąd taka fascynacja jedzeniem i jak z nią walczyc.
Co do tych kłód pod nogami, to nie życie je rzuca, a my sami, bojąc się zmian. Nieświadomie.

Nadmierne objadanie się

przez maja_naga 13 gru 2015, 22:20
moja żarłoczność przybrała monstrualne rozmiary, fuj!
z każdym dniem z coraz większą niechęcią patrzę w lustro, jeśli w ogóle to robię... na myśl, że jeszcze niespełna miesiąc temu ważyłam raptem 40 kg. twarz spuchnięta, nie wiem czy to kwestia pękniętej kości nosowej i obrzęku, brzuch ciążowy, ohyda! nihil novi- 5 razy dziennie (co najmniej!) napady obżarstwa (dzięki bogu, że od czterech lat jestem weganką) i toaleta. lekarz za dwa tygodnie, fluo mnie nie przekonuje...

Nadmierne objadanie się

przez Bluepb 14 gru 2015, 13:06
że jeszcze niespełna miesiąc temu ważyłam raptem 40 kg

Przy takiej wadze to raczej masz problemy ale w drugą stronę czyli z niedożywieniem.

Nadmierne objadanie się

przez Bluepb 14 gru 2015, 13:16
Nie mogę edytować więc dopiszę drugi post.
Oczywiście to zależy od wzrostu którego nie podałaś.
Może nie walcz z tym dopóki twoje BMI będzie ok :)
Sertralina 200mg
Polecam farmakoterapie! :!:

Sortuj wg