Nadmierne objadanie się

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Nadmierne objadanie się

przez garfield 23 lip 2015, 13:02
Uzależnienie od autoagresji, sposób w jaki to robimy jest raczej drugoplanowy. Próbujemy się zniszczyć, upodlić i ukarać, przekonać o własnej bezwartościowości. Ale mamy do tego powody, przynajmniej ja mam.

asyouwish napisał(a):Lody, 2 duże batony, litr slodkiego napoju

Prawda, malutko. Chyba, że masz aż tak mały żołądek.
Obrazek

Nadmierne objadanie się

przez mataforgana 14 sie 2015, 12:58
Witajcie. Macie sposób, żeby choć na jakiś czas poradzić sobie z tym problemem? A może zupełnie z tego wyszliście?
find what you love and let it kill you
Bursztynowy Słowik Forum

Nadmierne objadanie się

przez dusza-lunatyka 25 sie 2015, 12:53
Cześć, od ok. roku także mierzę się z tym problemem. Zaczęło się od niewinnej diety i chęci pozbycia się paru kilo, skończyło się na tym, że jedzenie stało się moją obsesją. Odliczanie do momentu kiedy znowu będę mogła coś zjeść podczas spotkania z innymi ludzi, wpychanie na siłę słodkiego i słonego na zmianę, następne wstyd i obietnica poprawy "od jutra". Na dzień dzisiejszy czuję się wolniejsza niż miesiąc temu, myślę, że jestem na dobrej drodze do wyjścia z problemu.
Jak to się stało?
Zaczęłam od rozmowy ze swoim chłopakiem, po niej mój problem z objadaniem stał się tak jakby realniejszy. Jednak nie polega to na zamykaniu mi lodówki czy wyliczaniu co jeść - pamiętajcie, że to wszystko siedzi w waszej psychice. Pierwszym krokiem jaki podjęłam po tej rozmowie i który do tej pory wdrażam w życie jest próba zmiany myślenia na temat jedzenia. Kiedy na myśl o wyjściu z domu zapychałam się na zapas ze strachu, że potem nie zjem, tak teraz staram się przemówić sobie do rozsądku, że przecież nic się nie stanie jak poczuję się trochę głodna. Bo czemu by było?
Drugą sprawą jest próba znalezienia sobie zajęcia, w przypadku objadania się najlepiej wybrać sport. I wcale nie mówię tutaj o morderczych godzinach biegania. Ja póki co ćwiczę ok. 20 minut po 3 dni w tygodniu. Zajmuję sobie ręce, na jakiś czas mam poczucie przejęcia kontroli nad swoim ciałem i umysłem. Wykluczcie raczej zajęcia typu oglądanie telewizji.
Na koniec tego posta, który może kogoś z Was zmotywuje do walki, dodam że przede mną (i Wami też jak będziecie mieć tyle siły w sobie żeby próbować :) pewnie tysiące prób, wzlotów i upadków, ponieważ jak z każdą chorobą psychiczną (tak, odżywienia zaburzenia to choroby psychiczne) potrzeba jest dużo cierpliwości i nadziei.
Powodzenia, czekam na Wasze odpowiedzi i informacje o tym jak sobie radzicie. Motywujmy się nawzajem :)
I’ve got a fear of heights
In this perfect world

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nadmierne objadanie się

przez sailorka 25 sie 2015, 18:03
Ja się objadam słodyczami, mam takie fazy jak alkoholik. Chwilowo mam spokój od tego, ale nie wiem, na jak długo.
Cześć, jestem czubkiem

Nadmierne objadanie się

przez alone05 25 sie 2015, 20:06
ja kiedyś słodyczami się objadałam, ale już ograniczyłam ich ilość, osoby które się objadają tyją w zastraszającym tempie, u mnie na terapii jest dużo bardzo grubych ludzi i ja też jestem gruba :lol:

Nadmierne objadanie się

przez julusia 25 sie 2015, 22:43
Ja się czasem objadam, słodyczami, chipsami, śmieciowym żarciem, a czasem cały dzień prawie nic nie jem.
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

Nadmierne objadanie się

przez dusza-lunatyka 27 sie 2015, 08:40
alone05 napisał(a):osoby które się objadają tyją w zastraszającym tempie, u mnie na terapii jest dużo bardzo grubych ludzi i ja też jestem gruba :lol:

Niekoniecznie, dużo zależy od organizmu, niektórzy mają taki metabolizm, że kilka razy dziennie chodzą do łazienki i nawet jak jedzą codziennie kebaby to nie widać tego po nich. :smile:

Nadmierne objadanie się

przez wiejskifilozof 03 wrz 2015, 09:49
Też chyba,to mam.Też lubię jeść.

Nadmierne objadanie się

przez SrebrnaSowa 04 wrz 2015, 08:32
Jeśli objadanie się nie towarzyszy od wczesnych lat,warto zrobić sobie badania na pasożyty dla.spokojniejszej głowy i precyzyjniejszego ukierunkowania przeciwdziałania.
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Nadmierne objadanie się

przez wiejskifilozof 04 wrz 2015, 13:44
Chyba nie mam pasożytów.

Nadmierne objadanie się

przez chojrakowa 04 wrz 2015, 13:56
Zdarza mi się.
Zwykle zaczyna się od myśli, że zjem sobie coś dobrego w ramach odstępstwa od reguły, a co. A potem zjadam za dużo, wtedy juz mi wszystko jedno, zjadam ile mogę i lecę do kibla.
Ludzie koty chodzą własnymi ścieżkami

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Everything is boring and everyone is a fucking liar

Nadmierne objadanie się

przez cdn. 25 wrz 2015, 09:26
znalazłam taki artykuł
http://vitalia.pl/artykul6756_Jak-poradzic-sobie-z-kompulsywnym-jedzeniem.html

może się komuś to na coś przyda
chociaż porada ze sprayem do nosa wydaje się być mało przekonywująca ;)

Nadmierne objadanie się

przez <*)))>< 25 wrz 2015, 12:24
istnieje telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych m.in z objadania się

Nadmierne objadanie się

przez <*)))>< 25 wrz 2015, 12:24
<*)))>< napisał(a):istnieje telefon zaufania dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych czyli m.in z objadania się

Sortuj wg