Wyjazd do osrodka?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Wyjazd do osrodka?

przez coolkidofdeathh 12 mar 2010, 16:17
czesc. wczoraj sie dowiedzialam, ze w zwiazku z moja bulimią,depresją i lękami jest konieczność żebym pojechała do ośrodka dla dzieci i młodzieży w szczecinie, na ponad miesiac. W szoku byłam.. Mam 17 lat. Nie wiem czy to cos da. Ktos z was tam byl? moglby mi cos doradzic..powiedziec jak to wszystko tam wyglada?

Re: Wyjazd do osrodka?

przez joanna5 13 mar 2010, 00:30
anoreksja powstaje pod wplywem zlych kontaktow z matka,usmiercasz sie,wyjedz z domu,joanna5

przez ALEKS*OLO 13 mar 2010, 00:35
joanna5 napisał(a):anoreksja powstaje pod wplywem zlych kontaktow z matka,usmiercasz sie,wyjedz z domu,joanna5

:shock:
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 13 mar 2010, 00:43
coolkidofdeathh, to nie jest zły pomysł... osobiście też cierpiałam na zaburzenia odżywiania i wiem, że bardzo niszczyło to moje relacje z rodziną... po wizycie w szpitalu psychiatrycznym wiele się zmieniło na dobre. Nie uważam, aby to był zły pomysł rzecz w tym, czy ty chcesz sobie pomóc bo to najważniejsze - nie dla rodziny a dla siebie...

joanna5, o co lata :?: :?: :?: :?: :?:
Pstryk

przez solipsea 13 mar 2010, 19:31
joanna5 napisał(a):anoreksja powstaje pod wplywem zlych kontaktow z matka,usmiercasz sie,wyjedz z domu,joanna5

Joanno5... zadziwiasz mnie... specjalistko od wszystkiego. :?
solipsea

przez Piotr Krzyworączka 14 mar 2010, 21:59
coolkidofdeathh,
Jeśli masz możliwość wyjazdu do takiego ośrodka, to nie wahaj się tylko jedź.
Może będziesz miała możliwość porozmawiania z ludźmi, którzy cierpieli na to, co Ty i wyszli z tego. A to niezwykle ważne.
Większość problemów tego typu ma podłoże psychiczne. Szczera rozmowa może być początkiem lepszych czasów.
Stres powoduje nerwicę. Spróbuj temu zaradzić za darmo!
http://Jak-Pokonac-Stres.pl

przez VasqueS 19 mar 2010, 01:19
coolkidofdeathh, Ja byłem, w szpitalu pobyt był bardzo fajny, pielęgniarki miłe, towarzystwo jak najbardziej wporządku.
Jedynym minusem było to, że mnie brzuch bolał i nie można mieć telefonu{oficjalnie} Bo jak ja byłem to 3 osoby miały tylko głęboko schowany.
Pójdź zobacz jak tam jest, mogą Ci tam pomóc.!
VasqueS

przez Natascha 19 mar 2010, 20:28
Co prawda nie byłam w tamtym konkretnym ośrodku, ale leczyłam się parę lat temu na podobnym oddziale w Łodzi. U mnie było tak(sporo już zapomniałam): po każdym posiłku trzeba było siedzieć przez pół godziny pod dyżurką(żeby nie móc zwrócić tego co się zjadło), pielęgniarka siedziała z nami przy stole, by sprawdzać czy grzecznie zjadamy posiłek, na wadze stawałysmy tyłem-by nie widzieć wyniku, na wpisie do szpitala trzeba było podpisać regulamin, za złamanie zasad buły kary typu chodzenie w piżamie przez cały dzień, zakaz korzystania z telefonu,itd
Wtedy bulimiczkom przepisywano głównie Bioxetin, nie wiem jak jest teraz. Powiem Ci tyle,że mimo tych pewnych niedogodności warto było, wszystko odbywało się w dobrej atmosferze, a przebywanie wśród ludzi, którzy rozumieją przez co przechodzisz naprawdę bardzo pomaga.
Na takim oddziale masz kompleksową opiekę, nie tylko psychologiczną, również internistyczną i endokrynologiczną(oczywiście w razie potrzeby).Co do samej terapii: regularne rozmowy z psychiatrą i psychologiem, terapia grupowa,rodzinna(nie znosiłam jej), muzykoterapia,terapia zajęciowa, masaże;
Pojedź do tego ośrodka. Ostatecznie co masz do stracenia?
Natascha

Sortuj wg