o pogardzie do samej siebie

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Badziak 21 mar 2011, 20:50
2Proof napisał(a):czy może fobia społeczna się pogłębia (była umiarkowana, nie przeszkadzała mi szczególnie w życiu).

Jak dla mnie jeśli coś jest umiarkowane i nie przeszkadza w życiu to ciężko to nazwać fobią.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez frytka 21 mar 2011, 23:17
Wiesz, podleczona daje żyć. To dość płytkie mówić, że ktoś wygląda super sugerując się fotką... jeśli rozumiesz o co chodzi...
Anioły są wśród Nas

przez sowaa 22 mar 2011, 16:14
Też popadam w pułapkę karania siebie,jakby to coś miało dać i zmienić nagle w moim życiu, sposobie postępowania.
Dziś stwierdziłam że chyba mój psych. ma rację twierdząc że mam CHADa, choć wzbraniam się przez jakimikolwiek diagnozami, leczeniem, jestem bardzo niepokornym pacjentem i nie wiem czy sobie ta przekorą nie szkodzę.
Czuje się fatalistycznie, ale inaczej niż w ubiegłym tygodniu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez frytka 22 mar 2011, 22:22
nie koncentruj się na tym co masz - lepiej na tym, jak się z tym uporać. Zaburzenia odżywiania sprawiają, że ma się huśtawkę nastroju. W ciągu jednego dnia można popadać w różne skrajności. W okresie zaburzeń odżywiania są lepsze i gorsze momenty - czasem udaje się przez dłuższy czas nie jeść, coś się schudnie czy się nie objada - wtedy samopoczucie jest lepsze a potem bum.... Aczkolwiek takie huśtawki mogą z czasem spowodować Chad, zaburzenia osobowości itp... Im dłużej trwa taka huśtawka tym większe prawdopodobieństwo przyplątania się innych zaburzeń.
Anioły są wśród Nas

przez Anna Maria 22 mar 2011, 23:02
Też chciałabym jeść normalnie bo niedojadanie pogarsza moją depresje.Kręci mi się w głowie ,słabo mi się robi i czuje ogólne osłabienie,ale cieszę się np. z tego że oddam cały obiad psiakom,jakiś mam rozdwojenie bo z jednej strony chcę czuć się lepiej a z drugiej nie jem i się wykańczam.Wahania są straszne,nie jem chudnę jest ok przez chwile a potem znów dół i tak w kółko

-- 22 mar 2011, 22:17 --

Obliczyłam kcal-nie całe 400 a brzuch mnie boli i chyba się skończy wizytą w toalecie ,biegunką bo za dużo
Anna Maria

przez bretta 22 mar 2011, 23:17
kasiątko, ja mam to samo. z jednej strony chciałabym żeby było lepiej, przecież oczywiste, a z drugiej jestem całkowicie świadoma, że sobie szkodze, a robię to jednak dalej i jestem coraz słabsza i bezsilna...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

przez Lajla 16 kwi 2011, 20:53
Pogarda, a czasem nawet nienawiść do samej siebie> Poczucie, że jestem nikim. Najchętniej to bym wybebeszyła się. Ale tego nie zrobię, bo muszę żyć, choć czasem chciała bym nie być, nie myśleć, nie czuć, nie istnieć.
Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...

przez Natusia 16 kwi 2011, 20:55
czuję się często jak śmieć jak zabawka , daje sobą bawić , choć czasem już ledwo co się trzymam to i tak pozwalam na to znowu, głupia jestem i tyle....
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

Sortuj wg